6. his nedir?

6. his en basit tanımla, kişinin olacak olayları tamamen doğal bir güdü ile önceden bilmesidir. Dokunma, görme, işitme, tat alma ve koklama olarak tanımlanan 5 duyudan tamamen farklı olarak gerçekleşen bu durum, bilimsel olarak kanıtlanamayan bir “fenomendir”. Birçok bilimadamı bu nedenle 6. his ile ilgili tüm durumları “gerçek dışı” olarak kabul eder. 5 duyu organı aracılığı ile evrenin algılanmasını bilimsel bir gerçek olarak kabul eden bilimadamları, her insanda var olduğu “iddia” edilen 6. hissin varlığını doğrudan reddeder. Bazı durumlarda “içine doğma” olarak da adlandırılan 6. his, kişinin kendisinin de nasıl gerçekleştiğini bilmediği bir şekilde olacak kötü ya da iyi bir olayı önceden bilmesidir.

6. his aracılığı ile kötü olayların gerçekleşeceğinin bilinmesi, çoğu insanın hayatı boyunca birkaç defa yaşadığı bir deneyimdir. Bazen kişi etrafındakilere “içimde kötü bir his var” şeklinde şeyler söyleyerek, kötü bir şey olacağından korktuğunu belirtir. Kişi tam olarak gelecekte hangi olayın ne şekilde gelişeceğini bilmese de, gerçekten de kısa süre zarfında kötü bir olay olur veya gerçekleşen bir olayın haberi gelir. Bu tür “içine doğma” durumlarında kişi hislerini tam olarak yorumlayamasa da, yine de yakın gelecekte kötü olayların gerçekleşeceğini hisseder ki bu duygu da “6. his” olarak adlandırılır.

Psişik bir yetenek olarak da yorumlanan 6. hissin bazı insanlar tarafından bilinçli bir şekilde kullanılabildiği de düşünülmektedir. Çeşitli yoğunlaşma yöntemleri kullanarak geleceği görsel bir şekilde algılayabilen bu kişilerin 6. hislerini tıpkı diğer beş duyu organı gibi kullanabildiği iddia edilmektedir. Medyum olduğunu iddia eden bu kişiler, 6. hislerini kullanarak geleceğe dair bir takım sembolleri, nesneleri, olayları veya insanları görebildiğini söylemektedir. Her ne kadar 6. his kavramını modern bilim şiddetle reddetse de, her insanın rüya görürken bu tip deneyimler yaşadığı da bir gerçektir.

İnsanlar çok nadir olsa da sezgisel rüyalar aracılığı ile geçmişte kaybettiği insanları görebildiği gibi, gelecekte gerçekleşen bir takım olaylar hakkında da net bir bilgi edinebilir. Bazı insanlar birkaç gün sonra gerçekleşecek bir olayı benzer şekilde rüyalarında görür ve bu olay gerçekleştiğinde durumu büyük şaşkınlıkla karşılar. Ayrıca insan bazen de yakın gelecekte yaşamını yitirecek insanları rüyalarında farklı şekillerde görür ve bu durumu ancak gördüğü kişi öldüğünde yorumlayabilir. Bu nedenle 6. hissin her insanda var olan bir önsezi olduğu ancak insanların gerek deneyimler gerekse de rüyalar aracılığı ile tecrübe ettikleri olayları nasıl yorumlayacaklarını bilmedikleri söylenir.

92 thoughts on “6. his nedir?

 • 30 Mayıs 2016 tarihinde, saat 12:41
  Permalink

  Arkadaşlar benim şöyle mesala birini ilk görüyorum sevmiyorum kanım ısınmıyor kısacası gicik sonra zaman geçiyor ve o gicik aldığım kişide mutlaka bişiler çıkıyo mesela en önemlisi benim kaynim nişanlı amaaşının kızıyla ben o kızı hiç sevmedim ve dedimki kesin bunda bişiler çıkacak sonra bir duyduydumki kaynim la berabar olmuş çocuk aldırmıslar ve daha bir sürü şey bizce benimde 6. Hissim kuvetlimi

  Yanıtla
 • 05 Nisan 2016 tarihinde, saat 10:33
  Permalink

  ben hayatımda ilk kez gördüğüm biri hakkında 1 kez göz teması kurayım o kişinin nasıl karakterde biri olduğunu, eğer ilerleyen zamanda o kişi hayatımın belli bir yerinde yer alacaksa ondan iyilik mi yoksa kötülük mü gelecek, yalan mı söylüyor yoksa doğru mu?… hepsini söyleyebiliyorum ve nitekim de harfiyen gerçek oluyor. defalarca başıma geldi ve hala gelmeye devam etmekte. bir gün beni, bayan arkadaşım erkek arkadaşı ile tanıştırdı. arkadaşımla baş başa kaldığımızda ondan uzak durmasını, devam etmesi durumunda mutsuz olacağını, hayatının zorluklar içinde geçeceğini ve adamın ona asla değer vermeyeceğini detaylı bir şekilde anlattım. aldırmadı ve 3 ay sonra kaçarak evlendi. dediğim her şeyi bir bir yaşadı. adamın aklını okumuştum, bakışında konuşmasında ve duruşunda her şey açık seçik bana nasıl biri olduğunu kendisi söylüyordu adeta. gerçekten çok ciddi problemler yaşadılar, eşi şuanda ona bir insan olarak bile değer vermiyor….. buna benzer yüzlerce olay yaşadım, kendime ait öngörülerim de oldu. ilk nişanlandığım kişi ile görücü usulü tanışmıştık. tanışma esnasında göz göze geldiğimizde iki dünya bir araya gelir ama biz gelemeyiz dedim içimden. herkes bana bundan daha iyisini bulamazsın, üzümü buldun çöpünü mü arıyorsun gibi laflar söyledi. 3 ay sözlü kaldık ama adam hakkında düşündüğüm ve aileme de bahsettiğim her şey milim bile şaşmadan bir bir çıkıyordu. bir gün cafede çay içerken “****** senin benden başka görüştüğün biri var, sakın inkar etmeye kalkma biliyorum, lütfen dürüst ol” dedim. çok şaşırdı ama inkar etmedi “sen nereden duydun” dedi. “herkesin bildiği ama görmediği biri söyledi, ve sen o kızla evleneceksin” dedim.
  o gün ayrıldık ve 1 sene sonra o kızla evlendi. bir arkadaşımla suçsuz olduğum halde kavga etmiş arkadaşlığımız bozulmuştu. benim hakkımda etrafta asılsız laflar söyleyip dedikodular ediyordu. ben ilkin dikkate almadım, umursamadım. ama haddini aşan cümleler duyunca telefon edip “dilerim beni unutturacak derde gark olursun” dedim. 7-8 ay içinde başına gelmeyen kalmadı, babasının kredi kartı borcu yüzünden evleri icralık oldu evlerini kaybettiler, annesi kolon kanserine yakalandı, tedavi ile zor kurtuldu. kendisi işinden oldu. sonradan çok pişman oldum, keşke demeseydim dedim. ALLAHım affet. 🙁
  ve bunlara benzer bir sürü şeyler yaşadım. bazen insanlarla göz teması kurmamaya çok fazla konuşmamaya özen gösteriyorum. bazen bilmemek bilmekten çok daha iyidir diyorum…

  Yanıtla
 • 01 Kasım 2015 tarihinde, saat 23:48
  Permalink

  arkadaşlar benzerleri bende de oluyor daha da yoğunlaştı artık ağlayasım geliyor gezmediğim sayfa kalmadı medyum musun testi yaptım bi kaç kere ve sonuç pozitif cıktı ben neyim böyle

  Yanıtla
 • 19 Eylül 2015 tarihinde, saat 16:52
  Permalink

  bana da garip şeyler oluyor mesela annem bana kolunun ağrıdığını söyledi bende birden istemsizce koluna dokumdum sonra tam orası olduğunu söyledi o günden beridir artıda bu olaylar birine yada canlı şeylere dokunduğumda bir enerji alıyorum arkadaşlarıma da dokunduruyorum onlara olmuyormuşneyse en azından işime yarıyor böylece rahatça meyve sebze seçiiyorum

  Yanıtla
 • 18 Ağustos 2015 tarihinde, saat 10:51
  Permalink

  rüya ile his veya sezgi bunlar aynı şey degil his anlık bir süre ile olur. rüya görüntü olarak görürüz zaten. sezgi olayın devamını getirir.

  Yanıtla
 • 01 Mayıs 2015 tarihinde, saat 00:37
  Permalink

  burda bir cok yorum okudum bana sıradan seyler geldı aslında bende basımdan gecen bırseyı anlatmak ıstedım sadece 17 , 18 yaslarındaydım evde tek basıma bır fılmı ızlıyordum tuylerım dıken dıken oldu ıcımden bırısı sankı bana deprem olacgını ve evden cıkmamı soyluyordu bırkac kere dogruldum evden cıkmak ıcın sonra sacma oldugunu dusundum ve oturmaya devam ettım 10 sn sonra hayatımda hıc unutamayacagım bı depremle karsılastım. bu gıbı seyler cok oluyor bana ben 6.his dedikleri bu olayı beynımızın herseye hukmedebldiği ve insan kendını doğru bir şekilde geliştirdiği taktirde inanılmaz seyler yapabilecegini düşünüyorum ve kendimi nasıl doğru bir şekilde geliştirebilirim onu araştırmaya calısırken burda kı yazıya rastladım..

  Yanıtla
 • 19 Mart 2015 tarihinde, saat 16:27
  Permalink

  Ben ne zamandır bunu araştırıyorum ama bende böyle bir durum söz konusu değil

  Yanıtla
 • 07 Mart 2015 tarihinde, saat 13:10
  Permalink

  Benim 6. hissim çok kuvvetli. Rüyamda ne gördüysem gerçek oluyor. glşfkgş ama hepsi kötü şeyler.
  Birkeresinde ders çalışrken sevgilimle ayrılacağımız fikri birden bire geldi ve hemen facebooka girdim mesajlarda bitti,ayrıldı yazıyordu. Rüyamda anneannemin öleceğini görmüştüm ve 1 ay içinde kalp krizi geçirip öldü. Bilmiyorum arıtk.

  Yanıtla
 • 07 Ocak 2015 tarihinde, saat 08:38
  Permalink

  1,2ay önce sınav yaptık bı soruda tkıldım içimden bir ses c dedi ve cevep gerçektende c çıktı

  Yanıtla
 • 24 Kasım 2014 tarihinde, saat 18:14
  Permalink

  Çok garip ama çoğu şeyi tahmin edebiliyorum ve bazı şeylerin olacağını hissediyorum. Çok küçük bir örnek vereyim. Ben lise öğrencisiyim bazı hocalarımız bizlere sözlü yapıyor. Sözlü olacağımız zaman benim içime kötü bir his geliyo ve ben bu hissi tanımlayabiliyorum. Olaylara göre hissettiklerim değişiyor. Sınavların zorluk derecesini hissediyorum. Bunlar en basit şeyler. Bunlar gibi daha bir çok şey var. Ve bazen yanımda birinin olduğunu hissediyorum. Bazen bana dokunduğunu hisseder gibi oluyorum. Yanımda biri olduğunu hissettiğim de odanın içindeyken çok yoğun bir enerji alıyorum fakat odayı terk ettiğimde aynı enerjiyi alamıyorum. Garip ama çokta güzel bir şey. Bu tarz konularda kendimizi gelistirme imkanımız var mıdır acaba ?

  Yanıtla
 • 14 Kasım 2014 tarihinde, saat 15:16
  Permalink

  Ben de 6.hissin gerçeğine inanıyorum hatta hislerimi yönledire biliyorum bi de sabaha doğru gördüğüm rüyalar kısa zaman sonra gerçekleşiyor. Felsefe öğrtmenime sorduğumda beyin gücü diyor. Geçenlerde uyumadan önce olmasını istedeğim bir şey hayal ettim ve bu sabah gerçekleşti artık buna şaşırmıyorum. Ama bence bunların gerçekleştiren ALLAH’tır bizi imtihan ediyor.

  Yanıtla
 • 26 Ekim 2014 tarihinde, saat 12:27
  Permalink

  benim birden bire aklıma düşüyor olaylar hissediyorum gözümde canlanıyor.örnek afyonda ki öğrenci servisinin kaza yapacağı ve çok sayıda yaralı olacağını bir hafta önce kadar emindim ve hep gözümde canlandı.

  Yanıtla
 • 16 Eylül 2014 tarihinde, saat 17:09
  Permalink

  Merhaba bir gun pazarda annemle gidiyorum kucukken 25 metr filan onde bir dilenci vardi birden icime his doldu dilencinin uzerine dusuceksin diye dilenciin yanina yaklastigimda kendimde bilmedim amma dilencinin uzerine dusdum ayni hissetdigim gibi..

  Yanıtla
 • 05 Eylül 2014 tarihinde, saat 13:07
  Permalink

  Yinede güzel bir his bu hissi nasıl geliştirebilirim lütfen cevaplayın.

  Yanıtla
 • 05 Eylül 2014 tarihinde, saat 12:59
  Permalink

  Bende tahmin ediyorum ve hep doğru çıkıyor.Sürekli rüya görüyorum ve hepside doğru.Bazen hiç gitmediğim bir yere önceden gitmiş gibi oluyorum.Mesela birgün minibüsle teyzeme gidiyorduk.Bir motorsiklet sağa dönerken yere düştü.Neyseki kaskı vardı.bir anda bu olayı önceden gördüğümü hissettim.Bir araştırma yaptım.Araştırmaya göre önceden gördüğümüz yada yaşadığımız bir olayı rüyamızda görüp yaşıyormuşuz.Yani rüyamızda hatırlamadığımız yerleri gördüğümüzde gerçek hayatta gördüğümüz zaman hatırlıyormuşuz. ve bazen allahın zamanı geri aldığını hissediyorum .Ben rüyamda birini ölürken gördüğümde uyanıyorum.çünkü çıkıyor.biraz korkuyorum.

  Yanıtla
 • 11 Ağustos 2014 tarihinde, saat 15:59
  Permalink

  bende de buna bnzer seyler oluyor ne desem çıkıyor ya rüya olarak değil mesela arkadaşım sevgilisiyle konuşuodu buluşacaklardı ama arkadaşım istemedi sevgilisine bi yalan söyledi bende sana inanmayacak dedim iki saniye geçmeden coçuk mesaj attı inanmıyorum diye arkadaşım bana tip tip baktı yalanı uzattı annesinin hastanede oldugunu söylemişti dedim ki çoçuk hastaneye gelmek isticek yine kısa sürede cocuk mesaj attı hastaneye gelimmi dedi arkadaşım lan bi sus falan dedi bnde ayrılcak dedim cocuk bitti diye mesaj attı başka örnekleride var mesela bulaşık yıkarken bardakları koyacak yer yoktu farklı bi yere koydum elimi cekmek istedim çekemedim sanki biri zorla orda tutuo gibi oldu o sırada bardak düştü elimin içine ve haniherkesin iç sesiolur ya benimki bnden farklı takılıo düşcekti diye düşündüm ama bunu cidden ben dememiştim aklımda bile yoktu düşecegi ne zaman bişe tahmin etsem oluo otobüs bugün geç gelcek arkadaşım gelmicek diyorum oluo bir ghün sonrası otobüs 5er dakika arayla geccek dedim oldu arkadaşımla aynı otobüste değildik neyse dur bidaha tahmin ediim dedim erken gitti okulda ve kot pantolon giydi dedim okula gittim kız okulda ve okul kıyafeti yerine kot pantolon giymiş bi ara cinlerle ugrasmıstım mesela her gün rüyamdalardı ezbere bilmiyordum duaları daha sonra ezberledim artık bişe olmuo görmüyorum ama arkadaşım o hala başı dertte lavaboya falan gidice kapı kendiliğinden kilitlenio bana dediğine göre gülme sesleri duyuyor rüyasında babasının ölecegini falan görmüş aynı gün babası ölmüş hala aynı olayları yaşıyor biyere gidince elektrikkesilio esyası kayboluo sonra tekrar lamba kapano esyası ya gelmiyor yada kırık olarak aynı yere konuyor bu durumdan ikimizde korkuyoruz ikimizde dua ediyoruz benim dualarım işe yaradı cinlerle ugrasmıom ama o dua ettiği halde kurtulamadı onun ailesindede hep bu sorunlar yasanmış ölen yakınlarını gece görüyorlarmış ki bunu arkadaşım da yasadı tam1 hafta boyunca bi kzın geceleri gelip onu kapıdan izlediğini artık uyuyamadıgını söyledi şimdi fazla korkmuyor alıstım dıyo ses duydugunda yada o gün ki olayında tv birden acılıp kumanda yere fırlatılmış arkadaşım kufretmiş yeter amk korkmuom sizden deyip yatmış bnde bi kaçkez yasayınca küfretmiştim ama arkadaşım icin kufretmesikötü oldu daha cok uğraşmaya başladılar ne yapabilirim hiç bilmiyorum bu tahmin meselesinden sikayetci değilim sadece neden oldugunu ve arkadaşımın neden bası belada oldugunu merak ediyorum

  Yanıtla
 • 10 Temmuz 2014 tarihinde, saat 12:36
  Permalink

  Bi keresinde çamaşır yikiyodum ve icimden kesin annem bana bunu cok tez yikadin diyip tekrar yikatacak dedim ve çıktı annem tipatip aynısını söyledi sadece bu degil yine arkadaslarla bahcedeydk arkadaşının gözlüğü kaybolmuştu içimden bi arkadaşın aldığını geçirdim ve gerçektende o almıştı bunlari ne kdr hissetsemde hepsinin önüme geçemedm engellemedim söylemedim yani ama bilmiyorum dediklerimin hepsi çıkıyor ve bu his bi anlık gelip gidiyor iyi yanları da var tabi ama insan yinede bilemiyor

  Yanıtla
 • 25 Haziran 2014 tarihinde, saat 18:44
  Permalink

  Bu gece ikinci kez yine çok pis bir rüya gördüm yine çok gerçekçiydi Aslında Ben sürekli çok ilginç rüyalar görüyorum ama bunu burada yine paylaşmak istiyorum amaç o irenç rüya gerçekleşmesin Önceden de belirtigim gibi bu rüyalar hepside Cinlere İblislere Aittir Çünkü Onlar rüya aleminde çoookkk ,çoookkk güçlüdürler buekilde İnsanları ele geçirmekteler Bu Nedenle O İblislerin Cinlerin özellikle o gördüğüm pis rüyayı Tüm KALBİM İLE REDDEDİYORUM ( O pis rüya öyle gerçekçiyfi ki halâ onun etkisi altındayim)
  O irenç rüya şöyleydi: Harap olmuş ateşler içinde Bir Binada uyanıyorum ve o bina daha çok okula benzemekteydi ,Odadan çıktım ve karşi odanin kapisi üzerime yıkildi ama bana zarar veremedi bira ileriye yürüdüm ve birkaç kişi gençler gördüm ilginç kıyafetler içinde onlara sordum burası nedir ? Neresidir? Bana Gülmeye başladılar Tekrar Sordum Burası Neresi İstambul mu Türkiye mi diye Yibe güldüler ve Benim için bu delirmiş dediler Ben tekrar sordum bu nasıl bir zaman dır hangi zamandir dedim Bir müdet sonra bana sadece 22 yıli dediler bende çoikk şaşırdim nasil olur dedim Ben sadece 1 gece uyudum bu kadar çok Zaman geçmiş diyerek yine Ağlamaya Başladım Ben yine onlara sordum şu an Başbakan kim dexim Erdoğan mi dediler Onlar yine güldüler o da kim dediler daha sonra o öleli 500 yıl geçti dediler
  Ben yine ağlamaya başladım bukadar yıl nasıl bir gecede geçmiş diye
  Tekrar sordum müslümanlar ne oldu dedim Onlar Tüm dünya Müslüman oldu dediler ; Nasıl Olur dedim Hristiyanlar Diğer Ülkeler Avrupa ABD Onlar ne oldu dedim şu cevabı verdiler” Şeker Satmaya Çıkankar Şeker Oldular ” dediler Şu An Başbakan kim dedim Dünyanın tek Başbakanı var şu an dediler o da ( Avrupa da bir ülkenin ismini söylediler) Yani Tüm Dünya Müslüman olmuştu fakat İnsanlar yine sefalet içinde yaşıyorlar idi Bu Kıyafetlerinden Belli iydi
  Bende Onlara Bu Bilgileri Bir Kâğıda yazmalarını İstedim ve Birisi bunların Hepsini de Yazmaya Başladı Tam Bitireceği sırada Ben o kâğıda dokundum ve Ben Daha dokunur dokunmaz o kâıt yandı ve o bilgiler de yok oldu ( bu yanma olayın anlamı da muhtemelen o rüya geeçekleşmemesi gerekiyor ) Şunuda Hatırlatayım ki Kişinin Kaderi Ezelde Yazılır Ama Bu Kader r rüya aleminde değişme imkâni da var Tabiii Burada Artık Kim Üstün Gelirse O Kazanır Ama Önceden de Belirtigim giibi bu Cinler İblis Özellikle r Rüya Alemide Çoook Çook Güçludürler Bu Nedenke Kişiye İstedimlerini r rüya aleminde ele geçirerek istediklerini yaptırmaktalar v.s. Benim Gördüğüm r rüyaları burada Sizler ile Paylaşşsam Sizlerin Aklınız Durur


  Kısaca yine Tekrar Ediyorum Ben İblis Nur Cinnlerin Rüyalarıni Hepsinide TÜM KALBİM İLE TAMAMEN REDDEDİYİRUM Bu Yüzden Evet Ben uyanmak istiyorum ama Burada değil belirli bir zaman geçerek yani şu kahpe fani pislik dünyada uyanacagim öyle birşey Aslaaaa istemiyorum Ben CENNETTE UYANMAK İSTİYORUM Çunkü Adem ve Havva CENNETTEN Uyur vaziyette şekilde Yeryüzüne İndirildiler ve Burada Nur İblis Onlara güzel görünerek Uyandırdı
  Bu Nedenle Bende Uzun Süre Uyuyarak ve Tekrar Beni Bu Nur İblis şu fani kahpe pislik dünyasında Beni Uyandırmasını Aslaaaa İSTEMİYORUM VE TÜM KALBİM İLE REDDEDİYORUM BENİ YİNE TEKRAR Bu Nur İblis Uyandırarak şu Fani Pislik Dünyasında SÜRÜNDÜRMEKTEN İse YOK OLMAYI KABUL EDERİMMM..
  KISACA BU İRENÇ RÜYA GERÇEKLEŞİRSE BUDA DEMEK Kİ BEN BUNCA ZAMAN BOŞUNA GEÇİRMİŞŞİM BOŞUNA ACI ÇEKMİŞŞİM
  ŞİMDİYE KADAR ÇEKTİKLERİM YETMEZ GİBİ TEKRAR UYANARAK TEKRAR SÜRÜNMEYE DEVAM EDECEĞİM BUNU TÜM KALBİM İLE REDDEDİYORUM ASLAAAAA İSTEMİYORUM…

  •Neden şu pis rüyanın gerçekleşmesini istemiyorum çünkü bu irenç rüya Benim için şunun Anlamına gelmektedir:

  1. Bu durumda Benim Tüm çabalarım Boşuna çıkmıış olacak ve Bu nedenle en önemlisi İnsanlar KAYBETMİŞ OLACAK

  2.. Diğer Anlamıda ” Bir Kuşun Kafesten Kurtulmak için uçuş yaparak ve Kafesin Kapısıına Çarparak Bayılarak Bu Nedenle o Zindandan Kafesten Kurtulamayarak Uyandığında Kendisini yine O ZİNDANDA KAFESTE BULMAK Bu da Onaaaa Öncekinden Dahaaa Çoooookkk Büyük Birrr AZAAAAPPPP IZDIRAPPPP DEMEKTİR
  BU NEDENLE O İRENÇ RÜYAYI YİNE TÜM KALBİM İLE REDDETTMEKTEYİM

  Yanıtla
 • 15 Haziran 2014 tarihinde, saat 12:24
  Permalink

  Ben artık korkmaya başlıyorum ama birazda hoşuma gidiyor bir kaç kere babamdan 0 ile 200 arsında sayı tutmasını söylemiştim ilk deneyimim bunla başladı elimi babamın alnına koyup o sayıyı tekrarlamasını söyledim zihnimden bir çok sayı geçiyordu ve bir tanesinde durdu bu sayı 135 di.
  Daha sonra neredeyse insanların aklından geçenleri okuumaya başlamıştım. Ablamın erkek-kız fark etmeden aklından bir isim tutmasını söyledim yine bir çok isim geçtı gözüm kapalıydı nedendir bilmem ama gözümün önüne beyza ismi çıktı söyledim gerçek çıktı. bn neredeyse 5 yaşımdan beri böyleyim saati genellikle bana sorarlar ve dakikası dakikasını tutar belki burda çoğu kişi inanmıyor olabilir ama BU BİR GERÇEK

  Yanıtla
 • 13 Haziran 2014 tarihinde, saat 12:10
  Permalink

  Faceebookta Çok Önemli bir konuyu sizlerle burada da paylaşmak istedim Konu VELAHAVLE VELA KUVVETE İLLA BİLLÂHİL ALİYYİL AZİM

  • Soru: Mesut Ertuğrul: S.a…ruyamda cinler ve seytanlar musallat oluyorlardi bana…ayetel kursi ve vela havle okuyodum bise yapamiyorlardi ama pesimide birakmiyorlardi…tam bi kabus oldu bana…yorumlarsaniz sevinirm…sayglr Yanıtla · · 18 Mayıs, 06:50 :

  CEVAP: Senin yaptigin is çifte iş sayilir yani: Sen eline hem sopa almışsın Yılanlari Köpekleri Cinlleri Şeytanları kovalamak icin hemde diger eline de Ekmek almışsin Onları çağırmak davet etmek için çok Kısaca açıklıyorum: p ayetel kürsi Cinlere Şeytanlara çoookk çoookk genil bir kapı açmakta ve kişinin Kalbine girmesi için onları bu şekilde kişi kendisi davet eder
  Haaaa diğerine gelince: vela havle Azim ise bir sopa ve Bir Kalkan sayılır bu şekilde kişiyi her çeşit Cinlerin Şeytanlarin Tuzaklarindan korur yani Şeytanın hastalık vermesinden hem de sana rüyada güzel bir zevce kılığında cinsel duygu istek vererek yaklaşmasından korur Kısaca velahavle Azim insani Şeytandan Cinlerden ruhtan Nurdan korur ama o da o anlık o da şöyle Şeytan Cinler her gün insanlara %99 gücü ile bir Kofa dolusu ile saldırır kişi velahavle Azim okursa ancak o gelen kofa dolusu saldırıyı ancak kaşık kaşık atmış oluyor çünkü cinler nur Şeytan burada çooookkk güçlüdür insanlar ise coookk acizdirler ancak KIYAMETE Kadar bu nedenle KIYAMETTE insanlar ancak o zaman TAM KURTULACAKLAR iblis nur ruh cinlerden ayrıca şunu da belirteyim ki velahavle Azim a Şeytan Nur bok allah ile hiç alakasi yok o ona ait degil
  Ona ait ayetel kürsi bu nedenle onu okursaniz Şeytana Nura ruha Cinnlere geniş bir kapı açmış oluyorsunuz Kalbinize girmesi için çünkü bu şekilde Şeytan ruh çooookk çooookk yücelmektedir güçlenmektedir bu nedenle o b ayeti kürsiden çooookk uzak durmanizi tavsiye ederim aksi haldee çooookk kötü olaylar yaşayabilirsiniz
  tekrar hatirlatiyorum a b pis ayeti kürsi a allaha ve şeytan nur ruh cinlere aittir vela havle Azim ise isanlara Canlara gerçek yaratıcıya aittir Bu yüzden sen rüyada ikisini de birlikte okumuşsun Sebebi de vela havle yi okuyan ve okutan sana ait Olan Can dır.
  b pis ayetel kürsiyi okuyan ve okutan da Şeytan nur cinlere ait olan b ruh tur
  Bu Bana da oluyor rüyada karşımda bir yılandan şeytan cinlerden v.s. kurtulmak icin vela havle Azim okumakta iken aynı anda o b ruh bana o b ayetel kürsiyi okumaya calistiriyor ve ben de hemen fark ederek o b ayetel kürsiyi okumayi kesiyorum ve yine vela havle Azimi okumaya devam ediyorum bu şekilde şeytandan Cinlerden kurtuluyorum şunu da belirteyim ki o Şeytan nur ruh Cinler özellikle Rüyalarda çooookk güçlüdürler bu nedenle ancak vela havle Azim okursaniz kurtulursunuz veya geceleri yatakta uykuda sürekli bir vela havle Azim okuyan mp3 kulaklıkla dinleyerek uyuyun
  şunu da hatırlatayim ki Ben Madalyonun Arka kısmını görmeden önce Gerçekleri ögrenmeden önce Ben önceden geceleri çok ibadet ederdim ve o b ayetel kürsiyii çoookk okurdum en önemlisi ve en ilginci de işte bu b pis ayetel kürsiyi o gece okurken o gece 1999 18 agustos depremi yaşandi ve çooookk neett bir şekilde hissettim o Cin Nur p ruhun gelişini bir uğultuu ile geldii
  •Yine tekrar ediyorum Senin yaptıgin hem b ayetel kursi okumak hemde vela havle Azim okumak bu şekilde eline sopa almak vela havle Azim okuyarak
  ve pis ayeti kürsiyi de okuyarak o zaman da o sopaya ekmek simitleri geçirerek sopayı gizlemek demektir böylece itleri köpekleri Cinleri Şeytanları davet etmek gibidir
  O simitleri atarsan böylece o sopa meydanda kalacak gözükecek ve o itler köpekler sana yaklaşamiyacaklar ( yani sadece vela havle azim okursan o b ayetel kürsiyi de reddedersen o zaman o Cinler Şeytanlar Yaklaşamaz)
  • Bu aynen içimize soluduğumuz hava gibidir nasıl hava ile oksijeni soluyoruz içimize çekiyoriz ; oksijen Kalpte ki Cana gider ; O değersiz lüzumsuz Hava da Bedenimizde ki Şeytana b Ruha gitmektedir Böylece her ikisi de kendisine ait olanı almkltadır
  ( haaa nezaman Esniyoruz O Zaman O Cana ait Oksijeni de HEPSİNİ de O Şeytan Ruh almaktadı Sahiplenmektedir Bu Şekilde Cana ait Oksijeni o Ruh Çalmaktadır Çünkü Ağzımızı açarak soluyoruz havayı çekiyoruz bunu Yaptıran da yine İçimizde ki b Ruh tur)
  Yani tekrar hatırlatıyorum “vela havle azim” Cana ait bir Sopa Kalkan sayılır
  O b ayetel kürsü ise tam tersi Canın düşmanı yani Kalbin kilitki kapısını açan anahtar dır böylece o Kapı açılır ve İçeriye Kalbe Canın Yanına O Şeytan Ruh Serbestsçe girer ve İstediğini elde eder
  O b kuran da o Ruhlar için en güçlü ayet işte o ayetel kürsi dir onun içinde sadece kısa bir kelime var işte bu da Hepsinden en güçlü dür İşte Ben önceleti sadece bunu okuyordum sürekli hiç durmadan (burada sizlere bildirmiyorum onu çünkü o Canlar için çokkk çook tehlikeli ama o şeytan ruhlar için ise çokk yararlı bu yüzden bildirmiyorum Benim düştüğüm hataya düşmemeniz için)
  Önceden belirtiğim gibi Ben Her gece hep onu o ayetel kürsinin içinde ki o sözü okuyordum tesbih çekiyordum işte onceden de belirtiğim gibi 18 agustos 1999 o büyük deprem işte onu okurken gerçekleştii : deprem olurken ben yine onu secdadenin üzerinde söylemeye devam ediyordum o b büyük Ruhun geldiğini de fark ettim gördüm yeşil bir duman idi ,
  Bir anda nasıl oldu Bende anlamadım içimden Kalbim den geldi ve oturdugum yerden secdadeden ayağa fırladım ve işte onu : vela havle….. azim i : sadece birkere söyledim ve anında deprem durdu o r Ruh ta gitti uzaklaştı ve o günden bu güne sadece onu okumaktayım sizlere de tavsiye ederim çünkü o Canlara aittir..
  Senin yaptiğında şudur rüyada ikisini de aynı anda okudugun için Cinler peşinden geliyorlar ama birşey yapamıyorlar çünkü aynı anda vela havle azimi de okuyorsun
  Sadece p ayetel kürsiyi okursan işin çok kötü olur
  Yada sadece vela havle azimi okursan bu seferde o Cinler Sana degil Yaklaşmak Peşinden bilem gelemiyecekler ( En önemlisi de bunu vela havle azimi rüyada söyleye bilmek çünkü bunu söylemeye o şeytan ruh izin vermiyor ) bunu söylediğin Zaman aynı anda o Şeytan Ruh güç Kaybetmekte yitirmekte Can ise güç kazanır …

  Yanıtla
 • 10 Mayıs 2014 tarihinde, saat 19:21
  Permalink

  BENİMDE 6-CI HİSSİM ÇOK GÜÇLÜDÜR. BİR GECEDE 5-6 RÜYA GÖRÜYORUM HEPSİ DE GERÇEK OLUYOR

  Yanıtla
 • 07 Mayıs 2014 tarihinde, saat 11:08
  Permalink

  Ölüm aslında güzel bir şey. Ölümü güzel bir melek diye düşünün. Ölüm ebbedi dünyaya ölümsüzlüye allaha kavuşmakdır. Cennete kavuşmaktır. Ama ölümü insanlar günahları ile zehirler. Günahkar insan ölümden çekeceyi azapdan korkar. Ölüm hakktır. Eyer i sanlar azap çekmeyecekse bu günahkarların yaptığımız günahların yanimiza kalması nasil bir adaler olur ki. O zaman allahın adeletinden şübhe etmezmiyiz. Bir düşünün katillerin hirsizların annesini babasını döven evlatların yaptikları yanina kalmış. Nasıl b öyle adalet olurki? Benim allahın adaletinden şübhem yok. Hepimiz yaptiklarimizin cezasını çekicez.

  Yanıtla
 • 07 Mayıs 2014 tarihinde, saat 10:58
  Permalink

  Ben çok şeyi hiss ediyorum. Cinleri şeytanin beni yoldan çıkarmak istediyini ama daha yeni keşfettim kendimde. Bir bilen kardeşimiz izin erkek galiba ama kiyamet hakkinda dediklerine katılmıyorum. Dorğu Şeytan insani her yolla yoldn çıkarır yaklaşır insana ama melekler insani korur daima. Allahda başka kimseseye sığınmayın. Çünki şeytan insana türlü -türlü oyunlar oynar. Ama kıyamet en güçsüz olduğumuz zaman olucak çünki yaptıklarımızın hesabını vericez. Ben hər kəsin kiyameti kendi ölümüdür diye düşünüyorum. Belkide bir bilen kardeşimizin kendi kıyameti yaklaşıyordur.

  Yanıtla
 • 02 Mayıs 2014 tarihinde, saat 18:26
  Permalink

  arkadaşlar çoğunuzun yorumlarını okudum aynıları banada oluyo bu olacak diyorum 1 2 gun sonra dediğim oluyo herşeyi hissediyorum sevgilimin benden habersiz yaptıüı işlere kadar… ama bunları daha çok geliştirmek istiyorum brinin yardımına ihtiyacım var lutfen yorumumu cevaplayın…

  Yanıtla
  • 15 Haziran 2014 tarihinde, saat 12:33
   Permalink

   ilk önce bnm yorumumu oku ve daha sonra bnm yaptığım gibi birilerinden sayı falan tutmasını söle. daha sonra bnm gibi olacaksın sonra rüyalarında olacak şeyleri göreceksin bilmiyorum snde olur mu ama kendini zihin egzersizi yaparak gelişştireceksin umarım olur

 • 27 Nisan 2014 tarihinde, saat 13:38
  Permalink

  Benimde 6. hissim kuvvetli bir ruya gordugumde gercek oluyor fakat cok az ruya goruyorum ve gordugum ruyalar gercek oluyor ama en kotusu bu sene babamin olecegini gordum ruyamdan aglayarak uyandim ve hemen babama mesaj attim onun iyi olup olmadigini ogrenmek icin 1 hafta boyunca dua ettim ve 1 hafta sonunda babam merdivenlerden dustu ve ameliyat oldu ayagindan eger boyle kotu seyler horuyorsaniz dia edin ise yariyor!!

  Yanıtla
  • 06 Ekim 2014 tarihinde, saat 00:23
   Permalink

   aynen benimde ruyamda ne gorursem cikiyo ve ne hissedersem oluyo bazan korkuyorum tuhaf geliyo ama bu bir yetenek bence

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: