Xbox 720 (One) özellikleri nelerdir? – İnceleme

 

Xbox ( 720) One hakkında detaylı bir inceleme bulamayınca bizde böyle bir konu açtık. Yazımızda özelliklerinden, çıkış tarihinden ve fiyatından bahsedeceğiz. Bu arada yakınlarda Xbox 720‘ nin rakibi Playstation 4 hakkında bir yazı yazdık. Dilerseniz o konuya da bir göz atabilirsiniz.

 

 

yenixboxone

 

Microsoft yeni nesil konsolunu # XboxReveal’den açıklamıştı.11 Haziranda ürünün E3 tanıtımı yapıldığını söylemeden geçmeyelim.

 

 

 

 

 

 

Xbox 720 ( One) Çıkış tarihi

 

Microsoft Xbox 720‘ nin 2013 sene sonunda satışa çıkarılacağını doğruladı.Sony ise tam sayfa bir reklam alarak Playstation 4’ ünün çıkış tarihini 2013 olarak resmileştirdi. Xbox ile Playstation arasındaki rekabet kızışacağa benziyor. Benim görüşüm Playstation 4 satışları Xbox One’ ı geçecektir. Çünkü Playstation’ un yıkılmaz bir geçmişi var.

 

 

 

Xbox 720(One) Fiyatı

 

Microsoft Xbox 720 için tam bir fiyat açıklaması yapmasada fiyatın Amerika’da 400$ (vergiler hariç) olacağı tahmin ediliyor.

 

Amazon Xbox 720One)’ nin fiyatını vergilerle birlikte £ 600 olarak belirlemiş durumda.

 

Zavvi ise Amazon’dan farklı olarak fiyatı £600 yerine £ 400 olarak belirledi.

 

Türkiye’ de Xbox One’ ın fiyatı vergiler ve diğer masraflardan dolayı uçuk olacağa benziyor.PS3′ ten çok daha fazla bir fiyat bizi bekliyor olacak.

 

 

Xbox 720′ nin ismi aslında 720 değil.

 

Söylemler doğrultusunda Xbox 360′ tan sonra Xbox 720′ nin geleceği aklımıza kazınmıştı.Yazımızın içinde Xbox 720 olarak kullandığımız Microsoft’un yeni konsolunun resmi adı Xbox One.Resmi sayfasına şuradan ulaşılabilir :http://www.xbox.com/tr-TR/xboxone/meet-xbox-one

 

 

 

Xbox One( 720) İşlemci ve Grafik Kartı

 

Xbox One ( 720) Amd işlemciye sahip olacak ve grafik donanımı Sony PS4’le hemen hemen aynı olacak.

 

 

 

Xbox One’ ın Donanımı Şu Şekilde:

 

 

 

* 8 ÇEKİRDEK İŞLEMCİ

 

* 8 GB RAM

 

* 500 GB HARD DİSK

 

* BLU-RAY SÜRÜCÜ

 

* WİRELESS

 

* HDMI GİRİŞ-ÇIKIŞI

 

* USB 3. 0

 

 

 

 

 

 

 

Xbox One SKYPE İçerecek

 

Microsoft’ un 8.5 milyar dolara satın aldığı SKYPE Xbox ( 720) One’ da da kullanacak. Ayrıca Xbox One‘ da Messenger ve Xbox Canlı chat sistemi kullanılabilir.

 

 

 

Xbox 360 Disklerini Çalıştıramayacağız.

 

Önceden Xbox 360 kullanan arkadaşlar için üzücü bir haberim var. Xbox 360 diskleri Xbox One ile uyumlu olmayacak. Zaten oyun firmalarının Xbox One için oyunlarını çıkarması ve oyunlarda çeşitlilik için biraz beklememiz gerekecek. O zamana kadar elimizdekilerle idare edilebilirdi.

 

 

 

Son Olarak

 

Elimizden geldiğince Xbox One‘ ı incelemeye çalıştık. Bu arada Playstation 4 incelemesine de göz atmanızı öneririz. Microsoft’ tan yeni haberler geldikçe konuyu güncelleyeceğiz, takipte kalın.

 

Bir Cevap Yazın