Siğiller için bitkisel tedavi yolları nelerdir?

siğilCiltte çıkan siğiller için bitkisel çözüm yolları geçmişten itibaren yaygın şekilde kullanılmaktadır. İnsanlar vücutlarında olan siğillerin görünümünden genellikle pek hoşlanmaz. Çünkü estetik bir görünüm ortaya çıkmaz. Vücutta ellerde, ağız, yüz, genital bölge gibi pek çok bölgesinde siğil meydana gelebilir. Bunların tedavi edilmesi için bazı tıbbi tedaviler uygulansa da, bu tedavilerden her zaman başarılı bir sonuç alınması mümkün olmaz. Özellikle genital bölgedeki siğillerde çoğu insanın doktora gitmesi bile zordur. Böyle bir durumda uygulanacak bitkisel çözüm önerileri faydalı etkiler yapabilir. Hazırlayacağınız bitkisel kürler ile günümüzde çoğu hastalığın tedavisinde başarılı sonuçlar alınmaktadır. Bu başarı siğil tedavisinde de kolayca sağlanabilir.

Siğiller insanlara genellikle ortak kullanımda olan eşyalardan ve direkt siğillerle temastan bulaştığı için, insanlar siğili olan kişiyle temas etmeyi bile istemez. Özellikle ellerde ve yüz gibi dışarıdan görünür yerde olan siğiller çok rahatsız edici bir durumun oluşmasına neden olur. Bu nedenle doğal yollarla siğillerden kurtulmayı denemek zahmetsiz olabilir.

Siğiller için bitkisel çözüm önerileri nelerdir?

İncir sütü tedavisi: Siğilin üstüne incir sütü sürmek çok faydalı bir tedavi seçeneğidir. İlk kullanım sırasında bu uygulama biraz acı verse de, tedavinin sonunda başarılı sonuçlar alınır. Gerek incirle, gerekse incir yaprağından elde edilecek sütü kullanabilirsiniz. Bu sütü siğillerin üzerine 5-6 gün kadar geceleri yatmadan evvel uygulamak tedavi için yeterli gelmektedir.

Ada soğanı tedavisi: Bu tedavide de siğillerin üstüne ada soğanını ezerek koyun. Siğil tamamen yok oluncaya kadar geceleri siğillerin üzerine tatbik edin.

Soğan ve tuz: Bunu hazırlayabilmek için soğanı ve tuzu beraber iyice ovun. Bunu siğilin üstüne koyup, bütün gece boyunca bekletin. Siğil geçinceye kadar bunu uygulamalısınız.

Semizotu tedavisi: Siğil semizotuyla iyice ovulduğunda, yok edilmesine yararlı olur.

Elma sirkesi tedavisi: Bu tedaviye başlamadan önce siğilin etrafına biraz vazelin sürün. Pamuğun üstüne elma sirkesi koyup, pamukla siğili güzelce silin. Sirkeli pamuğu daha sonra siğilin üstünde bırakın. Bunun üstünü yara bandıyla kapatın. Bunu gece boyunca siğilin üzerinde bırakmanız gerekir.

Hint yağı tedavisi: Karbonat ve hint yağını kâsede iyice karıştırın. Lapa haline gelmiş olan karışımı siğilin üstüne koyun. Bunun üzerini bir yara bandı ya da tıbbi bantla kapatıp, tüm gece boyunca siğilin üstünde bırakın. Sabah kalktıktan sonra iyice yumuşayan siğilleri fırçalayıp temizleyin.

Siğiller için uygulanacak bitkisel çözüm önerilerinden sizlerde fayda görebilirsiniz. Doğadan doğal ürünlerden faydalanarak, herhangi şekilde bir kimyasalın etkisi olmadan cildinizdeki siğillerden kurtulabilirsiniz. Görünümüyle oldukça rahatsızlık veren bu oluşumları yine doğanın kaynaklarından yararlanarak yok edin.

Bir Cevap Yazın