Siğillerin bitkisel tedavisi nasıl yapılır?

siğilSiğiller cildimizde farklı yerlerde meydana gelen oluşumlardır. Estetik olarak hoş olmayan bir görünüme neden olurlar. Ellerde, yüzde, ağız çevresinde, genital gölgede daha fazla görülür. Bunlar için bitkisel tedavi yolları her zaman uygulanabilir. İnsanlar bunların tedavilerini genellikle ihmal edebilir. Özellikle genital bölgedeki siğillerde doktora bile gidilmez. Bitkisel çözüm yolları bu konuda sizlere yardımcı olabilir. Hastalıkların tedavisinde her zaman destekleyici olarak başvurulan şifalı bitkilerle oldukça başarılı sonuçlar alınabilir. Siğillerin giderilmesi içinde bitkilerden yararlanmak sizlere yardımcı olabilir.

Siğillerin insandan insana bulaşma özelliği bulunmaktadır. Özellikle ortak kullanılan eşyalar, siğili olan kişiyle temas halinde olmak, sizde de siğil oluşumuna neden olabilir. Birde bunlar görünür yerlerde olursa, insanları daha fazla rahatsız eder. Bu nedenle sizlere tavsiye edeceğimiz önerilerden faydalanabilirsiniz.

Siğiller için bitkisel çözüm yolları

İncir sütü tedavisi: Siğillerin tedavisinde siğil üzerine incir sütü sürülmesi oldukça faydalı bir tedavi olur. İncir ilk kullanımında biraz acı verse de, daha sonra bu düzelecek ve tedavide başarılı sonuçlar alınacaktır. Bu uygulama sırasında incirden direkt olarak ya da incir yaprağından elde edeceğiniz sütü kullanabilirsiniz. İncir sütünü siğilin üzerine 5-6 gün kadar geceleri yatmadan evvel sürmeniz gerekir. Bu sayede siğillerde giderek küçülme olacaktır.

Ada soğanı tedavisi: Vücudunuzdaki siğillerin üzerine ada soğanını ezip koyabilirsiniz. Bu uygulamayı siğil tamamen yok oluncaya kadar geceleri uygulayın. Bu tedavide oldukça başarılı sonuçlar verir.

Soğan ve tuz: Bu karışımı hazırlamak için soğanı ezin ve tuzla iyice ovun. Hazırladığınız karışımı siğilin üzerine koyun ve gece boyunca bekletin. Bunun üzerine bir tülbentle sarabilirsiniz.

Semizotu tedavisi: Siğilin he gün semizotuyla iyice ovulması küçülüp yok olmasına yararlı olacaktır.

Elma sirkesi tedavisi: Bu tedaviyi uygularken, önce siğilin çevresine vazelin sürmelisiniz. Çünkü sirkenin sağlıklı olan cildinize zarar vermesini önlemelisiniz. Pamuğun üstüne biraz elma sirkesi koyun ve bununla siğili iyice silin. Sirkeli pamuğu siğilin üstünde bırakın. Bunun üstünü uygun boyda yara bandıyla kapatın. Bunu bütün gece siğilin üzerinde kalmasını sağlayın. Siğil iyice yok oluncaya kadar buna devam edin.

Hint yağı tedavisi: Bu tedaviyi uygulamak için, karbonatla hint yağını bir kâsenin içinde iyice karıştırın. Lapa haline gelmiş olan karışımdan bir parça alarak siğilin üstüne koyun. Bunu yine bir yara bandıyla ya da tıbbi bantla kapatın. Bunu gece boyunca siğilin üstünde bırakın. Sabahleyin kalktıktan sonra, iyice yumuşamış olan siğilleri bir diş fırçasıyla fırçalayarak temizleyebilirsiniz. Gerektiği takdirde birkaç defa daha uygulayın.

Bir Cevap Yazın