ukash kart nedir ve nasıl kullanılır?

ukashGünümüzde teknolojinin gelişmesi, internet kullanımının artması, firmaları dijital pazarlamaya yönlendirmiştir. Dijital pazarlamada ürünler internet üzerinden satılmaktadır. İnsanlar internet üzerinden alışveriş yaparken, kredi kartlarını kullanmak zorunda oldukları için, kredi kartı bilgilerinin çalınması ve dolandırılma ihtimalleri bulunmaktadır. İngiltere kökenli bir firmanın çıkardığı ukash kart, bu dolandırıcılığın önüne geçebildiği için, tüm dünyada hızla yayılarak, ülkemizde de satışa sunulmuştur. Ukash kartın, dünyada en çok kullanılan Euro, Dolar, Pound para birimleri ile çalışması kullanımda büyük kolaylık sağlamaktadır.

Sanal dünyanın sanal kartı diyebileceğimiz ukash, sanal dolandırıcılığın önlenmesine katkıda bulunmaktadır. Kredi kartı kullanmayan ya da kullanamayan kişilere de, internet üzerinden alışveriş keyfini yaşatan ukash kart hızla yaygınlaşmaya devam etmektedir. Ülkemizde ukash kart aracı kurumlarca satılmaktadır. İngiltere den aldıkları kartlara hizmet bedeli olarak komisyon eklediklerinden, farklı fiyatlara piyasada bulmanız mümkündür. Doğru firmaları seçerseniz, fazla komisyon ödemeden ukash kart sahibi olabilirsiniz. Ne yazık ki bazı firmalar, komisyon tutarlarını suiistimal edebiliyorlar. Bu yüzden ukash kartı satın alacağımız firmayı seçerken dikkatli olmalıyız. Gerekirse firmaların sitelerindeki müşteri yorumlarını dikkatlice okumaları tavsiye olunur.

Ukash kart şu an sadece internet üzerinden satılmaktadır. Bunun dışında satışı yapılmamaktadır. Ukash kartı satın almak oldukça kolay ve zahmetsiz bir işlem sonucunda gerçekleşmektedir. İstediğimiz tutardaki kartın ücretini internet bankacılığı veya ATM üzerinden ödeyerek, ukash karta sahip olabiliyoruz. Satın alma işlemi sonunda bize verilen 19 haneli PIN koduyla, ukash kart kabul eden firmaların internet sitesinden alışverişimizi yapıyoruz. Birçok firmanın ukash kartla anlaşması olduğu için kullanma alanı oldukça geniştir. Ukash kart tek kullanımlık olduğu için, şifreyi girip alışveriş yaptıktan sonra içerisinde kalan parayı satın aldığımız firmadan ya da alışveriş yaptığımız siteden iade olarak alabiliyoruz. Ukash kartın satın aldıktan sonra bir yıl içerisinde kullanılması gerektiğini de belirtmemiz uygun olacaktır. Bir yıl içerisinde kullanılmayan ukash kartlar, geçersiz olacaktır.

Ukash kart, bahis sitelerinde, oyun sitelerinde, mobil sitelerde oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Güvenli yöntem olarak ukash kartı tercih etmek, sanal dolandırıcılığın önlenmesini sağlamaktadır. Ukash kartla kişisel bilgilerinizi paylaşmadığınız için, kendinizi güvende hissedebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın