Mutlu değil misiniz?

Hayatın kendiniz için sıkıcı ve monoton gittiğinin farkındaysanız, yapmanız gereken kendinizi kontrol etmek olacak. Mutsuzluğunuzun sebebinin nerede olduğunu bulmanız, mutlu bir hayatın taşlarını dizmek için önemli bir adım olacak. Eğer sabah akşam çalışmaktan bıktıysanız, enerjinizi başkalarının hayallerini gerçekleştirmek için kullanmak, artık devam ettirebileceğiniz bir hayat tarzı değilse, siz de bir girişimcilik ışığı görüyorum. Araştırmalar kendi işinde çalışan kişilerin daha mutlu ve .ok çalışmış olsalar da, kendilerinden gurur duymanın vermiş olduğu bir morale ve mutluluğa boğuldukları tespit ediliyor. İnsanın kendi hayallerinden koşmuş olması, elbette mutlu olmalarını sağlayan güzel bir durum ifade ediyor.mutlu_olmak

Kendinizi kontrol edin!

  1. Hayatınızdan kurumsal hayatın kölesi olduğunuz bir zaman yok ve bunu sürdürebilir kılmak adına stres ve baş ağrıları artık sizi çileden çıkartıyor. Mutlu olacağınız başka bir iş arıyorsunuz, mutlu olacağınız başka bir heyecan ve hayat arıyorsunuz. Bunun bende farkındayım.
  2. Ay sonunda şükredilen belli bir maaşınız var. Ama sizlere yetmediğini söylemem gerekiyor. Girişimcilikte çok büyük paralar kazanacağınızı iddia etmiyorum ama şimdiki kazancınızdan daha fazlasını kazanmanızın mümkün olacağı kesin.
  3. Şirket içerisindeki ortam, müdürler ve kendini tatmin etmek için başkalarını ezen bir hava. Bunların hiçbirinin kendinize göre olmadığını düşünüyor olmalısınız. Müdürlerinizin size sürekli olarak bir şeyleri dayatmaları, işin tek elemanıymışsınız gibi davranmanız, sizleri mutlu etmiyor.
  4. Tatil konusunda istediğiniz bir rahatlığa ve esnekliğe sahip değilsiniz. Tatilinizde her geçen zamanın stres altında çalışan işinize dönüş olduğunuz hayal ediyor ve tatilinizi de stres altında geçiriyorsunuz. Halbuki kendi işiniz olsa, tatil de sizin işte sizin olduğu için güzel geçen tatilden sonra, işinizi daha da büyütmek için tatilinizi biran önce sonlandırmanın planlarını yapacaksınız. İkisi arasındaki farkın ne kadar büyük olduğunu anlıyorsunuz değil mi?

Bu yazılanların çoğuna katlıyorsanız, kendi ekmeğinizin peşinde koşmak için yeteri kadar sebebe sahipsiniz demektir.

Bir Cevap Yazın