Android telefonlarınızı daha iyi nasıl kullanabilirsiniz?

Akıllı telefon teknolojisi ortaya çıktığından beri bir karışıklıktır sürüp giden bir mesele zinciri var. Uygulamaların çokça kullanılması, hangisinin yaralı hangisinin zararlı olduğu konusunda maalesef, ortalığı karıştırıcı bir unsur oldu. Akıllı telefonların uygulamalardan dolayı enerji ve pil ömürlerinde de düşüşler yaşandı. Bu durumu gören kişiler, bazı uygulamalardan telefonlarını arındırmak zorunda kaldılar. Bu nedenle sizlere tavsiyem, daha az uygulamayla, daha çok verim almanız ve pil ömrünüzü arttırmanızdır. Telefonunuzdan fazlalık olan uygulamaların hepsini silerek, nitelikli uygulamalara yer açmanız gerekiyor. Bu anlamda tavsiye ettiğim ve işlevselliğinizi arttıracak uygulamaları aşağıya yazıyorum.Android1

Google Now

En çok kullandığımız arama motorlarından birisi olan Google, sizlere tarayıcı kullanmadan arama yapmanızı sağlayan bir uygulama sunuyor. Tek bir arama çubuğu sayesinde, Google’da ulaşmak istediğiniz bilgiye hemen ulaşabilirsiniz. Oldukça kullanışlı olan uygulama sayesinde, daha az enerji harcayabilirsiniz.

Güç koruma modu

Bu uygulama değil tabi. Bu ayarı kesinlikle yapmanızda fayda var. Güç koruma modunu aktif etmenizde gerekiyor. Bunu aktif ederseniz, güç kullanma özelliği sayesinde, batarya ömrünüz uzayabilir. Batarya ömrünü uzatmak istiyorsanız, ana ekranda bulunan uygulamalarınızı tek bir dosya içerisinde tutmak gerekiyor.

Farklı klavye

En iyi klavye uygulamalarını kullanarak, bataryanızın ömrünü uzatabilirsiniz. Daha hızlı yazma özelliğine sahip klavye sistemleri sayesinde, daha az enerji tüketmenin yolunu açabilirsiniz.

Virüste koruma

Akıllı telefonlarla beraber, kendinize özel olan dosyalarınızın risk altında. Bunları korumak için mutlaka anti virüs programları kullanın. Ücret ödemek istemiyorsanız bu programlara, o zaman ücretsiz uygulamaları kullanabilirsiniz. Dosyalarınızı korumak adına anti virüs programlarına dikkat ediniz.

 

Bir Cevap Yazın