Kocamın beni aldattığını nasıl anlarım?

İlişkilerin en önemli sorunlarından olan aldatma ve aldatılma, her insanın yaşayabileceği ve ciddiye alması gereken bir konudur. Kadınlar genellikle kocalarının kendilerini aldattığını nasıl anlayabileceklerini düşünür ve bu durumu bazen biraz fazla kafalarına takar. Ancak paranoyaklığa kaçmadan ölçülü derecedeki bir şüphe duygusu, bazen kuşkularınızın doğru çıkmasına da neden olabilmektedir. Kocanızın sizi aldattığını her şeyden önce değişim gösterme biçiminden anlayabilirsiniz. Siz kocanıza bu gözle bakmadığınız sürece, sizi aldattığını gösteren sinyalleri de algılayamazsınız.

Kocanızın sizi aldattığından şüpheleniyorsanız ilk yapmanız gereken, önceki yıllar ile şuan ki halini kıyaslamaktadır. Birçok erkek, eşlerinin kendisine daha fazla ilgi göstermesini istediği için daha bakımlı olmaya çalışır. Ancak siz eşinizin sizden beklediği ilgili ona göstermedikçe, bu bakımın nedeni başka kadınlara hoş görünmek için yapılan bir eyleme dönüşebilir. Eşiniz genelde işe giderken üstüne başına, saçlarına ya da sakal tıraşına özen göstermiyorken aniden işe gitmek için hazırlanmaya başladıysa tehlike çanları çalıyor olabilir. Özellikle her zaman saç sakalına dikkat ediyor, giyimine özen gösteriyor ve bir de parfüm sürüyorsa aldatılıyor olduğunuzdan şüphelenebilirsiniz.

Aldatan bir erkek en çok yakalanmaktan korktuğundan, cep telefonu bu konuda şüphelerinizi doğrulama aracı olarak çalışacaktır. Eşinizdeki değişimi takip eden sürede birden bire evde geçirdiği zaman zarfında cep telefonunu kapatmaya başladıysa ya da sesini sürekli kısıyorsa ters giden bir şey var demektir. Ayrıca iş ile ilgili sizin ile hiç konuşmuyorken aniden iş ile ilgili toplantılardan ya da yemeklerden bahsederek ertesi gün geç kalacağının altını yapıyorsa, uygun mazeretler için ortam hazırlıyor olabilir.

Gün içerisinde her aradığınızda cep telefonuna anında cevap veren kocanız birden bire telefonlarınızı açmıyor ya da çok geç cevap veriyorsa da, endişelerinizde haklı olabilirsiniz. Ayrıca kocanızın sizi aldattığının en büyük göstergelerinden birisi de, harcamalarındaki değişim oranıdır. Şayet ay sonunda bir türlü aile bütçenizi tutturamamaya başladıysanız ve kocanız harcadığı para ile ilgili mantıklı açıklamalarda bulunamıyorsa, dikkatli olmalısınız. Kocanız başka bir kadınla yediği yemeklerin hesaplarını ödediğinden ya da başka bir kadına aldığı hediyeler yüzünden size harcamaları konusunda mazeretler üretiyor olabilir. Bu durumda imkanınız varsa kredi kartı ekstrelerini kontrol etmeniz, harcamaların nerede ve ne zaman yapıldığını kesin olarak öğrenmenizi sağlayacaktır.

Kocanız ile telefonda görüşürken size hitap biçimi de, sizi aldattığını ya da aldatmak için girişimde bulunduğunu gösterebilir. Sizin ile sevgi dolu sözcükler kullanan kocanız iş yerinde olduğunu söylediği halde “sevgilim, canım, karıcığım” gibi sevgi belirten sözcükler kullanmamaya özen gösteriyorsa, muhtemelen yanında olan bir başka kadının evli olduğunu anlamaması için çabalıyordur.

Bir Cevap Yazın