Hangi insan tiplerinden uzak durmanız gerekir?

Milyarlarca insan tipi var. Hepsinin de farklı bir karakteri. Peki size zarar veren insanlarla bir arada olmak ister misiniz? Kim ister ki bunu. Sizlere bedensel olarak zarar veren insanlarla ruhsal açıdan zarar veren insanlar arasında hiçbir fark yoktur. Bu nedenle yapmanız gereken etrafınızdaki insanları hangilerinin ruhsal olarak size zarar verdiklerini tespit etmektir. Eğer birileri hayallerinize engel olmak için olumsuz düşünceler pompalıyorsa, bu durumda o kişilerden ayrılmanız gerekir. İsterseniz ayrı kalmanız gereken insan tiplerini daha yakından tanıyalım.yuz-sekilleri-karakter-crop_orig

Kötümser

Bazen en iyi arkadaşınız bile size zarar verir ama farkında olmazsınız. Çünkü başınızı bir taşla yarmamıştır ancak, hayallerinizi yok ederek geleceğinizi mahvetmiştir. Bu insan tipleri kötümser olurlar. Hayatlarında hiöbir şey başaramayacaklarına inandıklarından dolayı, sizin de aynı şekilde başaramayacağınızı söylerler. Ortak iş teklifi yaptığınızda, ellerini taşın altına koymak bir yana dursun, taşı başınıza vurabilirler. Bu tür insanlardan ya uzaklaşın, ya da yanlarından fikir ve düşüncelerinizden bahsetmeyin. Bu tip insanlarla ne konuşulur ben daha çözmedim!

Sinsi bir zarar veren karakter aşırı yardımcı

Eğer bir arkadaşınız sürekli size yardımcı olacağını söylüyorsa, size kötülük ediyor demektir. Her aradığınızda size yardımcı olan yetenekli bir arkadaş, kendi mücadelenizden sizleri alı koyar. Elbette borca sıkıştığınızda arkadaşınızın size yardım etmesi çok güzel bir durum. Peki siz o arkadaşınıza yardım edebiliyor musunuz? Demek ki iyi bir arkadaş veya insan olamamışsınız. Gelişimleriniz önünde engel olan kötümser insanlar gibi, sürekli sizin yerinize işlerinizi yapan insanlar da kişiliğinizi ortaya koymanıza müsaade etmez. Kendinize gelin. Hep bağımlı yaşayamazsınız.

Otlakçılar

En iğrenç insan tipleri bu olsa gerek. Yemek yerler, su içerler, gezerler, tozarlar ama hesaba gelince ortadan biranda kaybolurlar. Muhabbetlerin hepsinde vardırlar. Özçekimlerde ve diğer manzara çekimlerinde de en ön saflarda yer alırlar. Ama ortak ödenmesi gereken bir para olduğunda, birden yok olurlar veya bir bahaneyle para vermekten kaçarlar. Dikkat edin ki bunların hayatlarında sadece kendilerine para harcamak vardır. Finansal açıdan zarar verici bu tiplerden kesinlikle uzak durun!

Satıcı tipler…

Randevulara sanki geleceklermiş gibi heyecanlı konuşarak, aslında gelmeyeceklerini ifade ederler. Sizleri çıktığınız bir yolda geride bırakılar. Ortaklaşa yaptığınız bir programda, diğer bir arkadaşından gelen çekici tekliflere her zaman açıktırlar. Bu tip insanlardan dost olmayacağı gibi, yar da olamaz.

Rakip olmaya çalışan tipler

Bazı insanlar vardır ki, arkadaşını sevdiği için değil de, bir rakip olarak gördüğü için takip eder, hal hatır sorar, ne yaptığını öğrenmek ister. Bu tip insanlar sorularıyla sizleri rahatsız ederler. Bir  mekana veya davete gittiğinizde, sizden daha çekici olmaya, önde olmaya çalışırlar. Bu garip tiplerde sizleri rahatsız edeceğinden uzak durmanızda yarar var.

 

Bir Cevap Yazın