Kış aylarında kilo almamanın yolları?

kış-aylarında-kilo-almamanın-yollarıKış aylarına girildiğinde özellikle kadınları bir telaş alır. Bunun sebebi kış aylarında daha çok kilo almalarıdır. Kış aylarında alınan kilo giyilen montlar ve pantolonlarla gizlenebilmektedir ancak bahar aylarının gelmesi ile birlikte kısa kıyafetlerimiz dolaplardan çıktığında bu kilolarımızı saklayamayız. Bunun bilincinde olanlar kış aylarında beslenmelerine biraz daha dikkat ederek fazla kilolara karşı önlem alırlar.

Kış aylarından az kilo ile ayrılmanız için bazı önlemler alabilirsiniz. Örneğin bir spor hayatınız varsa buna kesinlikle ara vermeyin. Beslenmenize yaz aylarından daha çok dikkat edin. Yağlı ve tuzlu besinlerden uzak durun. Eğer bir diyet uyguluyorsanız bu diyeti asla bırakmayın.

Kış aylarında gelen soğuk havaya karşı vücudumuz yağ depolar. Bunun sebebi vücudu soğuktan korumak istemesidir. Vücut bunu otomatikman sağlığımız için yapsa da bazı insanlar için bu durum bir sorun teşkil etmektedir. Eğer kış aylarında fazla kilo almaktan kurtulmak istiyorsanız sabahları kalktığınızda boşaltım sisteminizi çalıştırmanız gerekmektedir. Bu sayede metabolizmanız hızlı çalışacaktır ve tükettiğiniz kalorileri hızlı yakmış olacaksınız. Eğer kabızlık gibi bir rahatsızlığınız varsa bunu bir doktora görünerek çözmelisiniz.

Gün içerisinde hareketliliğinizi azaltmayın. Hareketsizlik kilo almamızın en büyük sebeplerinden biridir. Kilo almanızın birinci sebebi aldığınız kalori miktarından daha az kalori tüketmenizdir. Bu yüzden siz az yeseniz bile hareket etmediğiniz sürece yedikleriniz her zaman sizlere kilo olarak geri dönecektir. Az yemek çok öğün yapın. Günlük su tüketiminizi artırın. Kış aylarında soğuk havanın etkisiyle genelde suyu daha az tüketiriz. Ancak bizim amacımız fazla kilo almamak olduğu için su tüketimimize azami önem göstermeliyiz. Bunların yanında bitki çaylarını da tüketmeye özen göstermelisiniz. Bitki çayları sayesinde hem kilonuzu dengeler hem de bağışıklık sisteminizi güçlendirerek hastalıklara karşıda önlem almış olursunuz. Ayrıca bol bol kış meyvelerinden tüketmelisiniz.

Bir Cevap Yazın