Grid 2 İnceleme – Sistem gereksinimleri nelerdir?

Bugün Grid 2 oyununu inceliyoruz. Elimden geldiği kadar oyunla ilgili görüşlerimi sizlere sunacağım. Bu arada incelemenin sonunda oyunun sistem gereksinimlerini de yazdım. İncelemeye başlayalım.

 

grid_2

Codemasters ile 2008’de Grid’in ilk oyunuyla tanışmıştık. Codemasters bu yıl yarış severler için Grid 2’yi geliştirdi. Oyunda ilk Grid oyununda olduğu gibi pistte yasal yarışlara katılıyoruz.

Eskiden yarış oyunlarında sokakta illegal olarak yarışıyorduk. Grid 2 de dahil yeni çıkan oyunlarla birlikte pistlere yönelme arttı. Açıkçası ben sokak yarışlarına özlem duyuyorum. Sokaklarda özgürce akmak yerine pistte kısıtlanmak pek hoşuma gitmiyor. 7-8 sene önce Need For Speed gibi yarış oyunlarında bir özgürlük duygusu hissediyordum. Fakat pistlere geçince hikayeler heyecanını kaybetti.

 

Tekrar Grid 2’ye dönelim. Zamanla birlikte grafikler gelişiyor, bunu Grid ve Grid 2 oyunlarına bakarak da anlayabiliriz. Grid 2’de çarpma anındaki efektler oldukça geliştirilmiş. Hız yapınca görünen efektlerde bir hayli ilerleme var. Bunun yanında Grid 2 iyi bir donanım istiyor. Grafikler sistemi oldukça zorluyor.

 

Yeni çıkan araba yarışı oyunlarının çoğunda kokpit kamerası var fakat Grid 2’de bunu göremiyoruz. Bazılarımız eski yarış oyunlarındaki kamera açısına alıştığı için zaten kokpit kamerasını kullanmıyordu, Grid 2’de de aynı şekilde devam edeceklerdir. Kokpit Need For Speed serisinde sık sık gördüğümüz bir kamera açısı.

 

Grid 2‘de kötü araba yok. Arabaların hepsi para kokuyor. Arabaları ancak kendi içinde kıyaslayabiliriz. Grid 2‘de araba çizimlerine oldukça özen gösterilmiş. Gayet ayrıntılı araba modelleri görmek mümkün. Arabalardaki modifiye göze çarpıyor.

 

Diğer yarış oyunlarında olduğu gibi Grid 2‘de de farklı yarış modları mevcut. Fakat artık mevcut yarış modları sıkmaya başladı. Oyuncular diğer oyunlarda olmayan yarış modları bekliyorlar.

 

 Grid 2 fiziksel gerçekleri gözden kaçırmamış. Bir yere vurduğumuzda arabanın bazı parçaları dağılabiliyor. Grid 2‘de virajlarda hızla ilgili iki kez düşünmeniz gerekecek.

 

Grid 2‘de karakterimizle dünyanın dört bir yanını dolaşıyoruz. Asya-Avrupa gibi değişik bölgelerde yarışıyoruz. Grid 2‘de mekanlarda bir çeşitlilik var.

 

Grid 2 İncelememizin sonuna geldik. Aşağıdan sistem gereksinimlerine ulaşabilirsiniz.

 

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

  • İşletim Sistemi : Windows 7 – 8 – Vista
  • İşlemci : 2.4GHz
  • RAM : 2 GB
  • DirectX versiyonu : 11
  • Ekran Kartı : AMD HD2600 – NVIDIA Geforce 8600 ve üzeri

Bir Cevap Yazın