Can sıkıntısını gidermek için neler yapılabilir?

canİnsanlar sıkça yoğunluktan, işlerinden, çalışmaktan kendisine yeteri kadar vakit ayıramadığından şikayet edebilir. Ancak bu özlem duyduğu vakti buldukları zamanda, bazen can sıkıntısından ne yapacağını bile bilemez bir hale gelebilir. Bu duygu aslında insana zarar verici bir histir. Çünkü bu duygular içinde insanlar küçüleceklerini, yaşamlarının bir anlamı kalmadığı, etrafında olan sevdiklerinin kendisini terk edeceği gibi oldukça rahatsız edici düşüncelerin içine girerler. Bu duyguların etkisinde olan kişiler oturdukları yerden bile kalkmak istemez, canı herhangi bir şeyi yapmak istemez. Ancak böyle bir durumda kişilere tavsiye edilebilecek çok sayıda öneri olabilir.

Can sıkıntısını giderebilecek öneriler

Bu duygunun etkisinde olan kişiler, belki de evden dışarıya çıkmak bile istemezler. Ancak evde bile olsalar, kendilerini meşgul edebilecek pek çok faaliyette bulunabilirler. Yemek yapmaktan sıkılmış olan kadınlar, bu can sıkıntısını gidermek için bile ilginç, yaratıcı yemek fikirleri üzerine bir çalışma yapabilirler. Özellikle kendilerine internet bu konuda destek olabilir. Tüm ailenin sevebileceği, onları mutlu edebilecek pastalar, çörekler, kurabiyeler, dondurma türleri, mantı çeşitleri hazırlayabilirler. Böylece hem kendilerini mutlu ederler, hem de sevdiklerini.

Evde canı sıkılan kişilerin bir diğer alternatifi ise film izlemek olabilir. Merak edilen filmler, televizyonda kaçırılan filmler arasında tercih yapabilirler. Bunlara ulaşmak ise artık herkes için çok kolay. Teknoloji sayesinde izlemeyi hayal ettiğiniz filmleri can sıkıntınızı gidermek için izleyin.

Yine can sıkıntınıza çare olabilecek en iyi yöntemlerden biri de müzik dinlemektir. İsterseniz eski müzik parçalarını dinleyerek nostalji yapabilir, isterseniz günümüzün popüler olmuş müzik parçalarını tercih edebilirsiniz. Bunun için biraz interneti dolaşmanız yeterli. Burada belki de yeni müzik parçaları bulabilir, yepyeni müzisyenlerin kulağa hoş gelen müzik parçalarıyla manevi olarak rahatlayabilirsiniz.

Eğer evin içinde kalmayı istemiyor, kendinizi dışarıya atmayı istiyorsanız, çok daha geniş faaliyetlerde bulunabilirsiniz. Bulunduğunuz şehirdeki yeşil alanları, parkları, kafeleri dolaşabilir, can sıkıntınızı giderirken yeni kişilerle bile tanışabilirsiniz. Bu faaliyetleriniz sırasında yeni kişilerle tanışabilir, yeni kitapları okuyabilir, yanında bir bardak kahveyle hayallere dalabilirsiniz. Göreceksiniz güzel bir gün geçirmiş olacaksınız. Can sıkıntısının esiri haline gelmeyeceksiniz.

Evde film izlemek sizi tatmin etmiyorsa, dışarıya çıkabilir, yeni filmlere bir göz atabilirsiniz. Bulunduğunuz şehirdeki sinema festivallerini değerlendirebilir, tiyatroya gidebilirsiniz. Vizyondaki filmler belki ilginizi daha çok çekebilir. Aktif sergileri gezebilir, ilginizi çekecek turlar atabilirsiniz.

Alışveriş tam can sıkıntısını giderebilecek bir yöntemdir. Öyle fazla para harcamanızda gerekmez. İster semt pazarlarını dolaşmaya çıkabilir, isterseniz avm lerde gezinti yapabilirsiniz. İndirim mağazalarından ihtiyaçlarınızı görebilir, belki de gardırobunuzda yeni düzenlemeler yapabilirsiniz. Bunlar sizi mutlu etmeye yetecektir.

Eğer can sıkıntısına neden olacak bir zamanınız varsa, sizlere mutlaka sporla uğraşmanızı tavsiye ediyoruz. İsterseniz bir spor salonuna gidebilir, isterseniz dans kursuna, yogaya gidebilirsiniz. İnanın zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız bile. Üstelik kendinizi uzun bir süre bununla oyalayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın