Franchise sistemi size uygun mu?

Sizde artık kendinize en uygun işi belirlemek ve o işte uzun vadeli çalışmak mı istiyorsunuz? Bu konuya cevabınız evetse ilk önce Franchise alacağınız firmayı seçerken,  belli şartlara olumlu cevaplar verebilmelisiniz. Bu konuda çevrenizde size, objektif , faydalı iş desteği verecek arkadaşlarınızdan yardım alınız. Onların fikirlerini göz önünde tutun. Kafanızda kendinize iş alanı oluşturmayı planlıyorsanız öncelikle ilginizi hangi konuların çektiği, parasal imkanlarınızı, belirlediğiniz işin size motivasyonunuzu artırması ve kişisel özelliklerinize hitap edip etmediğini belirleyin.

İş hayatında birçok insan, işini yanlış seçmesinden dolayı motivasyonunun düştüğünü,  işinden sıkıldığını anlatıyor. O yüzden kendinizi iyi tanımalı, ilgi alanlarınızı belirlemeli ve bu konuda çevrenizden de yardım alarak seveceğiniz işi yapmalısınız. İşe giderken verimsiz olmaktansa, o işi yapmamanız daha uygun olur. Verimli olmadığınız iş alanı elbette maddi açıdan size imkan getirmeyecektir. Çünkü severek yapmadığınız bir işte geliştirici imkanlara açık olmazsınız.

Alacağınız franchise sistemini karşılayacak parasal imkanınız var mı bunlara dikkat etmelisiniz. Eğer çok masraf edip alacağınız franchise firmasının kazandıracağı gelir az ise kısa vadeli bir iş sistemi olacaktır. Ayrıca kira, çalıştırmanız gereken elemanların maaş ve sigorta giderleri, elektrik, ısıtma ve su gibi genel giderleri iyi hesaplamalısınız.

Gelir ve gider haricinde şu da var ki; yapacağınız iş, sizin sosyal hayatınıza engel olmamalıdır. Aksine sosyal çevrenizi genişleterek, size artı imkanlar sağlamalıdır. Çok fazla yorulduğunuz, sizi strese sürükleyen, sağlığınızı tetikleyecek bir iş olması elbette olumsuzluk yaratır. Yaptığınız yatırımların boşa gitmesi, maddi ve manevi zarara sebep olur. Özetlemek gerekirse franchise alacağınız firmayı sadece parasal açıdan ele almamalı her yönden size uygunluğunu araştırmalısınız. Burada sayamadığımız başka özelliklerde kafanızda oluştuysa bunları da ekleyebilirsiniz. Unutmayın, severek yapılan her işte azim ve başarı kaçınılmaz olur.

Bir Cevap Yazın