Dropshipping nedir?

İnternetten para kazanmak isteyenlerin en çok tercih ettiği yöntemlerden birisi Dropshipping’dir. Yapmanız gereken sadece satış sitesi kurmak ve birkaç tedarikçinin ürünlerini XML yöntemiyle hemen sitenize yükleyerek, satışını gerçekleştirmeye başlamak. Bu yöntem ucuz bir yöntemdir çünkü kargo ve stok gibi e-ticarette önemli bir maliyet arz eden kısımlarla ilgilenmezsiniz. Sizin yerinize bu kısımlarla ilgilenen kişi, tedarikçileriniz olur.How-Can-You-Make-Money-with-Drop-Shipping

Avantajları…

Maliyeti düşük bir yatırımla hemen başlamak mümkün. Kendi ürettiğiniz bir ürünü satmıyorsunuz. Tedarikçi zinciriyle stok takibi yapma gibi bir derdiniz de yok. Evinizin bir köşesinde bile bu işi rahatlıkla yapabilir, kazanç elde edebilirsiniz. Riski yok denecek kadar az olan bu yöntem, herkesin e-ticarete başladığı bir alanı ifade ediyor. Mevsimlik olarak satışları arta ürünlere yoğunlaşarak, kendi stratejinizi hazırlamak ve satışlarınızı arttırmak mümkün.

Dezavantajları…

Hali hazırda kolay bir sistem olması ve internetten ürün satışının da iyi para kazandırması gibi sebepler bu sistemin çokça kullanılmasını sağlıyor. Buda rakiplerin fazlalığı demek. Ortada fazla rakip olunca bu işten para kazanmak için farklı bir strateji zorunluluğunun doğduğunu söylemek isterim. Ayrıca karlılık oranı da düşebiliyor. Çünkü kar tedarikçiyle paylaşılıyor. Buda karlılığı arttırmak için ürün satış işlemlerinin fazla olmasına odaklanmak anlamına geliyor.

Bunda başarılı olabilmek için iyi bir reklam kampanyası, dijital pazarlama stratejisi uygulamak gerekiyor. Yoksa, kar ve reklam giderleri arasındaki dengesizlik, iflasa ve işin sürdürebilirliğini yitirmesine sebep olabilir. Bu işe girmeyi düşünenlerin iyi bir e-ticaret yazılımına ve dijital pazarlama ağına sahip olmaları gerekir. Şimdiden dijital pazarlama konusunda bilgi edinmeye başlasanız iyi olacak. Bu iş yapıldığında iyi para getiriyor ama dediğimiz gibi doğru yapılması ve çalışılması gerekir. Ticaret riski üzerinde taşır. Bunu üzerinize almaya karar verdiyseniz, kolları sıvayın.

 

 

Bir Cevap Yazın