Burcu Kara kimdir?

burcu-kara19 Şubat 2016 tarihi itibariyle Belçika’nın başkenti Brüksel’de evlenen oyuncu Burcu Kara kimdir? Burcu Kara sevgilisi yönetmen Fırat Parlak ile romantik bir düğün ile evlendi. Dizi ve filmlerde başrollerde gördüğümüz başarılı oyuncu Burcu Kara’yı tanıyalım. İşte Burcu Kara’nın Hayatı:

1980 Bursa doğumlu olan Burcu Kara 4.5 yaşında ilkokula başlıyor ve 20 yaşında Üniversiteden mezun oluyor. Asıl mesleği olan yatırım uzmanlığında beklediğini bulamayan Kara Üniversite yıllarında yapmış olduğu sunuculuğa devam etmek ister. İstanbul’da diksiyon ve spikerlik kurslarına katılır ve daha sonra Olay TV’de çalışmaya başlar. Başarılı bir sunucu olan Burcu Kara’yı Kanal D keşfeder ve kendi bünyesine transfer eder. Güzel sunucu Radyo D ve  Radyo Foreks’te haber spikerliği yapmıştır. Kanal D’de çeşitli bölümlerde sunuculuk yapan Kara ilk dizi deneyimi olan Haziran Gecesinde Duygu karakterini canlandırır. Dizilerde sürekli rol almayı başaran “Kara Elveda Derken, İpsiz Recep, Maskeli Balo, Kirli Beyaz, Yıllar sonra, Tozlu Yollar, Tatar Ramazan ve Milat” dizilerinde oynamıştır. Sinema sektöründe ise Romantik Komedi filmi ile ünlenen Kara Pantene, Doğuş Çay ve Seramiksan reklamlarında oynamıştır.

burcu kara

Tatlı Çarşamba ve Güllü tiyatrolarında oynayan güzel oyuncu kendisi gibi oyuncu olan Buğra Gülsoy ile 2011 yılında evlenmiştir ancak bir yıl sonra boşanmışlardır. 2015 yılında TRT’nin Milat adlı dizisinde çalışan Burcu Kara Arkadaşım Hoşgeldin ve Komedi Dükkanının yönetmenliğini yapan 31 yaşındaki yönetmen Fırat Doğu Parlak ile tanışmıştır. 1 yıl süren ilişkilerini evlilik ile noktalayan çift şato düğünü ile evlendi. Çiftimize ömür boyu mutluluklar diliyoruz.

Bir Cevap Yazın