Nokia Lumia 1020’nin özellikleri nelerdir? – İnceleme

nokia-lumia-1020Akıllı telefon sektörünün öncülerinden Nokia’nın 1020 modeli satışa sunuldu. Özellikle yüksek kamere özelliği ile dikkat çeken lumıa 1020’nin bu özelliği sayesinde fotoğrafa meraklı kullanıcıların ilgi odağı olması bekleniyor. Fiyatı iphone 5s, galaxy s4 ve iphone 5c den pahalı olan lumia 1020’nin özellikleri dikkate alındığında fiyatın çok ta fazla olmadığı su götürmez bir gerçek.

41 megapiksel kamera, optik görüntü sabitleme, yüksek çözünürlülükte yakınlaştırma sunan lumia 1020, kolay ve sezgisel kumandalar ile odaklanma, deklanşör hızı, xenon flaşh, beyaz dengesi ve diğer pek çok ayarlama ile düşük aydınlatmalı ortamlarda bile çok net ve profesyonel fotoğraf çekimi sağlıyor. Saniyede 30 kare video çekimi ve Nokia rich recording ile bozulmayan stereo ses kaydı sayesinde anı tekrar yaşamanızı sağlıyor.  Ekstra bir şarj kapağı ile kablosuz şarj seçeneği sunuyor. 4.5 inç clearblack amoled ekran, qualcom snapdragon s4 çift çekirdekli  1.5 Ghz işlemciye sahip lumia 1020 2 GB ram ve 32 GB dahili hafıza ile hızlı gezinme ve depolama imkanı sunuyor.  Cihaz bazı uygulamaları ile farklı bir fotoğraf denetimi sunuyor.

Creative Studio:  bu uygulama ile hızlı bir şekilde renk dengesini ayarlayabilir, kırmızı göz kusurlarını giderebilirsiniz.

Sinemagraf:  film benzeri animasyonlar gibi canlı görünen fotoğraflar oluşturabilir, ekranda görünen yardımcı fotoğrafınız hareketli bölümünü seçerek hızlı bir şekilde sinemagraf oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz.

Nokia Glam Me Lens:  Bu uygulamayı kullanarak renklendirme, yeniden göz boyutlandırma, diş beyazlatma gibi artistik efektleri uygulayabilirsiniz.

Akıllı Kamera: bu uygulama ile arka arkaya çektiğiniz fotoğraflar arasından en beğendiğinizi seçebilir, çektiğiniz bütün fotoğrafları tek bir karede birleştirebilir, istenmeyen nesneleri fotoğraftan çıkarabilirsiniz.

Panaroma: Bu uygulama çektiğiniz fotoğrafları otomatik olarak bir araya getirerek harika bir görüntü ortaya çıkarır.

Nokia lumia 1020 sarı, siyah ve beyaz renk seçenekleri ile  KDV dahil 1999 liradan piyasaya sürüldü.

Bir Cevap Yazın