Kadınlar nelerden hoşlanır?

Kadınlar nelerden hoşlanır hakkında nacizane gözlemlerimi ileteceğim. Bu konu asla ve asla bilimsel çerçevede olmayıp tamamen şahsi görüşler olduğunun altını çizmek isterim…

Kadınlar nelerden hoşlanır?

Her ne kadar erkekler açısından kadınlar tam anlaşılamamış olsa da, karşı cinsin bazı belirgin özellikleri göze çarpmaktadır. Bu özelliklerin bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

  • Kadınlar sürprizlerden hoşlanır. Örneğin doğum günleri, yıl dönümleri gibi imageözel günlerde olduğu gibi, akşam yemeği, sürpriz bir tatil veya hediye de kadınların hoşuna gider. Sürpriz istemez veya istemez gibi görünselerde muhakkak böyle bir bekleyiş vardır.
  • Kadınlar kendini güldüren erkeklerden hoşlanır. Eğer esprili değilseniz, karizmatik olmalı ve buradan kurtarmalısınız. Aksi halde sadece bir maşa kalma şansınız yüksek bir ihtimaldir.
  • Kadınlar ilgiden hoşlanır. Bu ilgi kesinlikle kadını bunaltacak şekilde olmamalıdır. Çok fazla ilgi ters tepecek, nasılsa peşimde, tabiri caizse “kulum kölem” dediği ve fazla takmadığı biri olabikeceksiniz. Kadınların bu özelliği hepsi için geçerli olmasa da genellikle ona tamah etmeyecek ve ulaşılması zor erkek imajı daha çekici gelecektir. Kısaca kaçan kovalanır sözünün çıkış noktası burasıdır. Ancak erkeğin burada kaçış sınırını iyi çizmesi gerekir. Fazla naz aşık usandırır sözü de buradan çıkmaktadır. Bu sebeple iyi bir denge kurulmasında fayda vardır.
  • Kadınlar sahiplenilmeyi severler. Bir kadın asla kendinden zayıf gördüğü bir erkek karakterini kabul etmeyecektir. Bu sadece sosyal statü, maddi gelirden ibaret olmayıp karakter olarak babacan, dediği dedik ama kendi fikirlerine saygı gösteren bir erkeği sevecektir.
  • Kadınlar fizik olarak da kendinden üstün bir erkeği seçmeyi yeğeler. Örneğin 1.75 m lik bir hanımefendi, muhtemelen kendinden kısa veya aynı boyda bir erkek yerine 1.85 m lik bir beyefendiyi tercih eder. Bunun tabiki aşk boyutu da vardır. Ancak genel olarak bu yönde hareket ederler. Bu yaş olarak düşünüldüğünde de kadın genellikle yaşça daha büyük birini tercih edecektir. Bunun sebebi hem erkeğin geç olgunlaşması hem de kadının sahiplenilme duygusundan dolayı kendinden daha büyük birini tercih etme isteğinden kaynaklanmaktadır.
  • Kadınlar yukarıda bahsettiğimiz bu özellikleri veya en azından bazılarını gördüğü erkek ile mutlu bir evlilik yapmak ister. Bu kadınlar için kaçınılmaz bir iç güdüdür. Kadın, her ne kadar belli etmese de, böyle bir erkekle her daim bir evlilik hayal edecektir. Çünkü hem sevdiği erkekle hayatını sürdürmek, hem de bir anne olabilmek kadınlar için önemli kavramlardır. Kadın evlilik yaptığı eşiyle doyasıya gezmek yaşamak, hayatın tadını beraber çıkarmak ister, zaman zaman bu erkeğin yalnız kalma isteğini kabartabilir. Fazla ilgi gören erkek bir süre sonra gece dışarıda sabahlamaya başlar. Ancak kadınlar bunu ilgisizlik olarak da algılayabilirler.

Daha bir çok özellik sayılabilse de yukarıda bir kaç tanesinden kısaca bahsettim. Bu yazının yazarı olarak eleştirilerinizi görmekten mutluluk duyarım.

 

Bir Cevap Yazın