Hızlı içerik hazırlama nasıl yapılır?

Eğer bir blok sahibiyseniz ve acilen bloğun güncellenmesi gerekiyorsa, bu işi uzun araştırmalar yaparak hazırladığınız makaleler gibi yapamazsınız. Blok sahibi olanların başına çokça geldiğinden dolayı genelde webmaster olan kişiler hızlı içerik hazırlama konusunda kendilerini geliştirmişlerdir. Herkesin kendine has bir modeli olsa da, temel prensipler ve kriterlere herkes dikkat ederek hızlı bir şekilde makale hazırlayabilir. Bu kopyala-yapıştır şeklinde elbette olmayacaktır ki bunun sıkıntısının ne demek olduğunu webmasterlar bilir.ziyaretçiler-ve-seo

O zaman hızlı bir şekilde nasıl makale hazırlanır öğrenelim. Öncelikle vakıf olduğumuz konular hakkında makale yazmak en mantıklı davranış olacak. Bu şekilde bilgilerimizin iyi olduğu konu hakkında herhangi bir açıklayıcı metin hazırlayabiliriz. Ama bazen yazmamız gereken kategori, bilmediğimiz veya tam anlamıyla vakıf olmadığımız bir konu olabilir. Bu durumda o konunun bildiğimiz kısımlarını yazarak işe başlamak en isabetli davranış olur. İkinci olarak makaleyi yazmaya başladığımız zaman ekleme yapacağımız kısımları boş bırakmak ve hızımızı kesmeden makaleyi yazmaya devam etmek olmalı.

Daha sonrasında linkleme ve ekleme yapacağımız yerlere dönerek gerekli olan işlemi yaparız. Birde makale yazarken yanlış yazılan yerleri kale almamak gerekir. Makalenin hızlı bir şekilde tamamlanması adına bunu yapmalıyız. Daha sonra makale bittiğinde baştan sona kontrol yaptığımızda, hem yanlışları düzelteceğiz hem de link eklenmesi gereken kısımlara linkimizi ekleyeceğiz. Bu şekilde her şey tam ve güzel olmuş olacak.

Makale bittikten sonra, gerekli kontrol baştan sona yapılmalıdır. Bu aşamada bilginin doğruluğundan emin olmadığız cümleleri çıkarmanız isabetli bir davranış olabilir. İkinci bir husus ise, makale yazacağınız konu hakkında hiç bilginiz yoksa, re-write sistemine başvurmak. Yani internetten bulduğunuz bir bilgiyi, kendi cümlelerinizle yeniden kaleme almak. Böylece hem özgünlüğü sağlamış olursunuz, hem de hızlı bir şekilde makale yazmış olursunuz.

Bir Cevap Yazın