Başarılı blog yazmak için ne yapmalı?

Gün geçtikçe internet daha önemli hale geliyor. Çünkü bilgi, zamanımızın en değerli metası ve bilgiye en kısa zamanda ve en ucuz şekilde ulaştığımız yer internet. Gelişmiş arama motorları bu nedenle bilgileri bir araya toplamak ve kullanıcılarına sunmak için yarış içerisindeler. Bu yarışta Google ön sırada yer alıyor. Google, herkesin blog yazması ve para kazanması içinde teşvikler veriyor. Yazarların para kazanmasını sağlıyor.by10i_00

Ancak para kazanabilmek için iyi bir blog yazarı olmak lazım. Yani işin sürekliliği önemli bir başarı sağlıyor. Peki başarılı bir blog yazmak için ne yapılması lazım? Öncelikle hangi konuda başarılı olduğunuzu tespit etmeniz gerekir. Yani ne yazmak sizi sıkmaz. Gecelerin bile yazabileceğiniz konular hangileri. Bunların bir listesini çıkarmanız lazım. Daha sonra ise bu listeyi daraltmanız, daha niş niteliğinde bir pazarı hedeflemeniz gerekir.

Size heyecan verecek olan konuların hangileri olduğunu belirleyin. Eğer çok gezen biriyseniz, gezdikleriniz yerlerde gördüğünüz farklı örf ve adetleri yazabileceğiniz bir blog kurabilir ve tavsiye niteliğinde makaleler yazarak başarılı olabilirsiniz. Bunun yanında, teknoloji veya sosyal ilişkilere dair konularda daha çok bilgili ve meraklıysanız, bu konular hakkında yazılar yazabilirsiniz. Ölçütünüz her zaman yazmayı sevebileceğiniz şeyler olmalı.

Neyi sevebileceğinizi belirlemek içinse yapmanız gereken ne ile ilgilendiğinizi anlamak. Yani kendinizi bilmektir. Haber sitelerinde hangi makaleleri sonuna kadar okuyor, videoları izlemekten zevk duyuyorsunuz, ya da D&R mağazasına girdiğinizde ayaklarınız sizi ilk olarak nereye götürüyor. Okulda en çok hangi aktivitelere katılıyorsunuz, tüm bunlar sizin neyi daha iyi yazabileceğiniz, dolayısıyla başarılı bir blog yazarı kariyerinize başlayabileceğinizi gösteriyor.

Bir Cevap Yazın