Başarıya adım adım nasıl yaklaşırsınız?

Herkesin başarılı olmak için birçok nedeni var. Ancak genelde insan egosu kendisini koruma altına aldığından, başarılı olmak için var olan birçok nedene sarılmaktansa, önüne başarılı olmayı engelleyecek birçok sebep çıkartarak, konfor alanını terk etmek istemez. Sonuçta da atalet içerisinde pasif bir insan kişiliği ortaya çıkar. Öncelikle şunu söylemek isterim. Bazı insanlar aktif olmayı, fazla gezmek, arkadaş çevresinin çok olması, kafelerde veya diğer eğence yerlerinde çok fazla zaman geçirmekle karıştırıyorlar. Bu sosyal bir hayata sahip olduğunuzu yansıtır ancak, başarılı bir aktif insan olduğunuzun alameti değildir. Çünkü gençliğin körlüğü içerisinde zamanınızı eğlenceyle harcadığınız zamanda uyanışa geçtiğiniz bir sürece girdiğinizde, elinizdeki yeteneksizliklerin fakına varır, pasif bir insan olduğunuzu ve kaygılarla hayatınıza devam ettiğinizi fark edebilirisiniz.  yeni-isinde-basarilar

Bu sebeple, kendinizi iyi tanıyın. İçerisinde bulunduğunuz anı, mekanı ve geleceği iyi değerlendirin. Anlık yaşmayın, her zaman ileriye dönük hedefleriniz ve insanlığı kurtaracak bir idealiniz olsun. Genelde aktif olduğunu sanan insanlar, bu tür ideal hayallerinden sıkılırlar. Bunun sebebi “dünyayı ben mi kurtaracağım” düşüncesi veya “ben yapamam” psikozudur. Bu tür insanlarında kendisini çekingen kişilikle boğan ve yaşayan insanlardan pekte farkı yok.

Adım adım başarı için!

Gençsiniz, yiğitsiniz, kaç yaşında olursunuz olun yaşadığınız sürece asla pes etmeyen bir kişiliğe sahip olmalısınız. Bu anlamda ilk olarak yapmanız gereken hedef belirlemek. Bunun için kendinizi tanıyın. Kendinizle bir iç konuşma yapın ve bütün olumsuzluklardan kurtulun. Olumsuz düşüncelerden kurtulmak için beyninizi onarın. Spor yapın, günlük tutun, şiir okuyun, düşünce kitapları, edebiyat denemelerine başvurun. Klasik müzik seviyorsanız dinleyin. Bu sayede kendiniz için edindiğiniz olumsuz düşüncelerden sıyrılırsınız. Daha sonraki adımda hedefleriniz için yapmanız gerekenleri plan halinde defterinize kayıt edin. Öncelikleri belirleyin ve yapmak istediğiniz iş için paraya ihtiyacınız varsa, finans bulmak için yapabileceğiniz işleri araştırın. Para biriktirin. Kendinizi hedefleriniz doğrultusunda durmadan, sıkılmadan, kim ne derse desin, geliştirin!

 

Bir Cevap Yazın