Epoksi zemin kaplama nedir?

epoksi zemin kaplamaRüzgar, donma, su, dalga, kirlenme ve kimyasal etkiler gibi doğanın getirdiği çevresel faktörlere karşı iç ve dış yapı yüzeylerini estetik malzemelerle kaplayarak korumak için geliştirilen epoksi zemin kaplama, etkili ve üstün yapışma özelliği bulunmaktadır. Değişik alanlardaki inşaat malzemelerini birbirlerine yapıştırmak ve tutturmak için de kullanılan epoksi zemin kaplamanın kullanımı giderek artmaktadır.

Uygulanan yerlerde çok kolay bir şekilde temizlik sağlayan epoksi zemin kaplama, oldukça etkili bir zemin kaplama ürünüdür. Oldukça geniş bir renk seçeneği sunan epoksi zemin kaplama, oldukça hoş bir dekoratif malzeme olarak da görülmektedir. Göze hitap eden dekoratif koşulları sağlaması yönüyle de tercih edilen bu malzeme, özellikle kaliteli kullanıldığında çok uzun ömürlü olabilir.

Koku yapmaz ve temiz oluşu, epoksi zemin kaplamanın kullanımını giderek arttırmaktadır.. Bu özellikleri sayesinde birçok firma ve marka tarafından tercih edilen bu malzeme, teknolojik gelişmeler sonucu elde edilmiştir. Epoksi zemin kaplama uygulama öncesinde, uygulanacak zeminin kuru ve mutlaka kirden arındırılmış olması gerekmektedir. Ayrıca uygulanacak yüzeyin en az 10 en fazla 30 derece olması, malzemenin daha uzun ömürlü olması için de oldukça önemli bir adımdır.

Temizlenmesi kolay ve toz tutmuyor oluşu özelliği ile özellikle inşaat firmaları, hastaneler, ilaç fabrikaları ve elektrik santralleri gibi ortamlarda tercih edilen bir zemin kaplama türü  olan epoksi kaplama, kimyasal maddelere karşı etkili olması yönüyle de oldukça avantajlıdır.

Bir Cevap Yazın