Kıvırcık saça nasıl şekil verilir?

kivircik saca nasil sekil verilirBirçok kadının hayali iken aynı zamanda birçok kadının da kabusu olabilen nadide saç tiplerinden biridir kıvırcık saçlar. Saçları dümdüz, pırasa saç şeklinde olanlar, kıvır kıvır, kendiliğinden şekilli bu havalı saç tipine hayranlık duyarken; kıvırcık saçlı bayanlar da en küçük müdahale ile kabaran, bir türlü arzu ettikleri görüntüyü veremedikleri saçlarından nefret ederler.

Aslında zor gibi gözükse de kıvırcık saç sahibi olmak bayanlar için önemli bir avantajdır. Kıvırcık saçlar yıkanmış-çıkılmış halleri ile şekil almış saçlardır, acil durumlarda, dar zamanlarda hafif bir el müdahalesi ile gayet bakımlı bir görüntüye kavuşturulabilirler. Ayrıca, kıvırcık saç, ince telli ve seyrek saçlı bayanlarda gür bir görüntü teşkil edeceğinden de yine önemli bir ayrıcalıktır.

kivircik sacAncak, kıvırcık saçlı bayanların zaman zaman yaşadıkları isyanların da haklı gerekçeleri vardır. Zira, kıvırcık saç, elektriklenmeye kabarmaya meyilli bir saç tipidir. Böyle bir durumda saça hoş bir görüntü vermek, kabarıklığı makul seviyeye indirmek, zaman da dar ise, mümkün olamamaktadır.

Kıvırcık saçlara verilebilecek en zor şekil düz föndür. Bu tipte bir saça bürünmek istiyorsanız, saçınızı fönden önce saç kremi dahil edilmiş bir yıkama işleminden, saçınız temiz bile olsa mutlaka geçirin. Bu saçın kolay şekil almasına ve aldığı şeklin kalıcı olmasına yardımcı olacaktır.

Zamanınız dar ise ve acilen çıkmak istiyorsanız, saçlarınız da korkunç derecede kabarmış ise, hiç telaş etmeyin. Saçınız uzun ise, iki ucu kancalı olan saç lastiklerinden ve bolca tel tokalardan edinin. Zaten uzun ve de kıvırcık saçlı iseniz bu tokalar sizin ilk yardım çantanızın demirbaşları olmalılar. Ellerinizi saç jölesi ya da saç köpüğü ile kaplayıp saçlarınızı ellerinizle toplayın. Sıkıca topladığınız saçlara bir fırça yardımı ile düz bir şekil verdikten sonra kancalı saç lastiğiniz ile at kuyruğu yapın. Kenarlardan çıkması muhemel isyankar saç tellerine tedbir olarak saçınızın önden görünen kısımlarında yanlara ve üste ince tel tokalardan birer tane takın. At kuyruğunuzu elinizle bir kabartın. Kısa saçlarınız varsa jöle veya köpük ile elektriklenmeyi ve kabarmayı yok edin, ihtiyaç duyarsanız tel tokalar ile önleri geri alacak şekilde bir model verip kabarıklıkları kamufle edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın