Illuminati sembolleri nelerdir?

Gizli bir örgüt olduğu düşünülen Illuminati’ye ait sembolleri artık bir çok yerde görmek mümkün olabiliyor. Güç gösterisi olarak kullanılan bu sembollerin önemli bir kısmını burada inceleyeceğiz.

Piramit ve Göz:1-dolar-piramit-ve-goz
Illuminati’nin kullandığı en etkili sembollerden biridir. Üst kısmı tamamlanmamış bir piramit ve üzerinde bir üçgenin içinde bulunan göz. Etkili olduğunu söylememizin sebebi ise bu simgenin 1 dolar’lık banknotların üzerinde bulunmasıdır. Burada paranın hakimiyeti bizde mesajı veriliyor. İçinde göz olan üçgen sembolüne filmlerde, kliplerde ve birçok yerde rastlamak mümkündür. Tek gözü kapatıp poz vermek ise bazı ünlüler için paha biçilemez.

 

Horus’un Gözü:naomi-campbell-horusun-gozu
Horus Eski Mısır’da güneş tanrısıdır. Bu sembol ise Horus’un herşeyi gören gözü. Illuminati ve masonların sık kullandığı işaretlerdendir. Resimde Naomi Campbell’in Marmaris’de Sedir Adası’na yaptıracağı iddia edilen evin çizimini görmektesiniz. Herhangi bir insan için normal bir şekil olabilir fakat Illuminati’den haberdar olanlar bu simgenin bilinçli kullanıldığını görür görmez anlayacaklar. Gerçi Sedir Adası imara açık bir yer değil ama bu proje ve çizimler internette detaylarıyla yayınlandı.

 

Damalı Zemin:shakira-damali-zemin
Siyah ve beyaz renklerle oluşturulmuş damalı zemin. Tabii ki damalı zemini her yerde görmek mümkün. Fakat bir filmde veya klipte abartılı şekilde gördüğünüzde şüphelenebilirsiniz. Hz. Süleyman’ın tapınağının zemininin siyah ve beyaz renkteki taşlardan oluştuğu ve damalı yüzey aracılığıyla başka boyutlarla iletişim kurulduğuna inanılır. Fotoğraf Shakira’nın “Freedom Is a Lie” şarkısının klibinden alınma. Burada Şarkının ismi de (Özgürlük Yalandır) konumuzla uyum sağladı. Damalı zemini özellikle kliplerde sık görmeniz mümkün.

 

666:emma-watson-666
Ünlülerin çok sık kullandığı işaretlerden biri de 666 işareti. 666 bizim için sıradan bir sayı olsa da hristiyan ve satanizm inancında şeytanı simgeliyor. Bazılarına göre ise 666 Deccal’in sembolü. Fotoğrafta da görüldüğü gibi genellikle göz iki parmak arasına alınıyor, diğer 3 parmak ise 666’yı oluşturuyor. Fotoğraf Emma Watson’a ait. Bir çok ünlü oyuncu ve şarkıcı nedense bu şekilde poz vermeyi çok seviyorlar.

 

Baphomet:
baphometTapınak Şovalyeleri’nin tanrısı mıdır bilinmez ama günümüzde kendisini bize çeşitli şekillerde gösteriyor. Baphomet’in ne olduğu konusunda çok çeşitli görüşler var. Biz konunun detayına girmeyeceğiz. Önce Baphomet tasvirindeki detaylardan biraz bahsedelim. Göründüğü gibi Baphomet keçi kafasına sahip ve kanatları var. Vücudunun üst kısmı kadın, alt kısmı ise erkek. Sağ eli yukarı doğru iken sol eli aşağı bakıyor. Alnında pentagram yıldızı, ellerinin baktığı yönlerde hilal şeklinde ay görüyoruz. Kafası üzerinde bir meşale, bacak arasında bir çubuk var. Tüm bu sembollere çeşitli kaynaklarda kötülük, iyilik, adalet, cin ve şeytan gibi anlamlar yüklenmiş. Dikkat çeken ise Baphomet’in çeşitli şekillerde, yazılı ve görsel medyada ve sanat eserlerinde karşımıza çıkıyor olması. Bir şarkıcıda keçi kafası, bir devlet başkanında ise Baphomet duruşunu görebiliyoruz.

 

Pentagram:
altin-pentagramIlluminati’nin kullandığı sembollerden biri olan pentagram aslında tarihte bir çok yerde kullanılmıştır. Hristiyanlar tarafından şeytanın simgesi olarak kabul edilen pentagramın çeşitli spiritualist inanışlarda farklı anlamlar taşıdığına rastlayabiliyoruz. Örnek olarak bazı kaynaklarda en üstteki köşenin ruhu, diğer köşelerin de hava, su, toprak ve ateşi sembolize ettiğini görebiliyoruz. Genel inanışta yıldızın köşesi yukarı bakıyorsa “iyi”yi temsil ederken, aşağı bakıyorsa “şer”i temsil etmektedir. Aslında pentagram sembolüne o kadar çok anlam yüklenmiş ki genel bir tanım yapmak pek mümkün değil.

 

Çift Başlı Kartal:
cift-basli-kartal-kolyesiBu sembolü sadece Illuminati’ye mâl etmek hata olur. Sümerlerden bu yana kullanılan çift başlı kartal sembolü, Türkler tarafından da kullanılmıştır. Şamanizmde de önemli bir yeri olan çift başlı kartal’ı bir çok ülkenin armasında da görmek mümkün.

Gücü temsil ettiği bilinen çift başlı kartalın, baktığı doğu ve batı yönüne, yani tüm dünyaya hakim olma amacını yansıttığı söylenir. Sağdaki fotoğrafta da internet üzerinden “Tapınak Şovalyeleri’nin Tılsımı” ismiyle satışa çıkarılan bir çift başlı kartal kolyesi görülmektedir.

 

Pergel ve Gönye:pergel-gonye-sembol
Masonların en bilinen sembolüdür. Mason localarının amblemlerinde mutlaka bu sembolü görürsünüz. 45° açılmış bir pergel ve 90° gönye açılar birbirine bakacak şekilde düşey olarak yerleştirilmiştir. İçinde ise genellikle G harfi ya da masonik simgelerden biri bulunur. Medyadan gördüğümüz kadarıyla bu sembolü Illuminati’de sık sık kullanıyor. Illuminatinin masonik bir örgüt olduğu da buradan daha net anlaşılmaktadır.

 

6 Köşeli Yıldız:6-koseli-yahudi-yildizi
Hz. Davut’un Kalkanı yada oğlu Hz. Süleyman’ın Mührü olarak bilinir. Günümüzde yahudiliğin sembolü olan bu yıldız İsrail Devleti’nin bayrağında bulunmaktadır. Sembolün tarihine bakacak olursak, Hz. Süleyman’ın Mührü olmasından dolayı İslami eserlerde özellikle de Türkler tarafından kullanılmıştır. Geçmişte bazı Türk devletlerinin bayraklarında da bu yıldız kullanılmış. Simge basit olarak iki tane eşkenar üçgenin iç içe geçmesiyle oluşturulmaktadır.

 

Boynuzlu El:
Rock ve Metal müzik gruplarından ve bu tür müzik dinleyenlerden aşina olduğumuz bu el işaretinin ortaya çıkışında şeytandan korunma anlamı taşıdığı söylenir. Fakat günümüzde tam tersi olarak şeytanı simgeleyen işaret olarak ün yapmıştır. Bir çok ünlü, şarkıcı, oyuncu, politikacı ve lider tarafından kullanıldığı görülmüştür. Illuminati tarafından yapıldığı düşünülen çeşitli yayınlarda ve hatta çizgi filmlerin içinde bile bir sahneye sıkıştırılmış olarak göze çarpar. Yandaki resimde ABD başkanı Barack Obama iki eliyle bu işareti yapmaktadır. Sembol, serçe parmak ve işaret parmağı kaldırılıp aradaki parmaklar katlanarak oluşturulur. Sembolün çeşitli varyasyonlarında baş parmak açık ya da kapalı olarak kullanılmaktadır.

Bir Cevap Yazın