Burç elementlerinin özellikleri nelerdir?

elemetlerAstroloji insanların günlük, haftalık ve yıllık olarak hayatları hakkında tahmin yürüten bir bilim dalıdır. 12 burç vardır ve 4 gruba ayrılmıştır.

Ateş grubu: Koç, Aslan ve Yaydır. Oldukça hareketli ve enerjik olurlar. Girişimci bir ruhları vardır. Herhangi bir olay karşısında bir anda heveslenecekleri gibi, oldukça çabuk sıkılabilirler. Çok yönlü kişilikleri sayesinde oldukça beceriklidirler. Asla emir almaktan hoşlanmazlar ama emir vermeyi çok severler. Hırslı olduklarından dolayı, lider olmak onlar için oldukça kolaydır. Herhangi bir şey istedikleri zaman kesinlikle, elde edene kadar uğraşırlar. Oldukça aceleci olarak bilinen ateş grubundaki burçlar, tez canlıdırlar. Bir şeyin geç olmasını kaldıramazlar, illa akıllarına koydukları anda yapacaklar. Hep farklı hedefler belirlerler kendilerine, konuşkandırlar, komiktirler. İnsanlar ateş grubu insanları karşısında asla sıkılmaz. Korkak değillerdir. Oldukça cesurdurlar bu sayede hayatlarında risk almaktan korkmaz, çekinmezler. Kısıtlanmaktan hiç hoşlanmazlar, çünkü ateş grubundakiler özgürlüklerine çok düşkündür. Bu yüzden kısıtlanmaktan hiç hoşlanmazlar. Kendi iç dünyalarında huzurlu değillerdir. Ama girdikleri, çalıştıkları, yaşadıkları hayatta asla huzursuz olmayı kaldıramazlar. İş hayatında çok başarılı olurlar. Çünkü yeniliklere açık oldukları için, sürekli fikir üretirler. Herhangi negatif bir olay karşısında objektiftirler. Akıllı çözümler üreterek, olayın pozitif sonuçlar elde edecektirler. Kültürel açıdan kendilerini geliştirmeyi çok severler. Yaptıkları herhangi bir işi asla yarıda bırakmazlar. Ve kendileri hakkında konuşulurken; başarılı bir insan diye konuşulmasından büyük haz alırlar. Egoları çok yüksektir. Ve kendilerini beğenme huyları çok fazladır. Yalnız kalmaktan çok korkarlar, kalabalık ortamlar vazgeçilmez ortamlarıdır. Dostluk kurmakta zorlanırlar ama dost olduklarında seve seve dostları için her şeyi feda edebilirler. Her konuda az da olsa, bilgi sahibi olmak isterler. Onları en çok heyecanlandıran şeyler arasında, yeni yerler görmek gelir. Yeni insanlarla tanışıp, onları hayatlarına almayı severler.

Toprak grubu: Boğa, Başak ve Oğlaktır. Oldukça sağlam olan karakterleri sayesinde insanlarda güven duyusu yaratırlar. Oldukça detaycı ve yapıcı oldukları için, iş hayatlarında da oldukça üretkendirler. Sabit fikirli oldukları için değişime kapalıdırlar. Sevdiklerine karşı sadıktırlar, sadakat onların en önemli kavramıdır. Prensiplerinden dolayı kolay kolay ödün vermezler. Herhangi bir işe girişecekleri zaman çok uğraşırlar, oldukça başarılıdırlar. Ve çok çaba sarf ederler. Sabit fikirli oldukları için, Alışkanlıklarını kolay kolay değiştirmezler. Bir yere sabitlendiler mi asla oradan ayrılmazlar, çünkü mekân değiştirmekten asla hoşlanmazlar. Çok fazla hırslıdırlar. Bir iş yerinde çalışıyorlarsa, yükselmek için azimle mücadele ederler. Herhangi bir olay karşısında, pratik zekâları sayesinde hemen çözüm üretirler. Karşılaştıkları fırsatları çok iyi değerlendirir, çok iyi yerlere gelebilirler. Dengeli ve mantıklı tutumlarından dolayı, uzun arkadaşlık kurmaktadırlar. Sevdiklerine çok bağlı oldukları için onları kaybetmekten çekinirler. Fakat birinden hoşlanmazsa ve ona kin tutarsa kolay kolay affetmezler. Fakat duygusal ve hassas bir yapıları olduğunu söyleyebiliriz. Tutucu oldukları için olaylar karşısında tedbirli adım atmayı isterler. Ailesinden aldığı terbiyeyi kendi çocuklarına da uygularlar. Gelenek, örf ve adetlerine çok bağlıdırlar. Çalıştıkları işlerde uzun vadeli çalışmak isterler. Aşk hayatlarında uzun süreli ilişkilerden hoşlanırlar. Lüks bir hayat sürmek isterler. Ve sürdükleri hayat lüks değilse, bunalıma girerler. Çalışkan oldukları kadar düzenli bir hayatları vardır. Kesinlikle, hayatlarındaki her şeye alın teri ile sahip olmuşturlar. Sakin bir yapıları olduğu halde sinirlendikleri zaman şiddet içerir.

Bakımlı oldukları kadar titiz bir yapıları vardır. Zaman zaman sağlıkları konusunda, endişeye düşerler. Sağlıkları bozulduğu zaman, iyileşene kadar sürekli evham yaparlar. Bir buluşmaya tam saatinde geldikleri için dakiktirler ve zamanlarını boşa harcamaktan hiç hoşlanmazlar. Toplum içerisinde başarı elde edip, insanların takdirlerini kazanmak adına çalışırlar. Duygularını gizlerler. Fedakâr bir yapıları vardır. Yardıma muhtaç insanlara yardım etmekten çekinmezler. Toplumun güveni kazanmak adına çalışırlar. İnandıkları fikirler doğrultusunda, fikirlerini sonuna kadar şiddetli bir şekilde savunurlar.

Hava Grubu: İkizler, Terazi ve Kovadır. iletişim yetenekleri çok fazla gelişmiş olan bu burçlar,fazlasıyla zeki ve akılıdırlar. Konuşma becerileri çok fazla gelişmiştir ve karşısındakini konuşarak ikna edebilir. Meraklı oldukları için, hayatlarında gizli saklı bir şey istemezler. Aşırı iyimser oldukları için zaman zaman, çevresi tarafından kullanılabilirler. İlgi alanlarında uzmanlaşmak isterler, ve istedikleri yere gelene kadar mücadeleci tavırları ile bilinirler. Bilgiye açtırlar. Ve bu sayede kendilerini geliştirirler ve hemen hemen her konuda bir fikirleri mevcuttur. Dürüst olmayı severler ve karşısındaki insanında dürüst olmalarını beklerler. Kalabalık ortamlar onlar için vazgeçilmezdir. Çünkü yalnızlıktan hiç hoşlanmazlar. Konuşmaktan zevk alırlar, insanların sorunları ile ilgilenir çözüm üretmeye çalışırlar. Yalnızlıktan hiç hoşlanmadıkları için, yalnız kaldıklarında ne yapacaklarını bilemezler. Gece hayatını çok severler. Adaletli davranır, dengeli tutum içerisinde olurlar. Sakin bir yapıları olduğu halde, haksızlık karşısında kırıcı olabilirler. Ne kadar kötü ruh hali içerisinde olsalar da, hayata karşı her daim iyimser tutum içerisinde olurlar. Hayatlarında kısıtlanmaktan hiç hoşlanmazlar. Özgürlükçü bir yapıları vardır. Sıkılgan bir tavırları da vardır. Sürekli aynı işi yapmaktan sıkılabilirler. Duygusallıktan ziyade mantıkları ile hareket etmeyi sevmelerine rağmen kırılgan bir yapıları da vardır. Fedakârlık yapmaktan hoşlanırlar, dostları ve sevdiklerine çok fazla önem verdikleri de bir gerçektir. Sevdikleri ve dostları hava grubundaki insanları hayata bağlayan en önemli unsurdur. Bir nesne satın alacakları zaman, mağaza mağaza dolaşırlar ve bir türlü karar veremezler.  Her şeyin en iyisini istedikleri için, karar vermekte zorlanırlar.

Su grubu: Yengeç, Akrep ve Balıktır. Aşırı derecede duyusal ve hassastırlar. Hisleri çok kuvvetlidir. Karşısındaki insanın, niyetini çok kolay algılayabilir. Duygusal yapılarını gizlemeyi iyi bilirler. Çok hırslı olduklarını söyleyebiliriz. Özellikle iş konusunda, kısa sürede bir yerlere gelebilirler. Genellikle kendi iç dünyalarında yaşarlar. Kendilerini çevresindeki insanlara kolay kolay tanıtmazlar. Su grubundaki burçları tanımak oldukça zaman ister. Aşık oldukları zaman romantik olurlar ve tüm dünyayı unutabilirler, mantıkları ile hareket etmezler. Sadık ve güvenilir bir sevgili olurlar. Ve dünya aşık oldukları insanın etrafında dönmeye başlar. Su grubundaki insanlar hakkında bir çok şey söylene bilir ama onlar aşk insanıdır. Çok iyi bir dost oldukları için, çevreleri oldukça geniştir. Yardımseverdirler, ceplerindeki son kuruşuna kadar yardıma muhtaç insanlara verebilirler. Sevdikleri için her şeyi yapmayı göze alırlar. Hayatlarındaki sorunları çok fazla büyütürler. Halbuki, biraz daha vurdumduymaz olsalar, daha güzel bir hayatları olabilir. Hayalperest oldukları için, uykuya dalmadan önce muhakkak hayal kurarlar. Aslında sadece uykuya dalmadan önce değil, boş kaldıkları her an hayal kurabilirler. Dikkat sorunları vardır. Herhangi bir şeye dikkatlerini veremezler. Keskin bir zekâsı oldukları halde, bunu kullanamazlar. Merhametlidirler, dünya görüşleri oldukça zengindir. Aile yaşantısına çok fazla önem verirler, aileleri onlar için vazgeçilmezdir. Çok sevecen bir tutum içindedirler

Bir Cevap Yazın