Karımın beni aldattığını nasıl anlarım?

Evli çiftlerin en büyük sorunlarından olan aldatma ve aldatılma şüphesi, evliliklerin yıpranmasında en büyük etkenlerden birisidir. Erkeklerin kadınlara göre aldatmaya daha yatkın olduğu, bilimsel açıdan herhangi bir dayanağı olmayan bir görüştür. Her insan, kadın erkek fark etmeksizin aldatmaya müsaittir ve herkes aldatılabilir. Birlikte olduğunuz kadının sizi aldattığından şüphelenmiyorsanız ve “ben kesinlikle aldatılmam” şeklinde düşünüyorsanız, en büyük risk grubu içerisindesiniz demektir. Eşinizin sizi aldatamayacağını düşünmeniz, onun bu işi yapmak için adeta “ekmeğine yağ sürmek” demektir.

Bir kadının sizi aldattığını düşünmüyorsanız, potansiyel bir aldatılma mağdurusunuz demektir. İlişkilerde paranoyaklığa kaçmayan bir şüphe, her zaman iyidir ve sizi eşinize karşı daha ilgili bir hale getirir. Karınız şayet sizi aldatıyorsa beden dili ve size söyledikleri ile mutlaka bunun sinyallerini size veriyordur. Bu sinyalleri doğru şekilde takip ederek, gerçeğin kapısını aralayabilirsiniz. Öncelikle karınızın sizi aldattığını anlamak için eskiye göre nasıl davrandığına bakmalısınız. Değişim her zaman olumlu yönde olabildiği gibi bazen de, bir başka erkeğe kendini beğendirmek için giriştiği bir çaba olabilir.

İşten geldiğinizde evde sürekli bakımsız ve ev kıyafetleri ile gördüğünüz karınız, son zamanlarda sürekli bakımlı ve seksi kıyafetler giymeye başladıysa dikkat etmeniz gerekebilir. Bu durum ilk aşamada ilişkinizde bir sorun olduğunu ve sizin ona daha fazla ilgi göstermenizi istediğini gösterirken, sizden istediği ilgili görememesi durumunda başka bir erkek için kendini bakımlı görünmeye başladığı anlamına da gelebilir. Bu durumu fark ettiğiniz an, eşiniz ile daha ilgili olmaya özen gösterin yoksa kısa zaman içerisinde bu durum aleyhinize dönebilir.

Genellikle evde vakit geçiren karınız, son zamanlarda uzun süreler boyunca dışarıda vakit geçirmeye başladıysa, bu durumda şüphelenmenizi gerektirecek bir durum olabilir. Ev işleriyle, varsa çocuğunuzla ya da kendi özel bakımı ile ilgilenmek için sürekli evde vakit geçiren karınız, birden bire arkadaşları ile sık sık buluşup dışarıda vakit geçirmeye başladıysa buna dikkat etmenizde fayda var. Dışarıya çıkarken nasıl giyindiği ve ne kadar makyaj yaptığı da aldatılma şüphenizin doğruluğu ile doğrudan bağlantılıdır.

Gün içerisinde cep telefonu ile genellikle sizi aramayan ve sabah evden çıktıktan sonra akşama kadar görüşmediğiniz karınız, birden bire gün içerisinde sizi sıkça aramaya başladıysa da aldatılıyor olabilirsiniz. Bu aramalar düşündüğünüz tam aksine sizi kontrol etmek için yapılıyorsa, karınız onu aldattığınızı düşünerek ödeşmek için harekete geçebilir. Birçok erkek karısının kontrollerinden sıkıldığı için tatmin edici cevaplar veremediğinden, karılarının aldatıldığını düşünmesine neden olur. Aldatıldığını düşünen bir kadın, her zaman çok tehlikelidir unutmayın. Telefonda sizin işlerinizin ne kadar süreceğini ve eve kaçta geleceğinizi sormak için bahaneler üretiyorsa da, muhtemel bir aldatılma senaryosu içerisinde olduğunuzdan şüphelenebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın