Limonun faydaları nedir?

Hayat sürprizlerle dolu. Bugün sağlıklı olduğumuzu hissetmiş olsak da, yarın için aynı şeyleri söylemek mümkün olmaya bilir. Eski insanlar hasta olmadan önce, hastalıklara karşı önlem ve tedbir alma alışkanlığına sahiptiler. Bunun için spor ve masaj gibi aktivitelere rağbet ediyorlardı. Ancak modern dünyanın getirmiş olduğu alışkanlıklar, sağlık açısında yanlış uygulamaların ve limonönceden tedbir almamanın üzerine bina edilmiş… Yediklerimizin insanların sağlığıyla oynayan şeyler olmasına bakarak ne demek istediğimi anlayabilirsiniz. Her ne kadar vaziyet kötü olsa da, önceden tedbir almak isteyenler için yapılacaklardan birisi, limon tüketmek…

Neden?

 1. İçinde bulunan asit enfeksiyonlara karşı sizleri korur.
 2. Kalp kirizinden, kalp-damar hastalıklarına kadar koruma sağlayan antioksidanlara sahiptir.
 3. Tansiyonu dengeler ve iyi kolesterolü düzenler.
 4. Kolon, göğüs, prostat gibi kanserlere neden olan hücrelerin temizlenmesini sağlar. Hücrelerdeki metobolik bozulmaları tamir ederek, kansere engel olur.
 5. Limon suyu cildi parlatarak güzelleşmenizi de sağlar.
 6. Birkaç damla limon suyunu sıcak bir suya damlatırsanız, sindirim sisteminizde yaşadığınız sorunlardan kurtulabilirsiniz.
 7. Güneş altında kuruttuğunuz ve sonrasında öğüttüğünüz limon kabuklarını saçlarınıza koyduğunuzda, baş ağrınız sona erer. Bunun yanında vücuduz serinler.
 8. Sivilcelere uyguladığınızda ise, aknelerin kurumasını sağlayabilirsiniz.
 9. Saçlarınızın rengini almasını ve cildinizi beyazlamasını istiyorsanız, limon kullanın.
 10. Limon suyunu içtiğinizde, dilinizdeki iltihapların da temizlenmesini sağlayabilirsiniz.
 11. Soğuk algınlığında kullanabileceğiniz en iyi ilaçtır.
 12. İdrar yollarında meydana gelen iltihapların çözülmesi için limon kullanabilirsiniz.
 13. Eğer böcek tarafından ısırıldığında ne yapacağınızı bilmiyorsanız, ısırılan bölgeye limon sıkmanız, panzehir görevi görecektir.
 14. Kolik ağrısı ve gastrit sorunlarına iyi gelir.
 15. Çok az bir miktarda gliserinle uygulama yapıldığında kuru ciltleri canlandırır.
 16. Deniz canlıları ve etlerin üzerine uygulandığında, bakterileri öldürür. Bu bakterilerin sindirim sistemine zarar vermesi engelleniyor.

Bir Cevap Yazın