Biorezonans yöntemiyle alerji tedavisi nasıl yapılır?

biorezonansGünümüzde biorezonans oldukça fazla sayıda hastalıkta kullanılan, hastalığa neden olan etkenin tespit edilmesinin ardından, kişinin kendisine göre frekans tedavisini uygulayan bir tedavidir. Bu tedavi yönteminin başarısı gerçek sorunu belirlemesi, ağrı ve acı çekilmeden kişiye özel bir tedaviyi uygulamasıdır. Vücudumuz elektromanyetik frekansları bulunan bir sistemdir. Tüm organların belli bir frekansı vardır. Bunlar dıştan gelecek olumsuz etkilere maruz kaldığında hastalıklar oluşmaktadır. Hastalıkların tedavisinde tıbbi ve cerrahi yöntemler kullanılsa bile, bazen iyileşme sağlanamaz. Bu yüzden biorezonans tedavi yöntemi tercih edilir. Biorezonans alerji hastalıklarının tedavisinde başarılı sonuçların alınmasını sağlar.

Biorezonans yöntemiyle alerji tedavisi nasıl yapılır?

Alerjik hastalıkların tedavi edilebilmesi için, önce alerjenlerin belirlenmesi gerekir. Bunların belirlenmesi için kullanılan farklı testler vardır. Biorezonans yöntemi bu aşamada 6400 adet alerjik reaksiyona sebep olan maddeyi ilk defada, güvenli ve oldukça hızlı bir şekilde, ekonomik test edebilme olanağı sunmaktadır. Bu aşamadayken kullanılan klasik cilt testlerinde belirlenen alerjik etkenlerin sayısı sınırlıdır. Bazı durumlarda da alerjik etkenler, özellikle de buğday, gluten, süt ve yumurta gibi faktörler cilt testlerine karşı tepkisiz kalabilir. Vücutta sanki bu maddelere karşı alerjik bir reaksiyon yokmuş gibi diğer alerjenlere uyacak aşı uygulaması yapılıp, tedavide sınırlı olan etkiler elde edilir. Uzun süre aşı tedavisini olmasına rağmen iyileşme sağlanamayan hastaların sayısı küçümsenmeyecek kadar fazladır.

Biorezonans yönteminde ise, kişinin alerjisi bulunan her madde için test yapılabilir, ardından uygulanacak terapi sayesinde iyileşme sağlanır. Alerjiye sebep olan ana alerjen maddeler gluten, süt ve yumurta gibi maddeler eğer tespit edilmezse, en çok bilinen polen ve ev tozu akarı gibi alerjenlere uyan aşı tedavisi uygulansa bile, diğer alerjenler meydana çıkarak, hastalığın iyileşmesi sağlanamaz. Biorezonans yöntemi alerjik hastalıklarda getirdiği çözümlerle, hastalarda kalıcı şekilde iyileşme sağlar.

Biorezonans yöntemiyle alerji tedavisinin uygulanması

Alerjik yapısı bulunan kişiler normal olarak sağlıklı kişilere dokunmayacak maddelere istenmeyen tepkiler verirler. Alerjik yapısı olanların vücudu bu maddeyi yabancı olarak algılar ve bağışıklık sistemleri bu maddeyle mücadeleye başlar. Bu şekilde alerjik hastalıklar ortaya çıkar. Tedavinin yapılması için önce alerji testleri yapılır. Test sayesinde alerjiye sebep olan maddelerin belirlenmesinden sonra, hastanın kaç adet maddeye alerjisi olduğuna ve bu maddelerin önceliğine göre tedaviye başlanır. Bir saat kadar süren tedavi sırasında uygulanan seanslar haftada bir kez yapılır. İlk önce kişide belirlenmiş olan temel alerjik maddenin tedavisine başlanır.

Biorezonans terapisi yapılırken vücuttaki alerjen maddelerin patolojik frekansı sıfırlanır ve vücuda güçlendirilmiş olan normal frekanslar verilir. Hastada olan iyileşme yapılacak ara testlerin yardımıyla kolaylıkla belirlenir. Tedaviden sonran vücut alerji yapan maddeleri normal frekans aralığında algılayacağı için, alerjik reaksiyon ortaya çıkmaz. Süte karşı alerjisi bulunan bir kişi önce bir süreliğine perhize sokulur. Bu süreçte biorezonans terapisi uygulanır. Yapılacak test sayesinde süt alerjisinin geçtiği belirlenirse, yeniden sütü tüketmeye başlayabilirler. Bu aşamadan sonra alerjik maddeyi tüketirse, alerjik etki meydana gelmez. Tedavi yapılmadan önce süt vücutta yabancı madde olarak algılanır, tedavi yapıldıktan sonra sütü normal olarak algılanır. Biorezonans yöntemiyle alerji tedavisi yan etki göstermeyen, ilaç kullanılması gerekmeyen, etkili bir terapi yöntemidir. Hastalara uygulandığında hemen etkisini gösterir.

Bir Cevap Yazın