Yılbaşı ağacı nasıl süslenir?

yilbasi1Yeni yıl denilince akla gelen ilk şeylerden biri de yılbaşı ağacıdır. Yılbaşı ağacı için elbette ağaç katlinin önüne geçmek amacıyla herkese plastik ağaçlar kullanmasını tavsiye ediyoruz. Bu tip süs amaçlı ağaçları ev dekorasyon malzemesi satan büyük marketlerde kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu minik hatırlatmanın ardından şimdi gelelim yılbaşı ağacımızın süslemesine… Yılbaşı ağacınızı süslemeye başlamadan evvel öncelikli olarak bir konsept belirlemelisiniz. Bu şekilde yılbaşı ağacınız evinizdeki diğer yılbaşı süslemeleriyle uyum içinde olacaktır. Ayrıca bir tema belirlemiş olmanız bütünlük açısından da daha güzel bir görünüm ortaya koyacaktır. Renklerin birbiriyle uyumlu olması ve renkler arası geçişlerin çok sert olmaması gerekir. Yılbaşı süslemelerinde genellikle kırmızı, yeşil, gümüş, altın sarısı gibi renkler kullanılmaktadır. Bizler de ağırlıklı olarak kırmızı, yeşil ve dore tonlarını ağacınızı süslemeniz için kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede göz alıcı renklerle bezeli bir yılbaşı ağacına sahip olacaksınızdır.

Ağacınızı süslerken her zaman her yerde rahatlıkla bulabileceğiniz büyük ve küçük yılbaşı toplarını kullanabilirsiniz. Özellikle kırmızı renkli toplar ağacınıza ayrı bir hava katacaktır. Bununla beraber yılbaşı konseptine uygun olarak geyik, noel baba, çan, kar tanesi gibi değişik motiflere sahip çeşitli küçük objelerden de kullanabilirsiniz. Ancak bunların hafif olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde ağır süsler yılbaşı ağacınızın dallarını eğecektir. Tüm bunların yanında kırtasiyelerde rahatlıkla bulabileceğiniz kağıt süslerden de kullanabilirsiniz. Yılbaşı ağacınızı süslerken ağacın tamamına eşit olarak süsleri takmalısınız. Böylelikle dışarıdan bakıldığında göz yormayan, oldukça güzel ve şık bir ağaç hazırlayabilirsiniz.

Ağacınızın renkleriyle uyumlu olarak led ışıklar kullanabilirsiniz. Ağacın etrafının daha şık görünmesi için özellikle kırmızı yahut yeşil renkli led ışıklar tercih edebilirsiniz. Yılbaşı ağacınızın en tepesine bir yıldız veya bir melek sembolü yerleştirebilirsiniz. Son olarak kullanacağınız renkleri karıştırarak kullanmanız gerektiğini hatırlatalım. Eğer bir bölüme yalnızca gümüş veya bir bölüme yalnızca kırmızı renkli süsler kullanırsanız bütünlükten uzaklaşmış olursunuz. Elbette ki yılbaşı ağacınız için ne kadar çok obje kullanırsanız ağacınız o kadar dolgun görünür ve göz alıcı olur. Ancak bu süsleri yerleştirirken saymış olduğumuz unsurlara dikkat etmeyi de unutmayınız.

yilbasi2

Bir Cevap Yazın