Kuruyan ve elektriklenen saçlar için ne yapılmalıdır?

Saçlar gerek bayanlar için olsun ve gerekse erkekler için olsun son derece önemlidir. İnsanlar yaratılışları gereği her daim güzel görünmek ve başkaları tarafından beğenilmek ister. Saçların güzelliğin en önemli unsurlarından biri olduğunu düşündüğümüzde önemi daha çok anlaşılacaktır. Saçların kabarması bundan dolayı öneme haizdir.
kk
Yağmurda kabaran, şekli bozulan saçlarınız mı var yoksa en ufak nemde bile kabararak saatlerce şekil vermek için uğraştığınız halde sizi yarı yolda bırakan saçlarınız mı var?
O zaman doğru yerdesiniz. Bütün kadınların çoğunluğunun en büyük sorunudur saçlarının kabarıp şeklinin bozulması. Günlük hayatta güzelliğin en önemli parçasıdır saçları. En güzel kıyafetinizi de giyseniz, makyajınızı yüzünüze en yakışacak şekilde de yapsanız saçlarınız istediğiniz gibi değilse o gün sizin için kötü geçecek demektir; çünkü güzelliğinizin en güzel parçasını oluşturur saçlarınız.

Duştan çıktıktan sonra taradığımızda saçlarınız ne güzeldir oysa. Bazılarınız için dümdüz bazılarınız için kıvır kıvır ya da bukle bukledir o anda. Hep böyle kalsa diye geçirirsiniz içinizden. Sonra saçlarınız yavaş yavaş kurumaya ve kabarmaya başlar. Bütün çabalarınız boşa gitmiştir ve ben bu saçla ne yapacağım telaşı başlamıştır artık siz bayanlar için.

Artık bunları sorun etmeye gerek yok. Düzenli olarak uygulayacağınız saç bakım uygulamaları sayesinde sorununuz kolaylıkla çözülecektir elbette .Öncelikle düzenli kullanım çok büyük öneme sahiptir. Eğer bu gün yaptım işe yaramadı diye bırakırsanız elbette işe yaramayacaktır. Düzenli kullanım ve saçımıza özen göstererek başarıya ulaşacaktır saçımız için uyguladığımız çabalarımız.

Size saçlarınızın kabarmasını engelleyecek farklı uygulamalar önereceğim. Bunlardan rahatlıkla uygulayabilecek olduğunuz uygulamayı belirleyin ve hiçbir zaman ihmal etmeden mutlaka uygulayın.

1. İlk olarak saçlarınızı her gün yıkamaktan vazgeçin. Haftada 2-3 kereden fazla yıkadığınızda saçlarınız kuruyacak ve daha çok kabarma eğilimi gösterecektir. Saçınız kendi kendini beslemeli bunun içinde onu çok sık yıkamamanız gerekir.
2. Soğuk su ile durulamanız saçınızın kabarmasını bir nebze de olsa azaltacaktır.
3. Saçlarınızı kolaylıkla bulabileceğimiz geniş dişli taraklardan alarak taramalısınız ki kırılmasına da böylece engellemiş oluruz.
4. Havlu ile saçınızı kurularken çok bastırmamaya özen göstermelisiniz. Eğer saçınızı kurularken saçın nemini almak yerine fazla bastırarak kurularsanız bu da saçlarınızın kabarmasına neden olacaktır.
5. Saçlarımızı kısa ya da katlı olarak kestirmemenizi öneririm.
6. Şampuan seçiminde ilk olarak elektriklenmeyi önleyecek olan ürünler tercihiniz olmalıdır.
7. Eğer saçlarınız çok kısa değilse gece yatmadan önce çok sıkı olmayacak şekilde örmeniz kabarmasını önleyecektir.

Bütün bunların yanında saçınızın gerekli olan nemini alması da çok önemlidir. Bu nedenle saçlarınız için maske yapmayı ihmal etmemesiniz. Haftalık olarak uygulayabileceğiniz maskeler sayesinde saçınız daha iyi beslenecek ve kabarmayacaktır.

1. Sıcak yağ maskesini uygulaması: Bu uygulama için eğer bulabiliyorsanız saf zeytin yağını kullanabilirsiniz. Saçınıza sıcak yağı pamuk yardımıyla sürmeliyiz. Dikkat etmemiz gereken en önemli nokta çok sıcak olmamalı çünkü saçınızı ya da saç derinizi yakabilirsiniz
2. Sirke,bal,badem yağı ve limon: verilen malzemeleri yıkanmış nemi alınmış saçınıza diplerinden başlayarak uygulayın ve 30 dk kadar bekletin sonrasında güzelce durulamayı ihmal etmeyin.
3. Eczanelerde bulabileceğiniz saç bakım ampulü, yumurta, zeytin yağı ve badem yağını karıştırarak uygulayınız. Yarım saat bekledikten sonra yıkamalısınız.

Bir Cevap Yazın