Yerli kalem ve kırtasiye malzemesi markaları nelerdir?

Ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmak, yerli sermayeyi desteklemek amacıyla başladığımız yazı dizisinde okul sezonunun açılması sebebiyle ilk olarak yerli kalem markalarına yer veriyoruz. Mümkün olduğunca marka ve şirket isimlerini yazıp açıklamasını yapacağız. Sizde bu markalar ile ilgili deneyimlerinizi yorum olarak ekleyerek katkıda bulunabilirsiniz.


Adel, Adeland, Uchika, Atlas – Adel Kalemcilik
Özellikle kalem ve boya kalemleri üretiminde Türkiye lideri olan Adel Kalemcilik, Anadolu Grubuna ait bir şirkettir. Faber Castell ile uzun yıllara dayanan bir işbirliği içerisindedir. Faber Castell gibi bazı ünlü markaların ithalatını yaptığı gibi, 60 ülkeye de ihracatı vardır. Hisseleri Borsa İstanbul’da işlem görmektedir. Sağlık ve kaliteye önem veriyorsanız bu markanın suluboya, pastel ve kuru boyalarını tercih edebilirsiniz.


Pensan, Fatih – Pensan Kalem A.Ş.
Kurşun kalem ve tükenmez kalem satışında Türkiye’nin en büyük pazar payına sahip şirketidir. Çiftçioğlu Şirketler Grubuna ait köklü bir firmadır. 58 ülkeye ihracatı bulunmaktadır. Özellikle Pensan ve Fatih markalarıyla piyasaya sunduğu mekanik kurşun kalem, tükenmez kalem, boya kalemleri ve oyun hamuru gibi çeşitleri de barındıran çeşitli ürünlerini kırtasiye ve marketlerde bulmak mümkün.


Mikro – Şahin Kırtasiye
Mikro markasını duymayanınız yoktur. Kalem, silgi, kalemtraş, kalem ucu, makas, yapıştırıcı ve boya kalemleri gibi bir çok kırtasiye ürünü Şahin Kırtasiye tarafından Mikro markasıyla üretilip piyasaya sunulmaktadır. Bunların yanı sıra firma, AIHAO, LANTU, TİKO gibi uluslararası markaların da distribütörlüğünü yapmaktadır.


Mopak – Mopak Kağıt-Karton San. Tic. A.Ş.
Türkiye’nin köklü kağıt üreticilerinden Mopak, ya bir A4 kağıt olarak ofis masamızda ya da bir bir defter olarak okul çantamızda mutlaka yer almıştır. Büyük kırtasiye ve marketlerde kaliteli ürünlerine rastlayabilirsiniz.


Gıpta – Gıpta A.Ş.
Ankara Merkezli defter üreticisi firma ve onun markasıdır. Bir çok ülkeye ihracatı vardır. Ambalaj ve çeşitli ofis ürünleri üretimi yapmakta olan firmanın en önemli kırtasiye ürünü defterdir.

Bu yazı güncellenmeye devam edecektir. Siz de kullandığınız yerli markaları aşağıya yazabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın