Siyah noktalar nasıl geçer?

siyah nokta nasıl geçerGüzelliğe gölge düşüren cilt problemlerinden biri de, siyah noktalardır. Genellikle yağlı ve karma cilt tiplerinde görülen siyah noktalar, burun, çene, yanak bölgelerinde daha sık görülür. Bayanların korkulu rüyası siyah noktalardan nasıl kurtulacağınızı merak ediyorsanız, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Cildin yağlanması ve temizliğinin doğru bir şekilde yapılmaması ile ortaya çıkan siyah noktalardan kurtulmanın birçok çeşitli formülü bulunmaktadır. Bunlardan biri de, siyah nokta bantlarıdır. Burun bölgesi için tasarlanan siyah nokta bantları, düzenli kullanımda siyah noktalardan tamamen kurtulmanıza yardımcı olur.

Birçok kişinin başı siyah noktalarla belada, siz de çeşitli formüller deneyip de siyah noktalardan kurtulamayanlardansanız, evde kendi çabalarınızla bu kara lekelerden kurtulmanız ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanız mümkün. Siyah noktaların oluşumunu engellemek için, yüz fırçası ya da lif kullanmak oldukça önemli. Dairesel ve yumuşak hareketlerle, banyo sırasında, burun, çene ve yanaklarınıza uygulayacağınız kese, gözeneklerin temizlenmesini ve siyah noktaların engellenmesini sağlayacaktır.

Oluşmuş siyah noktalar için de aynı formülü deneyebilirsiniz. Onun yanı sıra, yatmadan önce makyajınızı temizlemeye mutlaka dikkat edin. Makyajınızı temizlemeden uyuduğunuzda, gözenekleriniz hava almayacaktır. Bu da, sabah kalktığınızda yeni sivilce ve siyah noktalarla karşılaşmanıza neden olur.

Cildin doğru temizlenmesi de, siyah noktaların önlenmesi ve oluşmuş siyah noktaların giderilmesinde önemli bir adımdır. Yüzünüzü yıkadıktan sonra mutlaka toniklemeyi ihmal etmeyin. Böylece, yıkarken açılan gözenekler, tonik uyguladıktan sonra tekrar sıkılaşacak ve gözeneklerin kir ile dolması zorlaşacaktır.

Bir Cevap Yazın