Crysis 3 İnceleme – Sistem gereksinimleri nelerdir?

 

Başkanlığını Cevat yerli’ nin yaptığı Crytek firmasının son oyunu Crysis 3‘ ü inceliyoruz. Yüksek grafiklerle 2007’ de hayatımıza giren Crysis‘ in yeni oyununu incelemeye başlayalım. Umarım beğenirsiniz.

 

crysis3

 

Crysis 3 daha iyi bir oyun motoruyla karşımızda. Yüksek çözünürlüklü dokular, aydınlatmalar, su efektleriyle gözlerimizi

kamaştırıyor. Crysis ve Crysis Warhead’ den sonra gelen Crysis 2 ile birlikte tropik ada ortamını kaybetmiştik. Crysis 3‘ te şehrin içindeki devasa bitkilerle bu ortam geri getirilmiş.

 

Crysis 3 için yüksek bir donanım gerekmekte. Kalıntılar ve bitkilerin arasından sızan ayrıntılı güneş ışınları sistemimizi oldukça zorluyor. Crysis 3 bitki kökleri, su efektleri ve harabe binalarıyla gerçekçi bir deneyim sunuyor. Yaralanmalarda ki efektlerde geliştirilmiş. Bana göre Crysis serisinin en iyi yanı grafikler.

 

 

Seph işgalini durdurmak için insanlığın tek umudu olan Prophet’ ı yönetiyoruz.Gizlilik, hız, güç ve koruma sağlayan Nanosuit görüntü olarak geliştirilmiş. Ayrıca Crysis ve Crysis Warhead’ da olduğu gibi Crysis 3‘ te de Psycho’yu sıkça görebiliyoruz. Gelecekte olduğumuz için Psycho yaşlanmış ve kilo almış. Psycho’nun çizimine oldukça özen gösterildiğini görüyoruz.

 

psycho
Pscyho (sol) önceki hali (sağ) sonraki hali

Nanosuit’de görünüş olarak değişim var fakat özellikleri bakımından pek bir değişiklik göremedim. Her zaman ki gibi güç, koruma, gizlilik güçlerimiz var. Oyunda grafikler ve ortam dışında gözümüze çarpan en büyük yenilik ok-yay. Yayımızın özelliklerini değiştirebiliyoruz. Standart başlık, patlayıcı başlık, elektrik başlığı gibi özellikleri mevcut.

 

Crysis3
Yayımızın özellikleri.

Crysis 3‘ te takım arkadaşlarımızın yardımı dokunsada genellikle bireysel hareket ediyoruz. Diğer oyunlardaki gibi arkamızda tam olarak bir ordu yok. Daha çok direnişçilere benziyoruz diyebilirim.

 

Sistem gereksinimleri:

  • * DirectX 11 destekli 1 GB Ekran Kartı
  • * Çift Çekirdek işlemci
  • * Windows Vista,Windows 7,Windows 8

 

Sonuç olarak Crysis 3‘ ün bu yılın en iddialı oyunlarından olduğunu söyleyebilirim. Grafiklerde büyük değişim var. Oyunu almanızı öneriyorum. Sağlıcakla kalın.

Bir Cevap Yazın