Yüzdeki yara izleri nasıl geçer?

sivilceler-nasil gecerYüzde olan yara izleri, özellikle yüzünde yara izi olan kişilerin adeta kâbusu haline gelir. Ciltte oldukça bir kötü görünüme neden olan, bu istenmeyen izlerden kurtulmak tam olarak mümkün olmasa da, yara izlerinin kabul edilebilir seviyede olması sağlanabilir. Yüzde olan yara izleri için bitkisel çözüm önerileri vardır. Bu kürlerin düzenli şekilde uygulanması halinde ve yüzdeki yara izinin oluşmasını takip eden en kısa sürede müdahale edilmesi halinde, başarılı sonuçlar alınabilir.

Yüzde meydana gelen yara izleri bazen yaralanmaların etkisiyle,  bazen de ciltte olan aknelerin etkisiyle olabilir. Bu etkiler altındaki kişilerin kendilerine olan güvenleri zedelendiği için, bundan sosyal yaşamları bile etkilenir. Yüzdeki yara izlerinin büyüklüğü ve derecesine bağlı olarak uygulanacak profesyonel tedavilerden başka evde kendinizin uygulayabileceği bitkisel tedavi seçenekleri bulunmaktadır. Bunların düzenli uygulanması halinde, yüzünüzde belirgin bir düzelme elde edebilirsiniz.

Yüzdeki yara izleri için bitkisel çözüm önerileri

  • Taze baklanın kabuklarının suyunu çıkarın ve bunu yaranın üzerine sürmeniz oldukça faydalı olur
  • Tarçın kabuklarını suyun içinde kaynatın ve bu suyla ıslattığınız pamukla yüzünüzdeki yara izlerini silin.
  • Taze roka yapraklarının suyunu çıkarın. Bu suyla ıslattığınız pamukla cildinizde olan yara izlerini silin. Bunun dışında yabani roka tohumlarını kaynamış sıcak suyun içinde on dakika kadar bekletin ve bu suyla pamuğu ıslatarak yaranın üzerine sürün.
  • On gram abanoz yongasını kaynamış olan bir bardak sıcak suyun içerisine koyarak, on dakika kadar demleyin. Bu suyla yine yaranın üzerini pamukla silin.
  • Cildinizde bulunan yaraların üstüne nergis yağı, aloe vera jeli, lavanta yağı, çay ağacı yağı, limon suyu, zeytinyağı gibi doğal ürünleri rahatlıkla sürebilirsiniz. Cildinizde doğal bir maske etkisi yapacak olan bu bitkisel ürünler, yara izlerinin derecesini hafifletmeye yardımcı olur.

Yüzde bulunan yara izlerinin bu şekilde bitkisel tariflerle tedavi edilmesi halinde hem ruhsal açıdan rahatlayacak, hem de kendinizi toplum içinde daha iyi hissedeceksiniz. Yara izleri tam olarak geçmese bile, görünürlüğü azalacak, sizi rahatsız etmeyecektir. Özellikle yara izleri yeni olduğunda bunları uygularsanız, daha başarılı olduğuna şahit olacaksınız.

Bir Cevap Yazın