Gözenek sıkılaştırıcı maske nasıl uygulanır?

cilt bakımı1Ciltte gözeneklerin genişlemesiyle cildin görünümü oldukça kötü etkilenir. Hem ciltte yağ ve kir birikimi, hem de zaman içinde akne ve sivilce oluşumu meydana gelir. Gözenekler yağ ve kirle tıkandıkça, genişlemeye başlar. Bazen genetik etkenlerden ya da güneş ışınları gibi etkiler nedeniyle gözenekler doğuştan geniş olabilir. Hazırlayacağınız gözenek sıkılaştırıcı maskeyle gözeneklerin hem estetik olarak görünümünü düzeltecek kadar sıkılaşma sağlayacaksınız, hem de sağlığınızı korumuş olacaksınız. Maskelerin doğal içerikli ürünlerle hazırlanması nedeniyle, cilt bakımında bir adım önde olacaksınız. Yalnız maskelerin her birini uygularken, cildinizin temiz olmasına dikkat ediniz. Cildinizdeki yaşlılık etkilerini geciktirmek, uygulayacağınız cilt bakımıyla sağlanacaktır.

Cildinizdeki gözenekleri sıkılaştırmak için bu maskeleri kullanabilirsiniz. Cildiniz yağlı bir yapıdaysa, nemlendirici kullanmayın. Cildinizde kullanacağınız bakım kremlerinin yağsız olmasına özen göstermelisiniz. Her gün cildinizi mutlaka sabah ve akşam temizlemelisiniz. Gerekirse cildinize peeling yapmalı ve ölü hücrelerden arınmasını sağlamalısınız. Bunun dışında cildinizi güneşin zararlı etkilerinden, soğuktan ve kuru havadan korumalı ve uygun kremlerle desteklemelisiniz.

Ciltte gözenekleri sıkılaştırıcı doğal maskeler

Ciltteki ölü hücrelerin temizlenmesi, genişlemiş gözeneklerin haftada bir defa buharla derinlemesine temizlenmesi ve ciltteki fazla yağın dengelenmesi sayesinde gözeneklerin sıkılaştırılması mümkün olur. Bunun için doğal cilt maskelerinden faydalanabilirsiniz.

Yulaf ezmesi maskesi:  Bir tatlı kaşığı yulaf ezmesi tozuyla, bir tatlı kaşığı limon suyunu bir kâsenin içinde karıştırıp, macun kıvamında bir karışım elde edin. Bu maskeyi yüzünüze sürün ve yaklaşık yirmi dakika kadar bekletin. Daha sonra yüzünüzü kan dolaşımının hızlanması için, soğuk suyla yıkayarak maskeyi temizleyin.

Yumurta maskesi: Bir adet yumurta ve portakal kabuğu tozunu iyice karıştırın. Bu karışımı yüzünüze sürerken bunu masajla yedirin. Yaklaşık 15 dakika cildinizde bekletip, yüzünüzü canlandırmaya yardımcı olacak soğuk suyla yıkayın.

Süt maskesi: İki çay kaşığı limon suyu ile z miktar sütü macun kıvamına getirecek miktarda yulafla beraber karıştırın. Bu hazırladığınız maskeyi yüzünüze uygulayın ve yirmi dakika kadar cildinizde kurumasını bekleyin. Daha sonra yine soğuk suyla yüzünüzü temizleyin.

Karma ciltler için maske: Cilt yapınız karma ise, sizlere bu gözenek sıkılaştırıcı bu maskeyi uygulamanızı tavsiye edeceğiz. Bir adet yumurta akını ve iki çay kaşığı limon suyunu bir kâsenin içinde karıştırarak cildinize yedirerek sürün. Bunu cildinizde 4-5 dakika kadar bekletin ve yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Bu doğal bakım maskesi sayesinde, hem cilt bakımınızı yapar, hem de gözeneklerin sıkılaştırılmasını sağlarsınız. Dilerseniz maskeyi boynunuza kadar sürebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın