Hyundai i30 nasıl bir araçtır?

Hyundai i30, Almanya’da tasarımı yapılmış ve Güney Kore’nin tasarım anlayışı ile üretilmiş modern ve Avrupalı bir araçtır. Araca ilk baktığınızda dikkatinizi çeken, ön farların dalga desenli yapısıdır. Sis farlarının kenarlarında bulunan LED gündüz farları aracın imajını daha çekici hale getirmiş. Aracın her donanım seviyesinde alüminyum alaşımlı çelik jantlar sunulmuş. Yan kısımlarında bulunan derin omuz çizgileri ve krom çıtalar aracın oldukça şık bir görünüm edinmesini sağlamış. Ön tarafın şıklığı arkaya doğru daralan camlar, i30’ a spor bir araç imajını vermiş. Dikiz aynasından arka stoplara kadar giden omuz çizgileri de dikkat çekici görünümde. Arka tarafın görüntüsü aracın imajını belirlemiş. Tampon köşelerinde bulunan sis  farları, ortada Hyundai logosu ve geri dönüş kamerasıyla kendinden emin bir araç havasını sağlamış. Arka cam üstünde bulunan spoiler, iki parça şeklinde stoplar ve kedi gözleri araca oldukça yakışmış. Gövde renginde olan geniş tamponlar uzak doğunun gizemini yansıtmaya yetmiş.

Aracın iç mekânındaki kalite oldukça gösterişli. Kapı içlerinde ve göğüslükte kullanılan malzemenin tamamı kalitenin göi30stergesi olarak yansımış. Orta konsol sürücünün rahat hareket etmesi için tasarlanmış. Konsoldaki, direksiyonun altındaki yerlerdeki ve kapı kollarında olan piyano siyahı kaplama ve kırmızı göstergeler aracın içini zenginleştirmiş. Direksiyon üç aşamada olan ayarlı yumuşaklık seviyesiyle, üzerinde olan hız sabitleyici ve müziğin ayarlanmasını sağlayan düğmelerle şıklığı yansıtıyor. Araçta bulunan müzik sistemi Hyundai’nin diğer modellerinde de kullandığı, Bluetooth ve USB üzerinden müzik yayını yapan, mükemmel bir ses kalitesine sahip olan modeli. Müzik sisteminin altında bulunan eşya gözünün de kullanışlı olduğunu belirtelim. Çift bölmeli klima sisteminin, renkli yol bilgisayarının, spor metal pedal takımların, deri kumaş karışımı ısıtmalı koltukların, 10 yönlü hafızalı elektrikli sürücü koltuğunun olması konforun seviyesini anlamanıza yardımcı olacak. Direksiyonun Comfort aşamada kullanılması düşük hızda yumuşaklık, Sport aşamada kullanıldığında yüksek hızda sertlik vermektedir. Araçta anahtarsız giriş ve çalıştırma kolaylığı sunulması, kullanıcılarını oldukça memnun edecektir. Bu kolaylıklar aracın tercih edilmesinde etken oluyor.

Hyundai i30 1,6 benzinli ve dizel motor seçenekleriyle kullanıcılarının beğenisine sunulmuş. 1,6 GDI benzinli seçeneği 135 PS motor gücüne sahip. 1495 kg ağırlığındaki i30’u kaldıracak kapasiteye sahip olan bir motor. Elite modeli en fazla donanımı içeren bir modeli. 1,6 CRDİ 128 hp 260 tork  ve 6 ileri şanzumanı olan dizel modeli ise, benzinli modeller kadar seri özelliklere sahip olan bir araç. Araçlarda ses yalıtımı da oldukça başarılı bir şekilde yapılmış. Panaromik cam tavan ile sunroof  seçenekleri aracın gösterişine katkı sağlamış.

C segmenti araçlar içinde, i30 uzun bir gövdeye sahip, tam 4300 mm uzunluğunda. Aracın bagaj hacmi 378 litreyle oldukça geniş bir kullanım alanı sunmuş. Ön koltukların konforlu olması, arka koltukların geniş diz mesafesi aracın heybetini ortaya koyuyor. Euro NCAP tan 5 yıldız almış, 7 hava yastıklı ve savrulmayı önleyen ESP sistemi olan Hyundai i30 sizi de kendi dünyasına çağırıyor.

Bir Cevap Yazın