Bronzlaştırıcı krem nasıl kullanılır?

bronzlastirici krem Bronz ten hem kadınların, hem de erkeklerin sahip olmak istedikleri fiziki özelliklerden biridir. Bronz tene kavuşmanın en doğal yolu tabiki güneşin mucizevi etkisinden yararlanmaktır. Güneşten gelen ışınların cildimizdeki renk pigmentlerini harekete geçirmesi ile oluşan bronzlaşma kalıcı değildir.

Son yıllarda ozon tabakasının delinmesi nedeniyle Dünyamıza ulaşan güneş ışınlarının zararlı etkileri çok fazla içeriyor olması sebebi ile, artık güneşlenmekten ya tamamen uzak durur olduk, ya da yüksek koruma faktörlü güneş kremleri ile adeta güneş ışınlarının cildimize değmesini engeller hale geldik. Bu üzücü gelişmelerin iki kat üzülmeye sebep olduğu bir kesim var ki; onlar bronz ten sevdalıları. Bu kesim için müjdeli haberler kozmetik ve güzellik sektöründen geldi; hem solaryum gibi uygulamalar, hemde bronzlaştırıcı krem gibi ürünler güneş olmaksızın bronzlaşmanın önünü açmışlardır.

En pratik kullanımı teşkil ettiğinden bronzlaştırıcı kremlerin rağbet edilme yüzdeleri oldukça fazladır. Bu ürünlerden istenilen etkiyi sağlamak için kullanım öncesinde ve esnasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır:

  • Kremi uygulayacağınız alan muhakkak kuru ve temiz olmalıdır. Bu nedenle tavsiyemiz önce bir duş almanız, sonrasında da iyice kurulanmanızdır. Kuru olmayan bir tene uygulanacak krem ciltte lekelenmelere sebebiyet verecektir. Oluşacak bu kahverengi lekeler ise hiç hoş olmayan bir görüntü teşkil edecektir.
  • Bronzlaştırıcı kremden önce vücudunuza nemlendirici krem uygulayın, bu kremin cilt tarafından iyice emilmesini bekleyin.
  • Daha sonra bronzlaştırıcı kreminizi uygulayın. Sürdüğünüz bölgenin tamamına homojen bir şekilde iyice yayılmasını sağlayın.   
  • Kremin kuruması yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Kurumasını mutlaka bekleyin, kurumadan üzerine yatmak, giyinmek, vb. müdahaleler gerçekleştirmeyin. Kremin iyice kuruduğundan emin olduktan sonra normal hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Tüm bu detaylara dikkat edildiğinde, bronzlaştırıcı krem uygulamasından istediğiniz sonucu almanız mümkün olacaktır.

Bir Cevap Yazın