Ninja kaplumbağalar kimdir?

Ninja kaplumbağalarOrijinal adıyla “Teenage Mutant Ninja Turtles” olan fantastik bir çizgi film olduğundan, çizimleri de çok iyi olduğundan çocuklar tarafından çok sevilmektedir. 4 tane mutasyon geçiren kaplumbağa ve mutasyona uğramış olan kaplumbağaların ustası olan Splinter adında ki farenin hikayesi anlatılmaktadır. Aslında Ninjaların sadece kötü olmadığı ve Splinter usta tarafından kaplumbağalara iyi ve kötü kavramı anlatılarak, Ninjaların sadece iyinin yanında olması anlatılarak büyük bir ders verilmektedir. 1984 senesinde çizgi romanların çok popüler olduğu zamanlarda siyah beyaz olan bir çizgi roman olarak ortaya çıkarak Kevin Eastman ve Peter Laird tarafından çizilmiştir. 4 ninja kaplumbağa ve ustaları Splinter usta yer altında yaşamaktadırlar. Bu kaplumbağaların iyilerin yanında olarak yer yüzüne görev icabında çıkmalarını anlatan çizgi roman çok kısa süre içerisinde milyonlarca insan tarafından takip edilmeye aşlamıştır.

Çizgi romanda geçen çok fazla kötü karakter olmaktadır. Hayal güçlerine göre kötü adamlar sokak serserisinden uzaylılara kadar birçok kötü adamı barındırmaktadır. Çizgi roman içerisinde sıklıkla geçen en büyük düşman, Shredder olmaktadır. Fakat Shredder kendi başına hareket etmeyip, bir ortağı bulunmaktadır. Beyin tarafından yönetilmektedir. Çizgi romanın başka ana karakterleri de bulunmaktadır. Bir televizyonda maceraya atılan ve oldukça yetenekli olan korkusuz muhabir April Oneill olmaktadır. Ninja Kaplumbağaların da isimleri bulunmaktadır. Rafael, Donatello, Leonardo ve Michelangelo’ dur. Rönesans Dönemi’n de yaşayan ve çok ünlü olan sanatçıların isimlerini kullanmışlardır. Bu kahramanlar mutasyon sonucunda kaplumbağa olmuş ve çok büyük yetenekleri olan kaplumbağalardır. Pizzayı çok severler. Çok iyi anlaşmalarına rağmen tek kavga konuları pizzadır. Yer altından dış dünyaya çıkacakları zaman bir palto, güneş gözlüğü ve şapka takarak dış dünyaya çıkmaktadırlar. Splinter usta tarafından 4 kaplumbağa bulunarak bakılmıştır.

Ninja kaplumbağalar TV için çekilen çizgi film serisi olarak televizyonlarda uzun yıllar boyunca gösterilmiştir. 90 yıllarda olmak üzere birçok kere farklı konularda beyaz perdeye de aktarılmıştır. Özellikle de gelişen teknoloji sayesinde 3 boyutlu film olarak sinemalarda gösterime girmiştir. Televizyon için hazırlanan çizgi film serisi ve ardından sinema için çevrilen Ninja kaplumbağalar tamamen 1984 yılında yayınlanan çizgi romana bağlı olarak yapılmıştır.

Ninja kaplumbağalar kimdir?
Leonardo: Ninja Kaplumbağalar ekibinde en başı olan ve liderleri konumundadır. Bir kılıç kullanarak yapılan dövüş sanatı olan bushido konusunda son derece uzman olmaktadır. Kendisini ayırt etmek için mavi bir bandajı vardı. Ninjato da kullanabilmektedir. Özellikle de çift bushido kullanması ile bilinmektedir. Yaratıcılar adını Rönesans döneminin ünlü sanatçısı Leonardo Da Vinci’den esinlenmişlerdir.

Raphael: Ninja kaplumbağaların arasında en sert ve en kötü imajı veren kaplumbağa olmaktadır. Karakteri çok hırçın olduğu için en ufak bir konuda sinirlenerek saldırıya geçebilir. Ayırt edilebilmesi için kafasında kırmızı bir bandajı vardır. Adını Raphael Sanzio’dan esinlendikleri için koymuşlardır.
Michelangelo: Ninja kaplumbağalar arasında en sevilen ve en çocuksu olan karakteri olmaktadır. Ayrıca sakar olduğu için de izleyenleri güldürmektedir. Uysal olduğu kadar da yaramaz olduğu için sürekli olarak haylazlıklar yapmaktadır. Pizza söyledikleri zaman, diğerlerinin yemeye başlamadan hemen yemesi yüzünden oldukça oburdur. Çift nunçaku kullanmakta oldukça usta olmaktadır. Kafasında turuncu olan bir bandajı bulunmaktadır. Michelangelo Buonarroti’den esinlendikleri için bu ismi ona koymuşlardır.

Donatello: Ninja kaplumbağalar arasında mor bandaj takan ve kavgadan mümkün olduğu kadar uzak kalmaya çalışan bilimle ilgilenen kaplumbağa olmaktadır. Kaplumbağalar içerisinde son derece bilgili ve kültürlü olan üyesi olmaktadır. Şiddeti en son çare olarak görmektedir. Ama yeri gelince de Bo kullanmakta oldukça usta olmaktadır. Sakin bir karakteri vardır. İsmini Donatello’dan almaktadır.

Bir Cevap Yazın