Kadınların hangi özellikleri erkekleri etkiler?

Çekici kadınKadınlar için erkekler tarafından beğenilmek çok önemlidir. Bu nedenle de kadınların çoğu daima çekici bulunmak, iltifat dolu bakışlarla veya sözlerle muhatap olmak için yoğun bir çaba içine girer ve her zaman saç baş yapılmış, makyajlı görünmeye dikkat ederler.

Peki, bu kadınlar, erkeklerin süs bebek gibi etraflarında dolaşanlardan hoşlandığını da nereden çıkardılar? Çünkü yapılan birçok anket, tercihlerinin tam aksi yönde olduğunu gösteriyor. Evet, erkeklerin büyük çoğunluğu kadınların doğal halleriyle çok daha etkileyici olduğunu düşünüyor.

En güzel elbisesini giymiş, parlak bir makyaj yapmış, mis gibi parfüm kokan ve şuh bakışlar atan bir kadını değil de, spordan henüz dönmüş, atleti hafif terlemiş, dağınık saçları ve parlak, capcanlı bakan gözleriyle karşılarında duran bir kadını inanılmaz çekici buluyorlar.

Varla yok arası makyaj yapan, saçlarını doğal halinde bırakan, yüksek topuklar yerine hafif topuklu ayakkabıları tercih eden, parfüm değil de saçları şampuan kokan ve bir çocuk gibi çıkarsız, masum bakışları olan kadınlara dayanamıyorlar.

Onların aradığı süs değil, temiz ve doğal bir görüntü sadece.

Erkeği beklemek yerine evde bozulan bir şeyleri kendi kendine tamir etmeye çalışan, sorunlarını kendi başına çözmeyi seven kadınların kendine güvenini ve “sensiz de yapabilirim” mesajını veren tavırlarını hayranlıkla izliyorlar.

Kadının ara sıra gömleklerini veya boxer’larını giymeleri kadar hoşlarına giden bir şey yok. Bu sahiplenme duygularının yatışmasını ve kendilerini güvende hissetmelerini sağlıyor.

Ayrıca, çocukla çocuk olan haller, enerjik, neşeli ve komik hareketler kadını gözlerinde çok sevimli kılıyor. Erkekler kadınlarda belki de en çok bunu, sevimliliği ve samimiyeti seviyorlar.

Tüm saydığımız bu maddelerden ortaya çıkan sonuç şu: erkekler “her neyse o olan” yapmacıksız, doğal kadınları beğeniyorlar.

Bir Cevap Yazın