Zemzem suyu nedir?

Kutsal topraklara yapılan Hac ve Umre ziyaretlerinin dönüşünde mutlaka ikramlık getirilen Zemzem Suyu, yüzyıllar insanların içtiği ve İslami olarak kaynağı mucizevi olarak ortaya çıktığına inanılan bir kaynak suyudur. Bilim adamlarının uzun yıllardır birçok farklı teknolojik ekipman ve yüzlerce çalışan ile beraber yaptıkları tüm araştırmalara rağmen, Zemzem Suyunun kaynağı hala bulunamamıştır. Çevresinde başka herhangi bir su kuyusu olmaması ve yaklaşık olarak en yakın su kaynağına 80 km. mesafe olması, kaynağı belli olmayan ve yüzyıllardır içilmesine rağmen hala kurumayan Zemzem suyunun mucizevi bir özelliği olarak görülmektedir.

Zemzem suyundan alınan örnekler, Avrupa ve Amerika’daki laboratuarlara gönderilerek suyun yapısının araştırılması sağlanmıştır. Yapılan çalışmalar sonucu Zemzem suyunun hem tüm diğer içme sularından çok daha az Kükürt içerdiği hem de mineral zenginliğinin üst düzeyde olduğu ortaya çıkmıştır. Yapılan tüm bu bilimsel araştırmalar sonucu “Dünya Sağlık Örgütü” Zemzem Suyunu, dünya üzerinde içilebilirliği en yüksek doğal sulardan biri olarak göstermiştir.

İslami olarak Zemzem Suyunu kim ne amaçla içerse, o muradına ermektedir. Zemzem suyunun neye şifalı olmasını istenirse, vücuda o şekilde şifa gösterdiğine inanılır. Müslümanların Zemzem Suyunu Hz. Hacer‘e görünen Cebrail‘in gösterdiğine ve mucizevi olarak çıktığına inanması, başta jeologlar olmak üzere dünya çapında birçok bilim adamının bu durumu sorgulamasına neden olmuştur. Ancak Zemzem suyunun her gün “yarım milyon litre şişelenmesine rağmen” hala kurumaması ve Zemzem Suyunun sadece “1,5 metrelik bir kaynaktan çıkması“, ateist olsun olmasın tüm bilim adamlarının modern düşünce yapıları ile açıklayamadığı bir durumdur.

Zemzem Suyu faydalarının ve nasıl ortaya çıktığının İslamiyet inancında mucizevi olarak görülmesi, Zemzem Suyu üzerinde yapılan diğer çalışmalar ile de adeta desteklenmiştir. Son olarak Amerikalı bilim adamlarının Zemzem Suyu üzerinde yaptığı bilimsel araştırmalar; dünya üzerinde içerisinde herhangi bir bakteri ve aynı zamanda mikroorganizma bulunmayan tek doğal suyun, Zemzem Suyu olduğu sonucunu ortaya çıkartmıştır.

 

11 thoughts on “Zemzem suyu nedir?

 • 10 Şubat 2015 tarihinde, saat 20:58
  Permalink

  Bitmeyen nurlu icecek

  Yanıtla
 • 13 Ocak 2015 tarihinde, saat 21:06
  Permalink

  Zemzem suyun Mucizesi cok tur

  Yanıtla
 • 24 Ekim 2014 tarihinde, saat 21:02
  Permalink

  zemzem suyu çok güzel

  Yanıtla
 • 24 Ekim 2014 tarihinde, saat 21:00
  Permalink

  dersiçin çok iyi ve yararlıdır zemzem suyu çok güzel

  Yanıtla
 • 28 Eylül 2014 tarihinde, saat 12:08
  Permalink

  keşke bizde de olsa şuan

  Yanıtla
 • 28 Şubat 2014 tarihinde, saat 21:07
  Permalink

  Süper

  Yanıtla
 • 08 Şubat 2014 tarihinde, saat 15:01
  Permalink

  çok güzel yüce allahım

  Yanıtla
 • 03 Haziran 2013 tarihinde, saat 19:29
  Permalink

  allahın bir mucizesi ve şifa verior.

  Yanıtla
 • 01 Şubat 2013 tarihinde, saat 21:01
  Permalink

  zebzem suyu çok güzel hemde lezetli

  Yanıtla
 • 17 Nisan 2012 tarihinde, saat 10:23
  Permalink

  Yüce Allah’ ın mucizesi.. Zemzem suyu.. Allah’ ım bizleri iman ve KURAN’ dan ayırma.. Amin..

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: