Yoğurt güneş lekelerine iyi gelir mi?

maskeCildinizde meydana gelen güneş lekelerinden kurtulmak için, doğal yöntemlerden faydalanabilirsiniz. Bu konuda sizlere yardımcı olacak, evinizde rahatlıkla uygulayabileceğiniz doğal bir maske tarifinden yararlanabilirsiniz. Yoğurt ile güneş lekelerine kolayca son verebilirsiniz. Herkesin bildiği yoğurtla cildinizde oluşan lekelere son verirken, aynı zamanda pırıl pırıl görünen sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz. Cildinizde olan güneş lekelerinden, siyah noktalar, çiller ve kahverengi lekelerden yoğurt ve karbonatla kolayca hazırlayacağınız bu doğal maske sayesinde kurtulabilirsiniz. Bu aynı zamanda cildinizde olan ölü hücrelerin arındırılmasına da yardımcı olur. Her hafta sadece bir kez uygulayacağız yoğurt maskesi sonuçta, sizlere lekesiz ve duru bir cilt sunacaktır.

Güneş lekeleri için yoğurt ve karbonat maskesi nasıl hazırlanır?

Küçük bir kâsenin içerisinde bir tatlı kaşığı yoğurt ile bir çay kaşığı karbonatı iyice karıştırın. Bu iki malzeme karbonatın etkisi sayesinde kabaracak, aynen krem şanti gibi olacaktır. Karışımı gözlerinizin ve dudakların çevresi haricinde tüm yüzünüze masaj yaparak, ince bir tabaka halinde sürmelisiniz. Cildinizde güneş lekelerinin bulunduğu alanlara maskeyi daha yoğun şekilde sürmenizde yarar vardır. Fakat cildiniz hassas bir yapıda ise, mutlaka bu maskeyi sürmeden önce küçük bir alanda bunu sürerek test edin. Ayrıca hassas cildi olan kişiler maskeyi sadece 5-10 dakika kadar cildinde tutsun. Normal cilt tipleri için maskenin yüzde yarım saat kadar kalması uygun olur. Daha sonra cildinizi ılık suyla ovuşturup yıkayabilirsiniz. Bundan sonra yüzünüzü soğuk suyla yıkayın. Soğuk suyun yararlı etkileri nedeniyle, bunu yapmanızı sizlere her zaman öneririz. Cilt bakımınızı yaptıktan sonra, yüzünüzü soğuk suyla yıkadığınızda bunun yararlarını her zaman göreceksiniz.

Yoğurt kullanarak güneş lekelerine son verebilmek için, önerdiğimiz gibi bakım maskesini her hafta düzenli şekilde yapın. Fakat her zaman olduğu gibi cilt tipinizi bilerek, böyle maskeleri daha dikkatli kullanmanız faydalı olur. Cildinizde kullanacağınız her ürünü doğru tercih ederseniz, daha canlı görünen sağlıklı bir cilde sahip olursunuz. Güneş lekelerinden korunmak için, özellikle yaz aylarında cildinizi koruyacak yüksek koruma faktörlü kremlerden faydalanmalısınız. Güneş lekeleri oluşmadan mutlaka önlem almanız daha iyi olur.

Bir Cevap Yazın