Balık yağının saça faydaları nelerdir?

balık yağıBalık yağının saça faydaları oldukça fazladır. Saç bakımında da tercih edilen balık yağının etkileri, saçların dip kısımlarından itibaren başlayarak, saçların uçlarına kadar bakımı sağlar. Genellikle günlük kullanımda hastalıklara karşı korunma için tercih edilen balık yağının, güzellik açısından çok sık tercih edildiğini de görüyoruz. Saç ve cilt bakımı için kullanılan bitkisel yağ türleri arasında en fazla tercih edilenler arasında omega 3 zengini olan balık yağıdır. Saçlar her zaman olduğundan daha parlak ve sağlıklı görünmektedir. Bunları sağlayan balık yağı, saç sağlığı için düzenli olarak kullanıldığında, etkisini daha hızlı gösterir. Bunu sağlamak için, önce balık yağını duşa girmek istediğiniz zamanlarda kullanmayı tercih edin. Çünkü saçlarınızı tekrar yıkamak zorunda kalmayacak ve zaman kaybetmeden yağın yararlı etkilerinden faydalanmış olacaksınız. Bunun dışında saçlarınızın çok kirli olmamasına dikkat edin. Haftada en çok 1 defa kullanılması uygun olan balık yağı, saçlarınızın ihtiyacı olan bakımı sağlayabilmek için iyi bir tercih olacaktır.

Balık yağının saça faydaları nelerdir?

Saçların mat görünümünden kurtulmasını sağlar ve her zaman olduğundan daha sağlıklı görünmesine destek olur.

Saçlar daha canlı ve parlak görünecek, dolgunluk kazanacaktır.

Saçlardaki dökülme duracak ve yeni saçların çıkması için yararlı olacaktır.

Saç derisinden dolayı oluşan saç problemlerini giderir ve saçların dipten uçlara doğru bakımını sağlar.

Saç diplerinden olan kan dolaşımını hızlandırmaya yardımcı olur, saçların daha sağlıklı büyümesini sağlar.

Balık yağının özellikleri içinde saçların büyümesinde faydalı olmasıdır. Bu etkiden yararlanmak için, balık yağını önce saçların dip kısımlarına uygulayarak, ardından uç kısımlarına doğru masaj şeklinde sürmek gerekir.

Balık yağının içeriği saçların ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri sağlar. Bu saçların bakımında oldukça önemlidir.

Saçlara doğal bir ışıltı verir ve canlılığı artar.

Bayanların kullandığı saç maşası, fön, saç boyası ve dış etkenler yüzünden yapısı bozulmuş olan saçların kuvvetlenmesine yardımcı olur. Bu sayede kötü etkenlere karşı saçların dayanıklılık gücünü arttırır.

İnce telli olan saçlarda düzenli şekilde saç bakımının balık yağıyla yapılması tavsiye edilir. Eğer bu bakım sırasında balık yağı kullanılırsa, saçlarda ince olan tellerin güçlenmesine yardımcı olup, olası saç dökülmesi sorununa karşı önlem alınmış olur.

Saçın yapısını bozan her türlü etkenden koruyucu etkileri vardır.

Saçların her zaman olduğundan daha dayanıklı olmasını sağlar.

Balık yağı ile saç bakım maskesinin malzemeleri

  • 2 adet balık yağı kapsülü
  • 1 çay bardağı saf zeytinyağı

Uygulama ve hazırlama: Balık yağını kapsülün içerisinden çıkararak, cam bir kâsenin içine koyun ve üstüne zeytinyağını dökün. Malzemeleri parmak uçlarınız ile birbirine iyice karıştırın. Saçlarınızı önce tarakla tarayın ve küçük bölümler halinde tutamlara ayırın. Bu sayede maskeyi saçlarınıza oldukça kolay sürersiniz. Daha sonra bir pamuk kullanarak maskeyi saç köklerinden başlayarak, uçlara doğru masaj yapıp sürün. Her tarafına eşit şekilde sürüp, ardından maskeyi saçınızda yaklaşık yarım saat kadar bekletin. Süre bittikten sonra saçlarınızı ılık su ile yıkayarak, iyice durulayın. Eğer saçlarınızı duru suyla yıkamadan evvel şampuanla saçlarınızı ovarsanız yağların saçınızdan daha kolay arındığını görürsünüz. Bu oldukça sağlıklı saç bakım maskesini haftada bir gün yapmanızda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Eğer saçlarınız çok yıpranmamışsa 10 günde bir tekrarlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın