Sülük ve kupa tedavisi nedir?

Çok uzun yıllardan beri gelen sülük tedavisi, Allah’ın insanlığa sunmuş olduğu en büyük nimetlerden biri. Gerçektende şükürsüz olmanın muhakkak bir cezasının olduğunu tabiatı ve canlıları anlamaya çalışınca kesin olarak inanıyorsunuz. Eğer şu sülük denilen küçücük bir varlığın kendiliğinden meydana gelerek, insanlara tedavi sunduğunu iddia eden metal kafalı insanlar varsa, büyük bir hezeyan içerisinde bu dünyadan göç etmelerine çok üzüleceğim. Gelelim sülük tedavisine. Bu sülükle o kadar maharetli ki, sulukhaber2vücudunda gezdiği insanın pis kanını vakumlayarak büyük bir ilacı kanına enjekte ediyor. Öncelikle hastalığını tespit ediyor. Ondan sonra ise insanın vücuduna Allah’ın vermiş olduğu enzimlerden ilaç yaparak, tedavisine başlıyor. Bu olay karşısında Allah’ın varlığını ve birliğini inkar etmek, ahrete inanmamak, büyük bir saçmalıktan başkası asla olamaz!

Sülük tedavisinin pek çok faydaları var. Özellikle varis hastaları sülük tedavisi sayesinde şifa buluyorlar. Bugün Avrupa sülükleri ilaç olarak kabul ediyor. Kanunlarında bu sülük ilaçtır ibaresi geçiyor. Bu tedavi yönteminin daha da yaygınlaşması adına ülkemizde çalışmalar yapılıyor. Hacamat merkezleri bu konuda insanları bilinçlendirmek ve daha doğal tedaviyle şifa bulmalarını sağlamak adına çalışıyor.

Ancak hastalığa yakalanmadan önce sülük tedavisi veya terapisine girmeniz, büyük bir önlem olacak. Bağışıklık sisteminden insan ruh yapısına kadar her şeye iyi gelen bu sülük tedavisi, uzmanlar ışığında yapılmalı. Bilinçsiz bir şekilde tedavi kendi başınıza yapmamanız isabetli bir davranış olur.

Kupa tedavisi nedir?

Sülük tedavisi gibi kirli kanın vücuttan alınması adına yapılan bir terapidir. Asıl adı hacamattır ancak, günümüzde kupa tedavisi deniliyor. Kupa ile hacamatın uygulandığı yer vakumlandığından, kupa tedavisi deniliyor. Ancak halkımız kültüreş bağlarından kopmamak adına hacamat olarak uygulamayı isimlendiriyor. Hadisi şeriflerde de hacamat olarak geçen ve efendimiz tarafından şifa bulmak isteyenlere önerilen uygulama, hem sünnet hem de bedensel bir şifa deryasıdır.

 

Bir Cevap Yazın