Oje nasıl sürülür?

Tırnaklar tıpkı bir kıyafetin aksesuarı gibi yapılan makyajın vazgeçilmezidir. French ya da oje, biraz renk daha şık ve bakımlı görünmemizde etkilidir.

Tırnaklarınıza oje sürmeden önce dezenfekte etmeliyiz. Bunun en kolay yolu kolonya ile tırnakları ovmaktır. İçindeki alkol tırnaklardaki bakterilerin yok olmasını sağlar.

Tırnaklarınıza oje sürmeden önce kuru olduğundan emin olun.

İlk aşama olarak tırnaklarımıza besleyici tırnak koruyucularından bir kat süreriz. Bu koruyucular hem tırnağımıza sürdüğümüz ojenin ömrünü uzatmış, hem de ojeyi çıkarma esnasında asetonun tırnağımıza vereceği hasardan korumuş olur.

Tırnağımıza süreceğimiz ojenin rengini tırnak biçimimize göre seçmek tırnağımızın daha güzel görünmesini sağlar. Uzun tırnaklar, koyu renk ojeyi rahatlıkla ve daha güzel taşıyacak formda tırnaklardır. Koyu kırmızının yanı sıra vişne ve şarap tonları da tercih edilebilir. Kısa tırnaklar için renksiz ya da açık pembe; kısa ve enli tırnaklar içinde açık renkli oje tonlarının kullanılması tırnakların daha zarif görünmesini sağlar.

Ojeyi sürerken ilk olarak tırnağınızın orta kısmına, sonra sağ ve sol kenarlarına uygulayın. bunu yaparken fırçanıza çok fazla oje almaktan kaçının. Çünkü bu ojenin tırnağınız üzerinde düzensiz yayılmasına neden olur. Tırnak boyanması üç seferde tamamlanmış olmalıdır. Sağlık açısından tırnak diplerine oje sürmekten kaçının. Bunun sebebi tırnak diplerinin hava almasını sağlamak ve tırnak kırılmaları için bir nevi önlemdir. Tırnağınızdaki renk tonuna göre gerek görüyorsanız ikinci bir katı ilk kat kuruduktan sonra sürebilirsiniz.

İkinci kat ojede kuruduktan sonra son olarak tırnak koruyucu cilaları uygularız. Bu ojenin daha kalıcı olmasını sağlar.

Ojeler hakkında birkaç püf noktası:

  • Ojenin formunun bozulmamasını istiyorsanız buzdolabında saklamanızı öneririz. Bu yöntem ojeler için en dayanıklı olanıdır.
  • Oje kabınızın kapağına yapışmasını önlemek için ağız kısmına az miktarda vazelin sürebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın