Kuantum sıçrama nedir?

ziplamis-insanlar-illustrasyonKuantum sıçrama, kuantum düşünce tekniklerinin başarılı bir şekilde uygulanmasıyla kişinin o güne kadar çok isteyip de bir türlü elde edemediklerini veya yaşamak isteyip de yaşayamadığı güzellikleri bir anda hayatında somut olarak var etmesi anlamına gelir. Olumlu düşünce motifleriyle duyguların amaca uygun olarak coşturulması ve kişiden yayılan enerjinin istekleri gerçeğe dönüştürme yolunda faaliyete geçmesiyle mümkün olabilmektedir. Sıçrama denmesinin nedeni bu durumun çok hızlı yaşanmasıdır. Yani merdivenin birinci basamağında duran bir kişinin bir sonraki adımda yedinci basamağa çıkması gibi düşünebilirsiniz. Ani bir yükselme söz konusudur.

Kuantum sıçramanın yaşanabilmesi için öncelikle derinlemesine bir farkındalık çalışması yapılmalıdır. Çünkü aslında bizler çoğunlukla hiç farkında olmadan belli formatlarda düşünüyor, belli şekilde davranıyor ve hep aynı yönde seçimler yapıyoruz. Kişi kuantum felsefesi ışığında kendini sorgulamaya ve geçmişten itibaren yaptıklarına, yaşadıklarına dışarıdan bir gözle bakmaya başladığında geçen zamana rağmen özünde hiç ilerlemediğini, farklı insanlar, farklı yerler, farklı durumlar perdesi ardında aslında hep aynı şeyleri yaşadığını idrak ediyor. Uykudayken uyanmaya başlıyor.

İşte bazıları bu uykudan yatakta oyalanarak uyanırken, bazıları gözlerini açar açmaz, yataktan fırlıyor, yüzünü soğuk suyla yıkıyor ve harika bir kahvaltı hazırlamayı planlıyor diyelim. Hiç beklemeden eyleme geçme, büyük bir enerjiyle, sanki farklı bir insanmış gibi hayata tekrar, yeniden merhaba deme durumu yaşanıyor. Kuantum diliyle özetleyecek olursak bazıları sıçrıyor! Yüksek perdeden tüm blokajları yıkıp geçen bir enerji devreye girdiği için kişinin bedenindeki tüm enerji noktaları yani çakralar bu pozitif ortamın etkisiyle açılmaya başlıyorlar.

Herkes kuantum sıçrama gerçekleştirebilecek potansiyele sahip olmakla birlikte bazıları korku, endişe gibi çeşitli engelleyici duygulardan sıyrılmak konusunda zorlandığından daha zamana yayılan bir kuantum iyileşme süreci yaşanabilmektedir.

İşin özü, tüm düşünceleri, duyguları fark etmek, nedenini sorgulamak ve sebep her ne olursa olsun “buna rağmen kendimi seviyorum, kendimi onaylıyorum, kendimi derinden kabul ediyorum ve kendime tamamen izin veriyorum” demek aslında. Tırtılın kelebek olup uçması gibi yoğun bir duygusal özgürleşme yaşamak ve  sarsılmaz bir öz sevgi, öz kabul haline geçmek.

Bir Cevap Yazın