Instagram nedir?

instagramİnstagram; fotoğraf paylaşımı ve filtreleme yapmaya yarayan,  akıllı telefonlarda kullanılan bir programdır.  130 milyondan fazla kullanıcısı olan instagram programı, fotoğraflarınızı çekip, sizi takip eden insanlarla paylaşmanızı, isterseniz facebook, twitter, Flickr, Tumblr ve Foursquare gibi sosyal medyalarda, çekmiş olduğunuz bir fotoğrafı anında paylaşacağınız bir program türüdür.

Instagram programı açıkken çektiğiniz bir fotoğrafı, direk düzenleyebilirsiniz. İstediğiniz gibi efekt verebilir, istediğiniz gibi döndürebilir, istediğiniz gibi ışık renk ayarları ile oynayabilmeniz mümkündür. Arkadaşlarınızın çekerek yüklemiş olduğu resimler hakkında yorum yapabilir, arkadaşlarınızın çekmiş oldukları resimleri beğenebilirsiniz.

İstemediğiniz bir kullanıcıyı engelleyebilir, profilinizi gizlilik ayarlarından sadece arkadaşlarınızın görebilmesi şeklinde ayarlayabilirsiniz.

16 megabayt büyüklüğünde olan instagram programı, 4.2.1 sürümü ile kullanıcılara hizmet vermektedir.  Android programlarda instagram programını kullanabilmek için 2.2 sürümünü olması gerekmektedir.

Instagram programında herhangi bir sınır yoktur. İstediğiniz kadar fotoğraf çekip yükleyebilirsiniz. Hatta internet üzerinden indirdiğiniz ve hoşunuza giden herhangi bir fotoğrafı arkadaşlarınızla paylaşabilme olanağı sunmaktadır.

Instagram programında kullanmış olduğunuz filtreler, instagram programı için özel olarak tasarlanmıştır. Filtrelerden bazıları şunlardır; XPro-II, Earlybird, Rise, Amaro, Hudson, Lo-fi, Sutro, Toaster, Brannan, Inkwell, Walden, Hefe, Nashville, 1977 bu filtreler sayesinde arkadaşlarınızla ve ya sizi takip edenlerle, fotoğraflarınızı daha güzel paylaşma olanağı sunmaktadır.

Instagram programı, genellikle fotoğraf çekimi için kullanılsa da, video çekimleri de yapmaktadır.

Ücretsiz olan instagram programı, gün geçtikçe daha fazla kullanıcıya hizmet vermektedir.

Bir Cevap Yazın