Zayıflama hapı nedir?

zayıflama-hapı-nedirGünümüzün belki de en büyük sorunlarından biri de fazla kilolardır. Hem erkekler hem de kadınlar fazla kilolarından her zaman şikayetçi olmuşlardır. Zayıflamak için özverili bir şekilde aralıksız diyet yapmalıyız ancak bazı insanlar bünyelerinden dolayı bu diyetlere cevap verememektedirler. Bu durumu göz önünde bulunduran bazı firmalar insanlara zayıflama hapı adı altında bir ilaç ürettiler.

Zayıflama hapı genel bakış olarak insanlara çok mantıklı gelse de yan etki olarak oldukça zararlı olabilmektedir. Bu yüzden fazla kilolarınız için eğer zayıflama hapı kullanmayı düşünüyorsanız öncelikle bir diyetisyen ile görüşmelisiniz. Bu haplar sadece diyetin cevap vermediği ağır obezite hastalıklarında kullanılmaktadır.

İnsanlara zayıflama vaatleri ile sunulan zayıflama haplarında sibutramin denilen bir madde vardır. Bu madde sayesinde kişi kendini sürekli tok hisseder ve doğal olarak yemek yemez. Bu sayede kilo verebilir. Ancak vücudu açlığa sürükleyen her diyet bazı zararlar vermektedir. Bu haplar sadece kullanıldığı zaman etki göstermektedir. Hap kullanmayı bırakan kişiler hızlı bir şekilde tekrar kilo almaktadır. Haplarda kullanılan sibutramin maddesi insanlarda yüksek tansiyona ve çarpıntılara sebep olabilmektedir. Bu etkilerin görüme süresi insanların vücut dirençlerine göre değişmektedir. İlaçlarda bu etkilerin görülmesi sebebi ile içerisinde sibutramin maddesini barındıran bütün zayıflama hapları yasaklanmıştır.

Zayıflamak için bu çeşit yöntemlere başvurmamanız sağlığınız açısından daha iyidir. Zayıflamak zor bir eylemdir ancak doğru diyeti uygulayıp azimli bir şekilde ara vermeden diyeti uyguladığınızda kesin sonuçlara alabilirsiniz. Diyetin yanında spor yapmanızda hem sağlığınız açısından çok iyi olacaktır hem de kilo vermenize çok büyük katkı sağlayacaktır. Kilo problemi yaşayanların unutmaması gereken bir diğer unsur ise hızlı kilo verme vaadinde bulunan bütün yöntemlerin vücuda zarar verme olasılığının olmasıdır. Bu konuda uzmanlar her zaman yavaş ve istikrarlı kilo vermenin vücut için daha sağlıklı olduğunu söylemektedir.

Bir Cevap Yazın