Hemen e-ticarete başlayabilir miyim?

Oldukça iyi bir sektör. Sürekli gelişiyor ve büyüyor. Genç girişimcilerin iştahını kabartıyor. 14 milyarlık bir Pazar. Yüzde 38’lik bir büyüme oranı ve daha birçok fırsatla e-ticaret herkesin ilgisini çekiyor. Ancak pek çok kimsede bu e-ticarete yabancı. Yabancı olanları sebepleri ise, bu işin çok zor olduğunu düşünmeleri ama hayatta kolay olan ne var ki acaba?eticaret

Hemen e-ticaret…

Hemen e-ticaret içerisine girmek için yapmanız gereken biraz brikim o kadar. Sadece cebinizde 1000 liranız varsa, içerisinde 80 binden fazla ürün bunan bir e-ticaret sitesine sahip olabilirsiniz. Tedarikçi tanıdığınız yok diye e-ticaretten vazgeçmenize gerek yok. çünkü e-ticaret yazılımını sunan firmalar, sizin için paketlerinde tedarikçilerin mallarını hemen pazarlayabileceğiniz şekilde sitenizi hazır ediyorlar. XML teknolojisi sayesinde sitenizi satı aldıktan sonra hemen ticaret yapmaya başlayabilirsiniz. Pek çok kişi, e-ticaretle uğraşarak internetten satış yapıyor ve başka iş yapmaya gerek duymuyor.

Sizde e-ticaret yapabilirsiniz ancak sadece odaklanmanız gereken husus sitenin kurulumu olmamalı. Sitenizi güzel bir isimle kurduktan sonra yapmanız gereken iyi bir pazarlama çalışmasına girmek olacak. Bunun içinde internetteki tüm mecraları yavaş yavaş kullanmanız gerekir. Sosyal medya, reklam araçları, dijital pazarlama…

Ne kadar kazanırım?

Aslında ilk ay bir gelir beklemek mümkün değil. Bu süreyi yapacağınız çalışmanın tutarlılığı veya reklam harcamalarına ayırdığınız paranın ne kadar olduğu ve etkili kullanıldığı meselesi değiştirebilir. Sağlam bir çalışma içerisine girdiğiniz ortalama olarak ikinci aydan sonra otomatik bir kazanç sağlamaya başlayabilirsiniz.

Daha sonra bu kazandıklarınızı kendinize harcamadan yatırıma dönüştürürseniz, büyümeniz için daha iyi bir davranış sergilemiş olursunuz. E-ticaretten korkmanıza gerek yok. geleceğin kaçınılmaz tek ticaret aracına şimdiden ısınmanız gerekiyor.

 

Bir Cevap Yazın