Bikini ve mayo nasıl seçilmelidir?

bikini mayoYaz aylarının vazgeçilmez eğlencesi ve sporu olan yüzme için gerekli giyim eşyası olan bikininin veya mayonun  modelinin ne olması gerektiği önemli bir karar aşamasıdır. Zira, her kadın plajda göze hoş görünmek, bikinisi veya mayosu içinde kendini iyi hissetmek ister. Doğru bir tercih için öncelikle kişinin renk analizi ve stil analizi çalışmalarını kendisi adına yaptırmış olması önemli bir avantajdır.

Bikini ve mayonun modelinde ilk etapta aranması gereken özellik renginin ne olması gerektiği, kumaş üzerinde desen ve aksesuar olmasının iyi olup olmayacağı sorularına dair verilecek yanıtlarda gizlidir. Vücudun kamufle edilmesi gereken sorunlu kısımları yok ise şayet dümdüz bir mayo ve bikini de tercih edilebilir. Ancak, tersi bir durum söz konusu ise kişinin kamufle edilmesi gereken sorunlu vücut bölgeleri var ise bu bölgeleri kamufle edecek, beğenilen kısımları öne çıkaracak tercihler yapılmalıdır. Örneğin, baseni geniş bir bayanın alt kısmı desenli, üst kısmı düz bir mayo seçmesi halinde tüm dikkatler sorunlu bölgeye çekileceğinden son derece yanlış bir seçim olacaktır. Burada tam tersini sağlamak yani dikkatleri basenden uzaklaştırmak gerektiğinden, altı düz, üstü desenli veya aksesuarlı bir model en doğru tercih olacaktır.

Omzu geniş bir bayanın boyundan bağlamalı bir bikini ya da mayo seçmesi, zaten geniş olan omuzların çok daha geniş görünmesine sebebiyet verecektir. Burada kesinlikle straplez ya da askılı modeller tercih edilmelidir. Ancak, straplez modellerde göğüs bölgesi önem kazanmaktadır. Göğüsler çok büyük ve dolayısı ile ağır ise destekli yani askılı bir model daha uygun bir tercih olacaktır.

Bacak boyu da tercihi belirleyen bir başka husustur. Bacak boyu kısa bayanların şort şeklinde ve etekli mayolardan ve bikinilerden uzak durması gerekmektedir. Zira, bu modeller bacak boyunu çok daha kısa gösterecektir. Burada doğru tercih kalça oyuntusu fazla olan modelleri seçmektir. Ancak, kalça ve basen geniş ise alt kısmın desenli ve aksesuarlı olmamasına dikkat edilmelidir.

Bir Cevap Yazın