Estetik burun operasyonu kimler tarafından yapılmalıdır?

estetik burunEstetik amaçlı burun şeklinin düzeltilmesi için yapılan operasyonlar burun estetiği olarak tanımlanır. Bu operasyonlar tüm dünyada en çok uygulanan estetik işlemlerin başında gelir. İnsanlarla her türlü ortamda yüz yüze bulunmamız nedeniyle, yüz görünümümüzden dolayısıyla burun yapımızdan hoşnut olmamız gerekir. Bu tür ortamlarda kendiniz gibi olamıyorsanız, rahat hissetmiyorsanız, karşınızdakilerin burnunuza odaklandığını düşünüyorsanız, burnunuzun görünümü nedeniyle özgüveninizin zedelenmiş olduğunu düşünüyorsanız burun estetiği sayesinde bunlardan sıyrılabilirsiniz. Burun estetiği burun eğriliklerinden, şekil bozukluklarına ve solunum sorunlarına kadar tüm dertlerinizden kurtulmanızı sağlayacaktır. Burun estetik olarak önemli olduğu kadar, solunumda başlangıç yeridir. Sesimizin özel olmasını, koku almamızı sağlar. Vücuttan dış dünyaya açılan bir kapıdır.

Burun estetiği ve fonksiyonları ayrı tedaviyi gerektirir mi?

Burnun fonksiyonları ve estetik görünümü birbiriyle etkiletişim içindedir. Bu nedenle burun estetiğinde, burnun içinin ve dışının bir bütün olarak değerlendirilmesi gerekir. Bunların ayrı olduğunu, dolayısıyla tedavilerinin ayrı olduğunu düşünemeyiz. Burun estetiğinin kötü olması durumunda, genellikle fonksiyonlarla ilgili sorunlar bulunur. Aynı şekilde burunda nefes alma sorunu yaşatan eğrilik varsa, ameliyatta eğrilik giderilmeden burunda estetik bir görünüm elde edilemez.

Burun ameliyatı zor mudur?

Bu ameliyatta burunda olan kıkırdak ve kemiklerde yapı değişimi yapılarak, buruna yeni bir şekil verilmektedir. Operasyonda kemik ve kıkırdaklar yeri geldiğinde azaltılmakta, yeri geldiğinde eksik taraflar tamamlanır ve şekilleri değiştirilebilir. Bu nedenle burun estetiğinin en zor estetik operasyon olduğu söylenebilir. Burada bilim ve sanat buluşturulmaktadır. Ameliyatla hem fonksiyonel, hem de yüzle uyumlu güzel görünümlü bir burun elde edilebilir.

Burun estetiğinde nasıl bir burun oluşturulmalıdır?

Estetik ve güzel sayılan bir burunda, burun ucu, burun sırtı, delikler ve kanatlar ahenk içinde olmalıdır. Aynı zamanda yüzde olan diğer yapılarla uyum sağlanmalıdır. Burun yapısı güzelse, dışarıdan göründüğünde kendini belli etmelidir. Kişide doğuştan güzel olan burun, her zaman ön planda olur. Burun estetiğinde de bu uyumun ve güzelliğin yakalanması gerekir. Estetik bir burun her açıdan güzel durabilen bir yapıdır. Sadece yan profilden güzel görünmesi yeterli değildir. Yandan, alttan, en önemlisi karşıdan duruşu mükemmel olmalıdır. Çünkü çevremizdeki kişiler bizi genellikle önden görürler, aynaya baktığımızda önce burnun önden görünüşünü izleriz. Bu nedenle ameliyat öncesinde kişinin değişik açılardan fotoğrafları çekilmeli, bunlar titizlikle değerlendirilmelidir. Daha sonra bilgisayar ortamında yeni burun şekli oluşturulmalıdır. İşte, burun estetiğinde burnun çok iyi analiz edilmesi gerekir. Sorunların büyüğüne, küçüğüne bakmadan değerlendirilmesi gerekir. Herkesin burun yapısı kendine özeldir. Başka birine yapılmış olan burun, bir diğerine yapılamaz. Bu yüzden her burun estetiği ameliyatında, kapsamlı bir değerlendirme yapılmalıdır.

Başarılı bir burun estetiği nasıl olmalıdır?

Kişinin yüz özelliklerini yansıtan, doğal görünümlü bir burun şekli oluşturulması, burun estetiğinin başarısını gösterecektir. Yüzdeki yapılarla uyum içinde olan, natürel izlenim veren burun yapısının, dışarıdan görenler tarafından estetikli olduğu anlaşılmamalıdır. Sizi tanıyanlar tarafından, burnunuzda değişim pozitif olarak algılanmalıdır. Solunum sorunları varsa, bunlar çözülmelidir. Ameliyat sonrasında burunda çökme, eğrilik gibi sorunlar olmamalıdır. Şişliklerin inmesiyle birlikte, burun yapısı yadırganmamalıdır. İfadenin berraklaştığı, yüzdeki güzelliklerin ön plana çıktığı bir burun elde edilmelidir. Burnun yüze doğru olarak oranlanması halinde, mükemmel bir sonuç elde edilecektir.

Burun estetiğini kim yapmalıdır?

Yüz estetiği branşında değerlendirilen burun estetiği ameliyatı, kulak burun boğaz uzmanları ve plastik cerrahlar tarafından uygulanmaktadır. Bu seçimde önemli olan, doktorun burun cerrahisinde olan deneyimi ve bilgisidir. Estetik algısı yüksek olan, alanında deneyim ve bilgi sahibi olan doktorlar tercihiniz olmalıdır.

Bir Cevap Yazın