Nokia X Dual Sım akıllı telefonunun özellikleri nelerdir?

Çok yakında Nokia firması yeni bir seri ile akıllı telefon pazarındaki iddialı duruşuna bir yenisini daha ekleyecek. Bu telefonun Lumia serisinden farkı işletim sisteminin Google firmasının ticari ürünü olan Android olması. Biliyorsunuz ki Nokia firması Microsoft firması tarafından satın alındıktan sonra Widows Phone işletim sistemiyle iddialı şekilde akıllı telefon pazarındaki yerini aldı. Hızını alamayan büyük firma Microsoft, şimdi de Nokia markasına Android işletim sistemini entegre ediyor. Yeni model olan X Dual serisi, yakın zamanda Türkiye’de de satışa sunulmaya başlayacak. 15 nisan gibi satışa sunulacak olan telefonun özelliklerini şimdi yakından inceleyelim.X-screens

Nokia X akıllı telefonu android işlerim sistemine sahip olduğundan kullanıcılarına mükemmel bir uygulama deneyimi sunuyor. Ayrıca Microsfot firmasının Skype ve Plants, Zombies gibi favori uygulamalarıyla beraber geliyor. Nokia X içerisinde kendine has bir özellikle tüm Facebook ve sosyal kanallarınızdan gelecek olan bildirimleri kontrol edebileceğiniz, email adresinizi kontrol edebileceğiniz Fastlane özelliğiyle geliyor.

Nokia X ekran deneyimi Windows Phone işletim sistemindeki gibi bir düzen içerisinde sunuluyor. Ancak sunulan düzeni değiştirme ve özelleştirme imkanınız var. Giriş ekranındaki uygulamaları yeniden boyutlandırarak, daha farklı uygulamalara giriş ekranında yer açabileceksiniz. Veya istemediğiniz bir uygulamayı giriş ekranından çıkarabileceksiniz. Ayrıca Nokia firması Skype kullananlara ücretsiz bir yıllık uluslar arası görüşme imkanını bedava sunuyor. Nokia firmasının diğer bir güçlü özelliği olan Nokia Here, bu telefonda da var. Ücretsiz navigasyon keyfini bu telefonla yaşayabilirsiniz.

Nokia MixRadio sayesinde kayıt derdi filan olmadan kendi müzik zevkinize göre şarkıları dinleme şansınız var. Eğlenceli olan bu telefonun şimdide teknik özelliklerine bakalım.

Ekran boyutu 4 inç. Ana kameranın boyutu biraz düşük sadece 3 mega piksel. Çift sim kart özelliğine sahip bir telefon. Çözünürlük seviyesi çok başarılı. 2048*1536 çözünürlük hacmine sahip. Qualcomm Snapdragon işletim sistemine sahip. Böyle bir telefon için 499 lira civarındaki fiyat çok uygun ve başarılı.

 

Bir Cevap Yazın